Видалення зуба (просте, атипове) у стоматологічних клініках Dental Art
У стоматології Dental Art намагаються врятувати навіть найскладніші зуби. Але ситуації бувають різні. Іноді єдине, що може допомогти, – це видалення зуба. Відбувається це в таких випадках:
- серйозні руйнування, неможливість відновити коронку;
- зламаний зуб зі значними ушкодженнями;
- запущений пародонтоз;
- неправильне положення зуба в ротовій порожнині;
- велике ураження нерва;
- кіста/гранульома в корені зуба, яку можна вилікувати тільки після його видалення;
- зуби мудрості, які не можуть прорізатися через вузьку щелепу.
У більшості випадків процедура виконується планово, тому процедуру потрібно перенести в таких випадках:
- ГРВІ, ГРЗ;
- захворювання серцево-судинної системи / діабет у стадії декомпенсації;
- психічні розлади у стадії загострення;
- якщо з часу інфаркту міокарда пройшло менше ніж 1 рік.
Видалення зуба буває просте, складне й атипове.
Просте видалення
Ця швидка та проста процедура триває 20-40 хвилин. Застосовується при зубах мудрості. що прорізаються, і пародонтозі з сильною втратою кісткової тканини. У перші 3 дні пацієнт може відчувати легкий дискомфорт.
Складне видалення
До цієї категорії входять зуби, які прорізалися не до кінця. Тому попередньо лікар відкриває до них доступ. Тривалість процедури – 1-1,5 години. Перші 3 дні в пацієнта спостерігається легкий локальний набряк, тому лікар виписує знеболювальний засіб.
Атипове видалення
Найскладніша процедура, якій піддаються зуби:
- непрорізані;
- оточені кісткою з усіх боків;
- мудрості: з горизонтальним положенням / розміщені в безпосередній близькості до нерва / що контактують з гайморової пазухою / у дітей.
Процедура виконується на підставі 3D-рентгена з використанням оптики й мікроскопа.
Як підготуватися до видалення зуба
Завдяки сучасним технологіям це проста, безболісна та швидка процедура. Щоб усе пройшло легко та ясна швидко зажили, потрібно ретельно підготуватися. Ось що рекомендують стоматологи Dental Art:
- добре поїжте перед процедурою;
- відмовтеся від алкоголю мінімум за добу – він притупляє дію анестетика;
- перед відвідуванням не пийте каву й чай – вони підвищують тиск, а разом з ним і ризик кровотечі.
Якщо у вас є алергія на анестетики, обов’язково розкажіть лікарю.
Що робити, якщо боїтеся
Сучасна процедура видалення зубів уже давно не має нічого спільного з пострадянськими реаліями. Це просто, швидко, безболісно та майже без крові. Однак, якщо ви все ж відчуваєте паніку, поговоріть зі своїм лікарем щодо седації або загального наркозу.
Що робити після видалення
Стоматологи Dental Art рекомендують: не поспішайте йти з клініки, побудьте 10-15 хвилин під наглядом – після видалення може впасти тиск або різко запаморочитися голова.
Краще не планувати нічого після процедури – нехай це буде спокійний вечір. Відразу після видалення не можна вживати тверду та гостру їжу. На 3 дні відмовтеся від фізичних навантажень, походу в сауну, гарячої їжі, напоїв і ванни.
На 2-гу добу потрібно регулярно проводити ротові ванночки ополіскувачем на основі трав для дезінфекції лунки. Робити це треба делікатно, щоб не вимити кров’яний згусток – він необхідний для захисту.
Перші кілька днів можуть відчуватися дискомфорт і біль. На цей випадок стоматолог пропише вам знеболювальний засіб.
Чи потрібно видаляти зуб або з ним ще можна щось зробити? Запишіться на первинну консультацію та дізнайтеся думку фахівців Dental Art.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |
Успіх лікування залежить від професіоналізму лікаря. Звертайтеся або до досвідченого стоматолога-хірурга, або до щелепно-лицьового хірурга-імплантолога. Багато пацієнтів в силу незнання записуються до стоматолога-терапевта, допускаючи помилку. У цього лікаря інша спеціалізація, тому він не повинен займатися наданням послуг хірургічної стоматології. Вузькопрофільний фахівець, у свою чергу, знає, як провести видалення зуба і уникнути сильного травмування тканин. Також він робить все можливе для збереження кісткової тканини.
Щоб уникнути ускладнень після операції, потрібно строго виконувати призначення і рекомендації лікаря. Своєчасний прийом ліків і правильний догляд за ротовою порожниною – гарантія швидкого загоєння.
Після будь-якого хірургічного втручання завжди є ризики появи ускладнень. Вони також можуть виникнути після видалення зуба. Як буде почувати себе пацієнт, багато в чому залежить від професіоналізму лікаря. Після операції, яку провів досвідчений хірург, турбують тільки набряклість і біль, але ці неприємні симптоми проходять через 2–3 дні.
Пацієнту важливо суворо дотримуватися призначень лікаря, при необхідності приймати препарати групи НПЗЗ на основі ібупрофену та інших аналогів. Якщо ігнорувати рекомендації, великий ризик появи інфекційного ураження. Його симптоми: різке підвищення температури тіла, нестерпний біль і утворення гною. У такому випадку потрібно негайно зв’язатися з лікарем.
Коли лікуванням займається фахівець іншої спеціалізації без досвіду, пацієнти стикаються з такими серйозними ускладненнями: пошкодження гайморової пазухи і перелом нижньої щелепи.
Щоб уникнути ускладнень після операції, НЕ МОЖНА робити наступного:
- їсти, жувати гумку протягом 2–3 годин після видалення зуба, а також проводити будь-які маніпуляції в ротовій порожнині, навіть якщо щось бентежить (наприклад, прибирати згустки крові);
- курити і вживати алкоголь в період реабілітації (це провокує посилення набряклості, інфікування і відкриту кровотечу);
- полоскати рот протягом 24 годин (надалі необхідно використовувати антисептичні розчини, рекомендовані фахівцем);
- чистити зуби жорсткою щіткою.
Кожна клінічна картина індивідуальна, тому потрібно дотримуватись рекомендацій лікаря.
Фахівці нашої клініки найчастіше проводять операції під місцевою анестезією. Сучасні препарати для ін’єкцій, які роблять з метою знеболювання, дозволяють провести видалення зуба комфортно для пацієнта. Їх підбирають індивідуально перед операцією, враховуючи особливості клінічної картини. Місцева анестезія актуальна при хірургічному втручанні різного рівня складності: від простого до серйозного.
При видаленні зубів також застосовують седацію і наркоз. У першому випадку пригнічується чутливість, пацієнт відчуває себе розслабленим, але для знеболювання додатково місцево вводять анестетик, у другому – свідомість повністю відключається. Наркоз призначають, коли чекає складна операція (видалення «вісімки», розпил твердих тканин, розсічення ясен та інше), яка триватиме понад годину. У нашій практиці має місце тільки седація.