iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Кровоточивість ясен: причини та лікування

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Чому кровоточать ясна, як усунути проблему: думки фахівців

   Кровоточивість ясен, як і карієс, відноситься до найбільш поширених захворювань порожнини рота. Цей симптом не виникає сам по собі, а є ознакою певного захворювання. Чим більше воно занедбано, тим сильніше кровоточать ясна. Якщо на початку запального процесу з проблемою можна зіткнутися лише при чищенні зубів, то у важких випадках кров з’являється навіть від легкого натискання.

   У чому небезпека кровоточивості ясен

   Не варто залишати проблему поза увагою, оскільки самостійно вона нікуди не дінеться, а буде тільки посилюватися. Крім того, відсутність належного лікування призведе до появи неприємного запаху з рота. А це суттєво знижує якість життя. Самостійно позбутися від хвороби неможливо, адже потрібен комплексний професійний підхід. Лише лікар може підказати, як позбутися від кровоточивості, з’ясувавши спочатку причину недуги.

   Зубний наліт може руйнувати навколишні тканини. Утворюються пародонтальні кишені. Згодом знищується коріння та кістка, а потім вже випадає сам зуб. Тому зволікати з візитом до стоматолога не рекомендовано.

   Як розпізнати проблему

   Крім крові у роті, можуть з’явитися й інші неприємні симптоми:

   • набряк і почервоніння м’яких тканин;
   • видимі відкладення на поверхні зубів (підясенні може діагностувати лише фахівець);
   • біль (в деяких випадках досить сильний) при механічному впливі – натисканні, жуванні твердої їжі;
   • свербіж і дискомфорт;
   • неприємний запах з рота, який не проходить навіть після чищення зубів;
   • розростання ясневої тканини.

   У важких випадках пацієнт може скаржитися на підвищену температуру тіла, рухливість зубів.

   Чому виникає кровоточивість ясен

   Здорові ясенні тканини мають рожевий колір, гладку поверхню. Вони добре прилягають до зубів. Будь-які зміни (в тому числі й поява крові в роті) свідчать про патологічний процес. Провокують його різні чинники. Необхідно розібратися, що викликало хворобу, а вже потім можна говорити про те, як її вилікувати.

   Стоматологічні хвороби

   Найпоширенішою причиною є активізація шкідливої ​​мікрофлори. У роті постійно знаходяться патогенні та корисні бактерії. У нормі вони являють собою збалансовану систему. При будь-яких її порушеннях шкідливі мікроорганізми починають активно розвиватися. Це провокує утворення нальоту й зубного каменю на емалі, що і стає причиною запалення. У цьому випадку можливе виникнення таких хвороб:

   1. Гінгівіт. У запальний процес залучаються міжзубні сосочки та крайові ділянки тканин ясен. Захворювання може протікати в гострій чи хронічній формі. Крім кровоточивості, спостерігається набряк тканин в місці зіткнення з зубним каменем.
   2. Пародонтит. Є наслідком невилікуваного гінгівіту та характеризується запаленням пародонтальних тканин, які відповідають за утримання зуба в лунці.

   Проявитися такі захворювання можуть як у дитини, так і у дорослого. Вони мають різні ступені тяжкості. При цьому уражаються невеликі області або ж вся слизова двох зубних рядів. Кровоточивість з’являється через руйнування м’яких тканин пародонту та підвищення проникності судин.

   Джерелом інфекції в роті є також каріозна порожнина. Спровокувати проблему може зміна складу чи зниження вироблення слини, яка виконує захисну функцію (вона вимиває більшу частину бактерій). Кровоточивість ясен іноді супроводжує пародонтоз –  тяжке захворювання тканин, що оточують зуби. При відсутності лікування оголюються їх шийки, з’являється рухливість. У занедбаних стадіях зуби випадають.

   Інші проблеми, пов’язані зі здоров’ям порожнини рота

   Постійний вплив травматичних факторів на ясна теж викликає кровоточивість. Це можуть бути неправильно встановлені протези, тріснуті коронки, брекет-системи, опіки або поранення слизової гострим предметом. Некоректно проведене стоматологічне лікування підвищує схильність до розвитку запалення.

   Істотно зростає ризик захворювань пародонту при палінні. У курців нерідко загострюються запальні процеси в ротовій порожнині. У них швидше утворюється наліт, а якість гігієни на рівень нижче, в порівнянні з людьми, які не курять.

   Загальні хвороби

   При появі небажаних ознак необхідно виключити ряд захворювань і порушень, серед яких:

   • цукровий діабет;
   • СНІД;
   • збої в роботі органів шлунково-кишкового тракту, обмінних процесів в організмі;
   • гормональні зміни. Спостерігаються при вагітності, в період статевого дозрівання, під час менопаузи;
   • алергічні реакції на приймання деяких медикаментів.

   Часто супроводжується кровотечею ясен авітаміноз. Нестача вітамінів А, В, С і Е, кальцію та фосфору негативно позначається на стані здоров’я порожнини рота.

   Усунення кровоточивості

   Як вже говорилося, лікування кровоточивості комплексне. Воно спрямоване на усунення основного захворювання та відновлення здорового стану ясенних тканин. Проходить в кілька етапів.

   Огляд і діагностика

   На першій зустрічі лікар вивчає стан ясен. Він виявляє карієс й інші хвороби порожнини рота. Оцінює якість пломб, реставрацій. Залежно від причини стоматолог визначає, чим лікувати захворювання, усуває відповідні дефекти. При необхідності направить до іншого фахівця.

   Професійна гігієна

   Якщо причинним фактором стали зубні відкладення, знадобиться гігієнічна чистка зубів. Процедура виконується в умовах клініки. Сучасна стоматологія має у своєму арсеналі ефективні методики. Застосовуватися може, наприклад, ультразвукова або піскоструминна (Air Flow) чистка зубів. Вона дозволяє позбутися від нальоту, не пошкодивши при цьому емаль.

   При гінгівіті достатньо буде апаратного чищення. Важливо, дотримуватись рекомендацій спеціаліста, який допоможе визначити, чим саме полоскати ротову порожнину, призначить лікарські препарати. В разі виникнення пародонтиту професійна гігієна – це лише початок лікування. Чистку у цьому випадку повинен проводити пародонтолог.

   При наявності зубних відкладень прикореневої області виконується кюретаж ясен, під час якого роблять глибоку чистку, використовуючи спеціальний стоматологічний інструмент – кюретку.

   Терапевтичне лікування

   Цей етап передбачає антибактеріальну (протизапальну) терапію, полоскання, аплікації. При кровоточивості лікар може назначити мазі та гелі, наприклад, «Метрогіл Дента», «Асепта», «Камістад». В разі необхідності прописується курс антибіотиків. Антисептичну дію надають полоскання із застосуванням таких препаратів, як «Мірамістин», «Фурацилин», «Хлоргексидин» та ін. Щоб підвищити ефективність розчинів, їх використовують через іригатор.

   З метою відновлення стану ясен проводять плазмотерапію (PRGF). Процедура сприяє стимуляції кровообігу в тканинах ясен, забезпечує добре живлення клітин. Внаслідок цього процеси регенерації проходять прискореними темпами.

   Дотримання рекомендацій лікаря

   Важливо усвідомити, що допомагає усунути кровоточивість не тільки професіоналізм лікаря, але й дисциплінованість пацієнта. Потрібно ретельно дотримуватися рекомендацій фахівця, тоді успішний результат гарантований.

   Сприяє швидкому одужанню застосування спеціальних зубних паст. Варто також використовувати бальзам-ополіскувач для зубів зі зміцнюючим ефектом.

   Запобіжні заходи

   Зазвичай кровоточивість ясен є наслідком неправильного догляду, способу життя, нераціонального харчування. Можна запобігти захворюванню слизової, дотримуючись простих рекомендацій лікарів:

   1. Ретельно доглядати за порожниною рота, освоївши правильну техніку чистки зубів. Потрібно використовувати лікувальні зубні пасти, щітку з щетиною середньої жорсткості, йоржик, флос й іригатор. Всі гігієнічні процедури повинні завершуватися ополіскуванням рота антисептичним розчином.
   2. Збільшити кількість споживаної жорсткої рослинної їжі – яблук, моркви та інших сирих овочів і фруктів. Слід збалансувати раціон так, щоб забезпечити організму необхідні вітаміни та мікроелементи.
   3. Робити масаж ясен за допомогою електричної зубної щітки, іригатора або спеціального масажера. Це дозволить поліпшити кровообіг в пародонтальних тканинах.
   4. Періодично відвідувати стоматолога. Не потрібно чекати, поки вас почне щось турбувати. Регулярні візити до лікаря дозволяють виявляти проблеми на ранніх стадіях і вчасно видаляти їх, не допускаючи ускладнень. Фахівець також виконає професійну чистку нальоту у важкодоступних місцях.
   5. Відмовитись від шкідливих звичок. Важливо кинути палити, уникати травмуючих чинників.

   Якщо кровоточивість вже з’явилася, не варто відкладати візит до стоматологічного кабінету. При своєчасному зверненні лікування буде швидким, легким і не таким дорогим, як при занедбаному захворюванні.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-пародонтолог-хірург
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Скільки не можна їсти після пломбування зуба
   Пришийковий карієс фото, як лікувати, причини виникнення
   Опущення ясна: лікування, що робити і як підняти
   Болить зуб мудрості: як зняти біль, що робити
   Запалення ясен: що робити, причини хвороби
   Остеомієліт щелепи: симптоми, лікування, одонтогенний, хронічний, фото
   Дентин зуба: що це таке, будова та функції, лікування глибокого карієсу та відновлення, штучний дентин, дентин-герметизуючий ліквід
   Чим полоскати рот при запаленні ясен і кровоточивості ясен
   Рецесія ясен: лікування без операції, фото, варіанти розвитку патології
   Санація порожнини рота: що це таке, етапи процедури
   На губах білий наліт вранці: чому з’являється, способи лікування
   Перша допомога при зубному болю в домашніх умовах
   Перехресний прикус: фото до і після лікування у дорослих і дітей
   Як правильно користуватися іригатором ─ інструкція із застосування
   Чому так важливо підтримувати гігієну порожнини рота
   У чому може бути причина потемніння емалі зубів і як повернути білизну усмішці
   Камені на зубах: причини утворення
   Видалення зуба: як довго заживає лунка
   Потемнів зуб після видалення нерва та болить: що робити, як допомогти
   Патологічна стертість зубів: лікування, фото
   Шинування зубів: що це таке, фото до та після
   Стоматит симптоми: перші ознаки у дитини та дорослих
   Постійно прикушує щоку зсередини: причини, ніж лікувати
   Дренаж в яснах: як виглядає (фото) і що робити якщо випав
   Травматичний стоматит: лікування у дорослих і дітей
   Симптоми та лікування невралгії трійчастого нерва
   Сверблять зуби: чому не варто нехтувати дискомфортом
   Професійна гігієна порожнини рота у дітей і дорослих
   Неврит лицьового нерва симптоми і лікування, фото, препарати
   Потемнів зуб: що робити та чому це сталося
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!