Бюгельний протез на кламерах
Сучасна стоматологія перетворила зубний протез з «пережитку минулого» на комфортну й легку конструкцію, яка знову дає можливість повноцінно пережовувати їжу і впевнено посміхатися. Бюгельний протез – це анатомічно правильна конструкція, яка доповнює щелепу відсутніми зубами. При цьому на ясна йде не все навантаження, а тільки 2/3, ще 1/3 припадає на опорні зуби. Так зберігаються здоров’я й комфорт всієї ротової порожнини.
Показання до установки бюгельного протезу:
- якщо видалені 3 та більше зубів;
- якщо збереглося мінімум 6 зубів;
- неможливість встановити зубні імпланти;
- сильне просідання кісткової тканини після видалення зубів, що унеможливлює імплантацію без нарощування щелепної кістки (синус-ліфтингу).
Якщо зуби відсутні тільки на одній стороні щелепи, застосовують односторонній бюгельний протез на нижню щелепу (або верхню). Як альтернативу також використовують конструкцію на замках.
Протипоказання до установки бюгельного протезу:
- недостатня довжина опорних зубів або ж інші параметри, внаслідок яких збережені зуби не можуть виконувати функцію опори;
- глибокий прикус;
- атрофія тканин щелепи;
- психічний розлад у гострій фазі;
- хронічні захворювання (онкологія, гепатит, цукровий діабет, хвороби дихальної та серцево-судинної систем).
Також якщо в роті є карієс або інші запалення, то перед протезуванням їх треба спочатку пролікувати.
Елементи бюгельного протеза з кламерами
Конструкція може дещо лякати пацієнтів, але насправді кожна деталь в ній зроблена для того, щоб пацієнту було комфортно. Ось із чого складається бюгельний протез на кламерах:
- Сідла зі штучними зубами й каркасом під колір ясен, завдяки чому вони непомітні для сторонніх.
- Дуга – з’єднує сідла між собою, «забираючи» навантаження з ясен на піднебіння й роблячи процес носіння комфортнішим.
- Кламери – спеціальні гачки, які чіпляються за опорні зуби для міцності всієї конструкції. Якщо зуби розхитані пародонтозом, кламери додатково шинують їх, зупиняючи процес розхитування та збільшуючи їх опорні можливості.
Завдяки продуманій конструкції протез надійно фіксується в порожнині рота, не випадає й не хитається, щільно прилягаючи до щелепи. Його легко зняти й надіти в будь-якому віці. Дуга та кламери виконуються з нержавійного металу.
Бюгельне протезування: плюси та мінуси
Бюгельний протез на верхню та нижню щелепу – це швидкий і доступний спосіб протезувати відразу кілька зубів. Конструкція має такі переваги:
- надійне кріплення – протез не випадає й не хитається, він міцно прикріплений до щелепи, але при цьому його просто зняти;
- можливість використання для зубів, розхитаних пародонтозом;
- збереження смакових відчуттів. На відміну від повних знімних протезів, бюгельні конструкції не закривають ясна, на яких також є смакові рецептори;
- відновлення жувальної функції;
- швидка адаптація;
- доступна ціна;
- термін служби 5-7 років і довше.
Недоліки: потреба у регулярному чищенні, можливість виникнення алергії на метал або пластмасу. Якщо є металеві елементи, то вони будуть видні у процесі розмови або при посмішці. Тому краще віддати перевагу протезу на ацеталовых кламерах.
Етапи бюгельного протезування
Процедура займе 2-3 візити до лікаря. Перша консультація проходить у стоматологічній клініці Dental Art. На ній лікар оглядає порожнину рота та підбирає тип протезування. Додатково будуть потрібні знімок і зліпки щелеп, за якими в зуботехнічній лабораторії виготовляють протез. Під час 2-го візиту лікар приміряє конструкцію й у разі потреби проводить корекцію.
Стоматолог пояснює пацієнту, як правильно встановлювати та знімати протез, як за ним доглядати, і призначає дату планового огляду.
Правила догляду
Протез необхідно виймати 2 рази на день для миття. Перед зніманням рекомендується ретельно прополоскати рот. Далі протез потрібно витягти, промити водою й почистити за допомогою щітки з м’якою щетиною й делікатної пасти.
Також після кожного вживання їжі бажано знімати протез, промивати його та ретельно полоскати рот.
Регулярне дотримання гігієнічних заходів допоможе продовжити термін служби бюгельного протеза.
Запишіться на консультацію до стоматології Dental Art – ми підберемо варіант протеза, який влаштує вас за функціональністю та ціною.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |
Так, але потрібно проводити чистку правильно. Для цього слід насипати харчової соди у стакан і додати всього кілька крапель теплої води – не більше, ніж потрібно для розчинення. Сюди поміщають протези й наливають перекис водню так, щоб вони були повністю покриті.
Процес може тривати від 5-7 днів до 2-3 тижнів. Період виготовлення бюгельного протеза залежить від різних факторів
- розміру;
- форми;
- використовуваних матеріалів;
- наявності або відсутності металевих кріплень.
У кожному конкретному випадку терміни будуть відрізнятися.
Щоб тканини швидше відновилися, варто використовувати масло обліпихи. Їм змочують марлевий кружечок, його накладають на проблемну ділянку на 15-20 хв тричі на день. Знімний протез на марлю не надягають. Регенерації тканин допоможуть домогтися й полоскання розчином ромашки.
Такий протез встановлюється за допомогою металевих фіксаторів, що відходять від його каркаса. Кріпиться конструкція на опорні зуби.