Щоби позбутися інфікованої ділянки кореня зуба і вберегти її здорову частину, стоматологи застосовують такий метод лікування, як резекція. Процедура полягає в тому, щоби дістатися до пошкодженої ділянки через кісткову тканину щелепи і відсікти її разом з новоутворенням. Часто резекція верхівки кореня — це єдина можливість уникнути видалення всього зуба.
Коли потрібна операція
Хірургічне втручання потрібне в декількох випадках:
-
Після неякісного пломбування каналів. Якщо процедура була проведена з порушенням техніки, в корені може залишитися інфекція. Згодом вона розвивається і переходить в тканини періодонтиту. Потім утворюється гранульома, яка переростає в кісту.
-
При переломі інструменту всередині каналу під час лікування, якщо його неможливо витягнути або обійти.
-
При дуже зігнутому корені, якщо його неможливо добре пролікувати.
-
У тому випадку, коли в зубі є культьова вкладка і на ньому ж стоїть мостовидний протез і немає потреби в його заміні.
Резекція також рекомендована, якщо є значне викривлення каналів, у період загострення періодонтиту, у випадку перелому кореня, а також якщо виявлене чужорідне тіло всередині каналу (таке трапляється, коли ламається ендодонтичний інструмент).
Процедура проведення резекції
Виконується вона за стандартною схемою: огляд, рентген, складання плану лікування. І тільки потім, визначивши доцільність резекції, призначається день операції.
Відбувається вона поетапно:
-
Підготовка. Якщо здоровий канал хворого зуба не запломбований, напередодні резекції стоматолог повинен провести якісне лікування кореневих каналів. Коли в порожнині утворився великий набряк, необхідно його позбутися (зробити це можна, зробивши послаблюючий надріз, або курсом прийому антибіотиків).
-
Анестезія. Операція виконується під місцевим знеболенням.
-
Відкриття доступу до джерела запалення. Для цього робиться невеликий розріз на яснах.
-
Відсікання частини верхівки кореня разом з інфікованою ділянкою та ретроградне пломбування кореневого каналу, що був причиною проблеми.
-
Промивання лунки й наповнення її спеціальним остеопластичним матеріалом.
-
Вшивання ясен.
Шви знімаються через 7–14 днів.
Період реабілітації
Відновлення після операції триває близько тижня. У цей період варто відмовитися від занять спортом або будь-яких інших фізичних навантажень. Організму потрібно набратися сил і зміцніти, щоб прискорити процес реабілітації.
У перший день може виникати невеликий набряк. Щоби зменшити його, стоматологи рекомендують ряд медичних препаратів.
Оскільки таке хірургічне втручання має дуже складний характер, пацієнту знадобиться пройти курс лікування антибіотиками. Також рекомендовано приймати імуностимулюючі препарати, пробіотики. Призначаються вони індивідуально і виключно вашим лікарем!
Потрібно також уважно стежити за гігієною порожнини рота: регулярна й ретельна чистка, ротові ванночки, використання зубної нитки — обов’язкові елементи догляду. У період реабілітації зуби і ясна дуже вразливі, і найменше скупчення бактерій може призвести до рецидиву.
Важливо! Після резекції вам, скоріш за все, доведеться замінити зубну щітку й пасту. Адже вони мають бути максимально м’якими й безпечними. Правильний вибір допоможе зробити стоматолог або гігієніст.
Комфортне й безпечне лікування з Dental Art
Процедура резекції потребує від фахівця уважності й акуратності. Крім того, важливо, щоб у процесі використовувалися якісні матеріали. Тільки так операція відбудеться максимально безболісно, не буде ризику рецидиву, а період реабілітації триватиме недовго.
Великий досвід і сучасне оснащення дають змогу виконувати будь-які маніпуляції оперативно, безпечно й безболісно. Ми створили всі умови, щоби кожному пацієнту забезпечити комфортне перебування.
Наші філії розташовані на вулицях Регенераторна (ЖК «Комфорт Таун») і Героїв Майдану. Таким чином, ми охоплюємо Деснянський, Харківський р-ни, Дарницю й Позняки. У нас діє система знижок, є бонуси для постійних клієнтів. «Дентал Арт» робить усе, щоб у кожного жителя Києва була можливість мати красиві та здорові зуби.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |
Реабілітаційний період проходить без ускладнень у тих пацієнтів, які строго дотримуються рекомендацій лікаря. Це забезпечує спокійний процес відновлення і дозволяє уникнути проблем.
Основні правила реабілітації:
- Відразу після операції необхідно подбати про зменшення набряклості, для цього до щоки прикладають холод.
- Слід вчасно приймати антибіотики відповідно до призначення лікаря.
- Варто уникати підвищеної фізичної активності та занять спортом.
- Потрібно чистити зуби 2 рази на день, ні в якому разі не забувати про гігієну ротової порожнини.
В післяопераційному догляді немає нічого особливого, дотримання цих простих правил дозволить уникнути інфікування і появи серйозного запального процесу.
Операція рекомендована пацієнтам з наступними діагнозами:
- Кіста. Новоутворення з розмірами від 0,5 до 2 см, яке вимагає негайного оперативного втручання. Якщо вчасно не звернутися до стоматолога, можна втратити зуб.
- Періодонтит. У пацієнтів з цим діагнозом активно прогресує запалення, опухають ясна, з’являються кровоточивість і сильні болі. З проблемної області виділяється гній. Запалення тканин небезпечне тим, що відбувається повільне, але впевнене руйнування щелепної кістки.
- Гранульома. Несвоєчасне лікування призводить до утворення кісти. Через відсутність яскравої симптоматики на яснах складно помітити «кульку» розміром до 5 мм. Неприємні відчуття виникають тільки в періоди її активного росту, тоді починають турбувати біль і набряклість. Діагностують гранульому на рентгені.
Резекція дозволяє запобігти прогресуванню захворювання, появі яскравої симптоматики і різкому погіршенню самопочуття. Однак на початкових стадіях часто можна вилікувати проблемний зуб ендодонтично.
За кілька днів до операції фахівець пломбує канали, які необхідно лікувати, після чого безпосередньо перед резекцією вводить анестезію (місцево). З метою забезпечення доступу до кореня моляра здійснює розріз ясен, формує спеціальний отвір на слизовій у відкритій кістковій тканині. Ці маніпуляції дозволяють успішно провести резекцію. Наступні етапи операції такі:
- Відсікання і видалення ураженої верхньої області зуба.
- Заповнення лунки синтетичним матеріалом-аналогом.
- Ушивання тканин.
- Установка дренажу для забезпечення відведення сукровичних виділень на шви.
Резекція – одна з серйозних хірургічних маніпуляцій, тому довірте її професіоналам нашої клініки.