iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Шинування зубів

Зміст

  Шинування — один зі способів зберегти рухливі зуби

  Шинування зубів сприяє утриманню зубного ряду. Методика передбачає використання шини, яка з’єднує рухомі зуби в один блок. Це дозволить попередити подальше розхитування, зміщення й випадання, знизить ризик розвитку запалення ясен. Здебільшого шинування проводиться при дестабілізації зубного ряду, що супроводжує пізні етапи різних захворювань. Методика успішно застосовується в клініці стоматології «Дентал Арт». Наші фахівці підберуть оптимальний вид шинування та якісно проведуть процедуру, що дозволить зберегти здоров’я ротової порожнини.

  Показання до шинування зубів

  При рухливості зубів порушуються не лише естетичні якості посмішки. Людині складно жувати, говорити, висловлювати свої емоції. Ці проблеми вирішує шинування. Методика застосовується як вид стоматологічного лікування в таких випадках:

  1. За наявності запущеного пародонтиту. Якщо не лікувати хворобу на ранніх стадіях її розвитку, оголюються шийки зубів. Вони стають рухливими. Шина дозволить також запобігти рецидиву запалення навколозубних тканин, коли у пацієнта діагностовано хронічний пародонтит. При таких захворюваннях можуть розсмоктуватися кісткові стінки, які утримують коріння зубів.
  2. При отриманні травми щелепи чи зубного ряду. За допомогою шинування можна зафіксувати один зуб або їхню групу, а також за потреби знизити або повністю зняти жувальне навантаження.
  3. При ортодонтичному лікуванні. Процедура проводиться, коли є серйозні порушення прикусу. Крім того, методику застосовують після вирівнювання зубних рядів, щоб закріпити результат. Шина (ретейнер) утримує зуби, не дозволяючи їм змінювати своє становище.

  Своєчасне шинування дозволить зберегти цілісність зубних рядів та їхні функції. Така процедура не шкодить зубам, навпаки, підвищує термін їхньої служби.

  Види шин

  Залежно від способу встановлення виділяють такі види шин:

  1. Знімні. Переважно це литі конструкції з кламерами, як на бюгельних протезах. Вони одягаються на зуби без фіксації на цемент. Знімати їх треба щодня для проведення гігієнічних процедур. Ціна таких конструкцій дуже варіює.
  2. Незнімні. Таке шинування дозволяє зафіксувати зубний ряд. Використовують його як метод профілактики розхитування зубів на початкових етапах розвитку пародонтиту. Незнімні шини не контактують безпосередньо з яснами. Їх можна встановлювати на короткий, тривалий чи постійний період.

  Відрізняються шини для зубів також матеріалом виготовлення:

  1. Скловолоконні. Роблять з адгезивної скловолоконної стрічки — міцного та гіпоалергенного матеріалу. Конструкції мають високі естетичні якості, практично непомітні в ротовій порожнині, тому їх часто використовують для шинування передніх зубів. Встановлюватися вони можуть з зовнішнього або внутрішнього боку зубних рядів як незнімні шини. Термін служби складає 3–4 роки.
  2. Вантові. Такі шини створюються на основі легкої, але міцної арамідної нитки. Матеріал гіпоалергенний, виявляє стійкість до механічних впливів та дії слини, не вбирає запахів. Єдиний недолік вантових шин – золотаво-жовтий колір. Через цю особливість їх частіше використовують для шинування молярів та премолярів. Якщо потрібно зафіксувати фронтальну частину зубного ряду, нитку покривають світловідштовхувальним матеріалом у тон емалі.
  3. Бюгельні. Це знімні конструкції, які мають металеву основу та м’яку базу. Виготовляються в лабораторії для кожного пацієнта окремо. Такі шини фіксуються не на всіх зубах, а тільки на опорних за допомогою спеціальних кріплень — кламерів або мікрозамків. Конструкція більш помітна в ротовій порожнині, але іноді вона є єдиним можливим варіантом (наприклад, при переломах щелепи різної складності).

  Окремо варто зазначити коронки як один зі способів шинування. Адже навіть один зуб може з часом спровокувати зміщення інших елементів зубного ряду, нерівномірний розподіл жувального навантаження.

  Для закріплення результату після виправлення прикусу брекетами використовують ретейнери, які можуть бути знімними або незнімними. Носити їх потрібно певний час, іноді досить тривалий.

  Встановлюватися шина може на верхніх і нижні зуби. Відповідний вид шинування та матеріали стоматолог вибирає з урахуванням ступеня запального процесу в яснах, типу деформації зубного ряду, кількості втрачених зубів.

  Скільки коштує процедура

  Ціна встановлення шини насамперед залежить від вибраного методу та кількості зубів, положення яких потрібно стабілізувати. На остаточну вартість процедури впливають також інші фактори:

  • ступінь виразності хвороб пародонту;
  • наявність дефектів прикусу;
  • неповноцінність зубного ряду;
  • стан ротової порожнини.

  Ціна для кожного пацієнта розраховується окремо після складання плану лікування.

  Підготовка до проведення шинування

  Перед будь-якими маніпуляціями в стоматологічній клініці проводиться огляд та ретельна діагностика. Зокрема, призначається рентгенівське дослідження, за допомогою якого можна:

  • оцінити стан навколозубних тканин, кісткової стінки навколо кореня;
  • виявити зубоясенні кишені та визначити їхню величину;
  • виявити запальні процеси в рухомих зубів.

  Для діагностування призначаються також ортопантомограма (панорамний знімок) і КТ (комп’ютерна томографія).

  Перед встановленням шини проводять професійне чищення зубів, що дозволяє позбутися м’якого нальоту та зубного каменю. Видаляються також під’ясенні відкладення.

  Як проводиться шинування

  Дії під час проведення шинування можуть відрізнятися залежно від обраного методу. Розглянемо, як виконується процедура з використанням скловолоконної стрічки. Вона передбачає такі етапи:

  • обробка причинних зубів;
  • укладання стрічки, яка попередньо підготовлюється за довжиною;
  • нанесення композитного матеріалу, його розподіл та полімеризація;
  • шліфування композиту та видалення залишків.

  Якщо потрібен бюгельний протез, він виготовляється стоматологом-ортопедом. При зламі щелепи шину накладає стоматолог-хірург.

  Чому нам довіряють своє здоров’я

  Фахівці стоматологічній клініці Dental Art допоможуть впоратися з проблемою рухливості зубів різного ступеня виразності та усунуть її причину. Ми використовуємо передові методики, які дозволяють:

  • ліквідувати розхитування;
  • розподілити жувальне навантаження на весь зубний ряд;
  • зупинити руйнування кісткової тканини щелепи;
  • покращити зовнішній вигляд пацієнта.

  Наші лікарі мають все необхідне для ефективного шинування: багаторічний досвід роботи, високий професіоналізм та матеріально-технічну базу.

  Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

  Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

  вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

  Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

  вул. Героїв Майдану, 11

  LifeCell: +380 (73) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

  Vodafone: +380 (66) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

  Фахівці за послугою
  Бакуліна
  Ганна Ашотівна
  Посада: Лікар-стоматолог-пародонтолог-хірург
  Недуга
  Олександр В'ячеславович
  Посада: Лікар-стоматолог-ендодонтіст, терапевт
  Сердюк
  Микита В'ячеславович
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Саріджа
  Тетяна Іванівна
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Інші послуги Терапевтичне лікування, діагностика
  Прицільний знімок зуба
  200 грн
  Лікування флюсу
  від 2 600 грн
  Лікування зубів під час вагітності
  от 2 100 грн до 2 400 грн
  Встановлення капи при бруксизмі
  от 4 000 грн до 5 600 грн
  Лікування кісти зуба (гранульоми)
  від 3 150 грн
  Пломбування каналів зубів (обтурація)
  от 1 950 грн до 4 950 грн
  Лікування карієсу зубів
  від 2 100 грн до 2 400 грн
  Художня реставрація зубів
  3 500 грн
  Глибоке фторування зубів
  900 грн
  Нарощування зубів
  від 1 800 грн до 2 800 грн
  Лікування пульпіта
  від 2 750 грн до 7 100 грн
  Лікування періодонтиту
  від 2 750 до 7 100 грн
  Лікування каналів під мікроскопом
  від 3 100 до 7 100 грн
  Ендодонтичне лікування
  від 2 750 грн до 5 100 грн
  Первинна консультація стоматолога, план лікування
  400 грн
  Ціна послуги
  2 900 грн


   Запис на прийом

   У випадку відміни пацієнтом запланованого візиту менше ніж за 24 години до назначеного прийому, наступний прийом можливий тільки за умови внесення передплати в розмірі вартості первинної консультації лікаря.

   Час запланованого прийому може незначно зміщуватися в залежності від завантаженості лікаря. Ми не хочемо змушувати Вас чекати і будемо робити все, від нас залежне, щоб Ваш візит в клініку був комфортним і зайняв мінімум часу.

   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!