iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Встановлення капи при бруксизмі

Зміст

  Встановлення капи при бруксизмі: комфортне та ефективне лікування з «Дентал Арт»

  Бруксизм — це мимовільний скрегіт зубами, який виникає в результаті спазму жувальних м’язів і проявляється в основному в нічний час. Чим частіше виникає такий стан, тим вище ризик ушкодження зубної емалі (патологічне стирання) і навіть скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). Сьогодні є різні способи боротьби з патологією, зокрема різні методи розслаблення м’язів щелепи. У стоматологічній практиці найефективнішими вважаються капи від бруксизму. Вони дозволяють запобігти стиранню зубів, зменшити активність жувальних м’язів, зняти їхню напругу.

  Такий метод боротьби з проблемою успішно використовується у нашій стоматології. Виготовляються та використовуються капи під професійним контролем наших спеціалістів.

  Причини виникнення бруксизму

  Раніше вважалося, що нічний скрегіт зубами — це один із проявів глистової інвазії. Сьогодні вже багато хто розуміє, що причини проблеми глибші. Спусковим механізмом розвитку бруксизму можуть стати такі фактори:

  • травма, перелом щелепи;
  • перенапруга нервової системи, стреси;
  • неповноцінність зубного ряду — навіть втрата одного зуба може спровокувати проблему.

  Залежно від причини та ступеня розвитку патології визначають, скільки часу потрібно носити капу. За ніч може бути до 150–200 нападів бруксизму. Це визначає його високу згубність для здоров’я порожнини рота.

  Симптоми бруксизму

  Крім нічного скреготу зубами, про який сама людина може навіть і не підозрювати, можна помітити інші небажані симптоми бруксизму:

  • укорочена, «тупа» форма зубів;
  • їхня підвищена чутливість;
  • болючість на внутрішній поверхні щік;
  • біль вранці в області шиї, щелепи або вуха;
  • клиноподібний дефект — коли емаль не витримує навантаження й пошкоджується в ділянці шийки зуба;
  • мігрень;
  • дзвін у вухах;
  • запаморочення;
  • порушення сну та ін.

  При виникненні підозри на бруксизм необхідно якнайшвидше звернутися до стоматологічної клініки. Затягування з візитом до лікаря загрожує рядом неприємних наслідків, про що поговоримо нижче.

  У чому небезпека бруксизму

  Через мимовільне стискання щелеп, характерне для бруксизму, виникає сильний тиск на зуби. Воно в кілька разів перевищує те, яке присутнє при жуванні. Через це деякі зуби можуть сильно стиратися, аж до дентинного шару. Бруксизм загрожує багатьма проблемами для здоров’я порожнини рота:

  • тріщини та відколи емалі;
  • втрата деяких зубів;
  • болючість ясен та їхня кровоточивість;
  • підвищення ризику розвитку артриту, артрозу, поява клацань у щелепі – через підвищене навантаження на СНЩС;
  • поява запальних процесів у порожнині рота.

  Через бруксизм скорочується термін носіння ортопедичних конструкцій. Крім того, доведеться частіше замінювати пломби. Варто також врахувати, що наявність такої проблеми негативно позначається на стоматологічному та ортодонтичному лікуванні. Якщо прояви бруксизму не епізодичні, а постійні, існує ризик дисфункції СНЩС. З огляду на можливі наслідки можна сказати, що капи при бруксизмі — це не просто рекомендація, а необхідність. Саме носіння цих конструкцій дозволить уникнути вищеописаних проблем.

  Методи лікування бруксизму

  Залежно від причини появи бруксизму можуть застосовуватись різні способи лікування. Так, на ранніх термінах розвитку патології, якщо вона спровокована відсутністю якоїсь кількості зубів, допомогти зменшити небажані прояви може своєчасне протезування. Коли зуби знаходять своє правильне становище, м’язи починають працювати гармонійно.

  Якщо патологія запущена, протезування може допомогти. У цьому та інших випадках використовуються захисні капи — спеціальні накладки на зуби, виготовлені з гнучкого пластику або силікону. Вони можуть одягатися на одну, рідше — на дві щелепи. Такі вироби виконують наступні функції:

  • захисну — коли щелепи роз’єднуються, зуби не стирають один одного, а «протирають» капу;
  • рефлекторну — щоб не вдаватися до подробиць, зазначимо лише, що в момент піка стиснення щелепи розмикаються та розслаблюються завдяки наявності капи.

  Якщо бруксизм стимулює підвищену тривожність, пацієнту можуть також рекомендувати медитацію, йогу та інші способи релаксації. Коли неспокій серйозно впливає на якість життя, призначаються заспокійливі препарати.

  Які використовуються капи при бруксизмі

  Існують різні види таких конструкцій, у тому числі вироби, які не вимагають підганяння під зуби пацієнта. Але найефективнішими при лікуванні бруксизму вважаються індивідуальні капи. Вони виготовляються за зліпком щелеп, тому повторюють форму зубних рядів. Ціна таких виробів вища в порівнянні зі стандартними аналогами, що виправдано їхньою довговічністю та зручністю в носінні. Крім того, звикати до індивідуальних конструкцій не знадобиться. Капи класифікують також за способом носіння:

  1. Нічні. Переважно капи надягають на ніч, оскільки бруксизм здебільшого проявляється під час сну. І тут високі естетичні якості конструкції менш важливі. Головне, щоб вона була зручною та не злітала.
  2. Денні. Такі капи використовуються, якщо людина мимоволі стискає зуби під час неспання. Такі вироби мають бути максимально непомітними для інших.

  У важких випадках можуть призначатися репозиційні або резонуючі капи, які, крім захисної функції, виконують ще й терапевтичний вплив. Вони чинять постійний тиск на суглоб, змінюючи його положення та знижуючи навантаження, або розслаблюють, що знімає спазми методом впливу на щелепні м’язи.

  Професійний підхід у стоматології «Дентал Арт»

  Лікуванням бруксизму мають займатися лише кваліфіковані спеціалісти. Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба може спостерігатися також при інших захворюваннях, тому необхідно провести диференціальну діагностику. Стоматологічна клініка Dental Art пропонує послугу лікування патології за допомогою індивідуальних кап, які не лише захищають зуби, а й перерозподіляють навантаження на м’язи щелепи та знімають їхні спазми.

  Наші фахівці виконують ретельну діагностику, вивчаючи рентгензнімки та клінічну картину. У процесі складання плану лікування враховуються особливості організму пацієнта. Ми допоможемо якісно вирішити проблему бруксизму та зберегти здоров’я порожнини рота.

  Жизнь становится ярче, когда ты улыбаешься! Записывайтесь на прием в стоматологические клиники Dental Art по телефонам:

  Киев, ЖК «Комфорт Таун»,

  ул. Регенераторная, 4, кор.16-1 (между Дарницким и Днепровским районом, Позняки, Березняки, Дарницкая площадь)

  Бориспольский р-н, пгт. Счастливое,

  ул. Героев Майдана, 11

  LifeCell: +380 (73) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

  Vodafone: +380 (66) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

  Фахівці за послугою
  Гоменюк
  Мар'яна Андріївна
  Посада: Лікар-стоматолог-ортодонт
  Шевченко
  Тарас Анатолійович
  Посада: Лікар-стоматолог-ортопед
  Бакулін
  Василь Ашотович
  Посада: Лікар- стоматолог- ортопед
  Інші послуги Терапевтичне лікування, діагностика
  Прицільний знімок зуба
  200 грн
  Шинування зубів
  2 900 грн
  Лікування флюсу
  від 2 600 грн
  Лікування зубів під час вагітності
  от 2 100 грн до 2 400 грн
  Лікування кісти зуба (гранульоми)
  від 3 150 грн
  Пломбування каналів зубів (обтурація)
  от 1 950 грн до 4 950 грн
  Лікування карієсу зубів
  від 2 100 грн до 2 400 грн
  Художня реставрація зубів
  3 500 грн
  Глибоке фторування зубів
  900 грн
  Нарощування зубів
  від 1 800 грн до 2 800 грн
  Лікування пульпіта
  від 2 750 грн до 7 100 грн
  Лікування періодонтиту
  від 2 750 до 7 100 грн
  Лікування каналів під мікроскопом
  від 3 100 до 7 100 грн
  Ендодонтичне лікування
  від 2 750 грн до 5 100 грн
  Первинна консультація стоматолога, план лікування
  400 грн
  Ціна послуги
  от 4 000 грн до 5 600 грн


   Запис на прийом

   У випадку відміни пацієнтом запланованого візиту менше ніж за 24 години до назначеного прийому, наступний прийом можливий тільки за умови внесення передплати в розмірі вартості первинної консультації лікаря.

   Час запланованого прийому може незначно зміщуватися в залежності від завантаженості лікаря. Ми не хочемо змушувати Вас чекати і будемо робити все, від нас залежне, щоб Ваш візит в клініку був комфортним і зайняв мінімум часу.

   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!