
Переваги та недоліки
Перед тим як наростити зуб, пацієнт мусить зважити всі за і проти цього методу.
Плюси:
-
Збереження здорових тканин. Для цієї процедури не знадобиться препарування зуба.
-
Повне відновлення цілісності. Завдяки використанню сучасних матеріалів можна змоделювати абсолютно новий зуб бажаної форми і кольору навіть на невеликому уламку.
-
Естетика. Штучні практично неможливо відрізнити від справжніх. Стоматологи підбирають не тільки максимально природний колір і форму, але й надають йому необхідної прозорості.
Мінуси:
-
Згодом втрачається блиск, поверхня стає більш тьмяна.
Важливо! Після нарощування фахівці рекомендують відвідувати стоматологічну клініку раз у півроку. Регулярний контроль допоможе зберегти первісний вигляд упродовж багатьох років.
Нарощування фотополімерами
Фотокомпозитні матеріали застосовують у стоматології в різних цілях. Вони універсальні, практичні, довго носяться, красиво виглядають, а процес реставрації з їхньою допомогою займає небагато часу. Для нарощування їх використовують у разі:
-
відколу;
-
наявності тріщин і нерівностей поверхні;
-
великих міжзубних проміжках (діастема);
-
початкової стадії руйнування жувальних зубів;
-
аномальної форми (занадто маленькі, гострі та ін.)
Виконується процедура методом нашарування. Стоматолог поетапно створює бажану форму зуба. Завдяки тому, що матеріал твердне під дією ультрафіолетової лампи, у лікаря є достатньо часу для моделювання ідеалу. На фінальному етапі готова конструкція стає міцною буквально за лічені хвилини.
Термін служби нарощеного фотополімерами зуба — до 10 років. Але для того, щоб він не розсипався завчасно, необхідно дотримуватися рекомендації кожні півроку здійснювати візит до стоматолога для проведення реставрації або полірування. Без цього вони втратять свій блиск і можуть стати шорсткими.
Нарощування за допомогою штифта
Цей спосіб застосовується, коли в пацієнта коронкова частина значно пошкоджена, але корінь цілий і здоровий. Штифт може бути виготовлений із металу, скловолокна або кераміки. Процедура проводиться в кілька етапів:
-
Діагностика, виконання знімків (рентгенівський, 3D, ортопантомограмма).
-
Установка в корінь штифта.
-
Наповнення простору навколо штифта композитним матеріалом.
-
Вибір розміру коронки.
Гарантія бездоганного результату
Стоматологія Dental Art — це команда не просто професіоналів, а фанатів своєї справи. Уже не перший рік ми старанно працюємо, щоб жителі Києва мали здорові зуби і красиві усмішки.
Наші спеціалісти впевнені, що до лікування потрібно підходити комплексно. Тому ми завжди намагаємося пояснити клієнтам, наскільки важливо доводити до ладу всі зуби, а не тільки ті, які вже пошкоджені або візуально не подобаються. З кожним пацієнтом ми проводимо індивідуальну роботу і наполягаємо на необхідності регулярних профілактичних оглядів.
Ми надаємо широкий спектр стоматологічних послуг, даємо гарантію на всі їхні види, працюємо без вихідних і проводимо безкоштовні консультації. Клініка оснащена всім необхідним обладнанням, забезпечена якісними матеріалами та препаратами, а лікарі володіють прогресивними методами терапії.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |
В ході процедури застосовується місцева анестезія, тому після закінчення стоматологічних маніпуляцій необхідно утриматися від їжі протягом 2–3 годин. Важливо, щоб дія анестетика повністю пройшла. В іншому випадку можна випадково прокусити собі м’які тканини.
Фотополімери, які використовуються для пломбування, швидко тверднуть після впливу УФ-лампи. Якщо анестезію не роблять, їсти можна відразу. Навантаження на відновлені зуби не дасть усадку фотополімера. Але краще спочатку вживати м’яку, теплу їжу.
Після процедури, особливо коли відновлювалася зона посмішки, виникає відчуття масивності зубів. Дійсно — вони стали трохи товщі. Але коли ви подивитеся в дзеркало, посмішка буде виглядати природно. Потрібно просто звикнути до нових зубів. В середньому для цього потрібно два тижні.
Щоб реставрація прослужила максимально довго і зберігала свій презентабельний вигляд, необхідно дотримуватися наступних правил:
- Вибрати щітку середньої жорсткості. Якщо вона буде жорсткою, на пломбувальному матеріалі можуть утворитися мікротріщини і зазори. А м’яка щітка не дозволить ефективно очистити зубний наліт.
- Використовувати пасту, яка не містить абразивних речовин, які також можуть пошкодити фотополімерний матеріал.
- Не користуватися пастами або ополіскувачами з хлоргексидином і дифторидом — в результаті впливу цих речовин відреставровані зуби можуть потемніти.
В цілому куріння не вплине на стан зубів. Але однозначно можна сказати, що від шкідливої звички варто позбутися або намагатися курити якомога менше. Нікотин провокує скупчення зубного нальоту і негативно впливає на колір емалі. Якщо з жовтизною природної емалі ще можна боротися, вдаючись до професійного відбілювання, то реставрація змінить свій відтінок назавжди. Виникне дисбаланс кольору.