Синус-ліфтинг перед імплантацією в стоматологічних клініках Dental Art
Синус-ліфтинг – це хірургічна операція по нарощуванню кісткової тканини в області відсутнього зуба на верхній щелепі, де може бути близько локалізована гайморова пазуха, як правило, в області 5-х, 6-х, іноді 7-х зубів. Тривалість – 1,5–2 години, проводиться під місцевою анестезією.
Показання до синус-ліфтингу
- імплантація зубів – якщо зуб видалили давно, кістка просідає через відсутність навантаження;
- вікові зміни щелепи – з віком кістка стоншується і більше не може утримувати імплант;
- патологічно тонка кістка через анатомічні особливості.
Дефіцит кісткової тканини спостерігається у 65% пацієнтів перед установкою імпланта. Не варто боятися процедури. Завдяки анестезії ви нічого не відчуєте, а сама операція триває трохи довше, ніж звичайна установка пломби.
Чи можна зупинити просідання кістки?
Відразу після видалення зуба кісткова тканина починає поступово просідати і зменшуватися в розмірах. Зупинити процес не можна, а ось уповільнити можливо. Запалення в роті, періодонтит і пародонтоз – все це може прискорити витончення кісткової тканини. Щоб не допустити цього, досить ретельно стежити за гігієною ротової порожнини і проходити профгігіену у стоматолога мінімум кожні 6 місяців.
Підготовка до синус-ліфтингу
Хірург-имплантолог оглядає порожнину рота і визначає висоту кісткової тканини. Обстежує пацієнта на наявність протипоказань:
- відсутність кісткової тканини між слизовими пазухи і порожнини рота;
- ЛОР-захворювання в хронічній або гострій фазі;
- проблеми зі згортанням крові;
- онкологія, СНІД, гепатит.
Важливо, щоб у роті не було запалень і хронічних процесів. Підготовка включає і апаратне обстеження:
- комп’ютерна томографія, по якій стоматолог досліджує вміст пазухи, проводить віртуальний синус-ліфтинг і визначає недостатню кількість кісткового матеріалу;
- створення хірургічного шаблону з направляючими для імпланта і пластиковою моделлю щелепи.
Ретельна підготовка зменшує тривалість процедури і мінімізує ризик ускладнень.
Види синус-ліфтингу
Залежно від кількості кісткової тканини, що залишилася, стоматолог обирає відповідний вид операції:
- Закритий синус-ліфтинг – застосовується, коли для установки імпланту не вистачає 2–3 мм кісткової тканини.
- Відкритий синус-ліфтинг – застосовується, якщо дефіцит кісткової тканини становить понад 3 мм.
Закритий синус-ліфтинг – це найменш травматичний вид операції, який дозволяє наростити кістку і встановити імплант за 1 сеанс. Проводиться наступним чином:
- Стоматолог створює доступ до гайморової пазухи через улоговинку відсутнього зуба.
- За допомогою кюрет відшаровує і піднімає гайморову мембрану.
- Фрезами шліфує кісткову тканину.
- Заповнює порожнечі кістковим матеріалом.
- Встановлює імплант (з процедурою установки можна ознайомитися тут).
Іноді він ускладнюється розривом слизової оболонки пазухи. При незначному розриві стоматолог встановлює захисну мембрану, і пошкодження гоїться самостійно. Якщо розрив понад 3 мм – лікар накладає шви.
Відкритий синус-ліфтинг проводиться наступним чином:
- Стоматолог виконує розріз слизової оболонки і оголює кістку.
- Створює бокове вікно з доступом до гайморової западини.
- За допомогою кюрет відшаровує і піднімає гайморову мембрану.
- Заповнює простір кістковим матеріалом.
- Закриває бокове вікно і вшиває слизову.
Після нього зубний імплант встановлюється через 6–9 місяців, коли кісткова тканина повністю сформувалася.
Післяопераційний етап
Перші 3 дні після синус-ліфтингу спостерігається набряк – у більшості випадків тільки в яснах, але іноді може поширитися на щоки і в область під очима. На третій день набряклість зростає. Щоб зменшити набряк і прискорити загоєння, фахівці Dental Art призначають препарати індивідуально.
Ясна повністю заживають через 8–10 днів після процедури, і тоді лікар знімає шви.
Залишилися питання? Зателефонуйте нам! Первинна консультація безкоштовна, на ній ви отримаєте план лікування і дізнаєтеся повну вартість синус-ліфтингу.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |
Відмінність полягає в тому, що при закритому синус-ліфтингу забезпечують доступ до пазухи через вершину альвеолярного гребеня (проєкція з боку передбачуваної лунки зуба), а при відкритому — збоку-зверху (стосовно перехідної складки).
Не варто боятися майбутньої операції, вона пройде абсолютно безболісно завдяки анестезії. Лікар введе знеболювальний засіб, після чого зробить розріз на яснах у місці, де немає зуба. Далі оголить підлягальну кісткову тканину та створить доступ до гайморової пазухи.
Операцію на верхній щелепі роблять, коли потрібно збільшити обсяг кісткової тканини. Це забезпечить стійкість імплантата. Відкритий і закритий синус-ліфтинг показаний пацієнтам із нетиповою будовою щелепно-лицьового апарату та при недостатній товщині кістки. Операцію проводять, коли довгий час був відсутній зуб.
Терміни реабілітації залежать від:
- індивідуальних особливостей організму пацієнта (тривалості відновлення тканин);
- складності операції;
- дотримання рекомендацій лікаря.
У середньому реабілітація триває 4-9 місяців, загоєння ясен відбувається за 1-2 тижні.
Імплантація неможлива, якщо немає достатнього обсягу кісткової тканини, саме тому багатьом пацієнтам проводять синус-ліфтинг. Однак у такому випадку можна уникнути операції — імплантація титанового штифта в лунку відразу після видалення зуба. Таку імплантацію називають одномоментною.
Будь-яка операція — це навантаження та стрес для організму. Щоб повернутися до колишнього способу життя, потрібно дати організму трохи відновитися. Після синус-ліфтингу можна займатися спортом після закінчення тижня.
Не можна однозначно відповісти на це питання, кожна клінічна картина Індивідуальна. Коли можна встановлювати імплантати, визначає лікар з огляду на вид нарощеної кісткової тканини й особливості організму пацієнта. Якщо обсяг менше ніж 3 мм, тоді установку імплантів проводять через 3-5 місяців (тільки після повного приживлення штучної кістки).
Операція не чинить негативного впливу на організм, але є ризики того, що відбудеться відторгнення кісткової тканини або з’явиться запальний процес. Ускладнення виникають у пацієнтів з цукровим діабетом, аутоімунними розладами й у тих, хто курить.