iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Потемнів зуб після видалення нерва та болить: що робити, як допомогти

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Потемніння зуба та біль після видалення нерва: в чому причина й що робити

   Звертаючись до стоматолога, кожен пацієнт сподівається на відновлення краси посмішки та усунення неприємних відчуттів. Але, на жаль, досягти бажаного результату після лікування виходить не завжди. Якщо потемнів зуб після видалення нерва або почав боліти, у пацієнта закономірно виникає безліч питань. Як повернути колишній відтінок і чи можливо взагалі це зробити? Чому болить «мертвий» зуб? Що зробити, щоб позбутися від болісного симптому? Спеціалісти дають фахову консультацію.

   Чому виникають небажані прояви після видалення нерва

   Пульпа — це сполучна тканина, яка являє собою велику кількість нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин. За допомогою них до емалі та дентину надходять корисні речовини. При виникненні пульпіту, механічної травми, перед протезуванням іноді проводять депульпацію — видаляють пульпу. Внаслідок чого зуб втрачає живлення, тобто нерв вмирає. Єдине, що його єднає з організмом, — це ясна й альвеолярне прикріплення.

   Якщо лікування проведено правильно, емаль тривалий час зберігає свій колір і міцність. Але корисні речовини до неї перестають надходити, обсяг дентину з часом зменшується, тканини поступово темніють. Інші причини появи неприємного симптому:

   • порушення роботи кровоносних судин після видалення нерва — кров відразу забарвлює дентин, тому поверхневе відбілювання не дасть результату;
   • використання матеріалів з вмістом срібла або олова;
   • стоматологічна помилка — не до кінця заповнений кореневий канал;
   • вплив зовнішніх і внутрішніх факторів — наприклад, наліт від сигарет, вживання кольорових продуктів, захворювання шлунково-кишкового тракту, порушення засвоєння кальцію тощо.

   Якщо кореневі канали зуба запломбовані матеріалом на основі резорцин-формаліну, то зуб забарвлюється у темно-рожевий відтінок.

   Навіть коли депульпація проведена бездоганно, пацієнт ретельно доглядає за порожниною рота, варто бути готовим до того, що скоріш за все зуб згодом стане темнішим.

   Хворобливі відчуття відразу після лікування — це норма. Вони можуть бути викликані нагріванням тканин після роботи стоматолога бормашиною. У нормі біль проходить через 1-3 дні, в деяких випадках триває тиждень. Якщо неприємний симптом не проходить тривалий час або наростає, це вказує на розвиток ускладнення. Воно може виникнути через помилки доктора, допущені на якомусь етапі ендодонтичного лікування. У деяких випадках запалення вражає тканини навколо зуба, але його ще не видно на рентгені. Іноді розвивається періодонтит, що і пояснює, чому виникає біль.

   Відновлення естетичних якостей депульпованого зуба

   Як відбілити зуб, який потемнів після видалення нерва? Сучасна стоматологія пропонує кілька методів розв’язання проблеми.

   Внутрішньоканальне та коронкове відбілювання

   Методика передбачає введення спеціальної речовини (перборат натрію) всередину коронки. Попередньо видаляється стара пломба і проводиться ретельне очищення кореневих каналів. Зуб піддають кислотному впливу, а потім обробляють необхідним засобом. Далі встановлюється тимчасова пломба. Процедура вимагає неодноразового відвідування стоматологічного кабінету. Проводять її з тижневими перервами. Результат зберігається до кількох років. Недоліки подібних маніпуляцій:

   • результат видно в кінці процедури;
   • зуб залишається тьмяним і виділяється на тлі інших;
   • використання хімічних речовин негативно позначається на дентині, тому тканини стають крихкими.

   Процедуру не проводять дітям, при гіперчутливості зубів, захворюваннях ясен.

   Реставрація композитними матеріалами

   Нарощування застосовується при випаданні пломби, потемнінні зуба, коли вторинне пломбування не допомагає. Лікар спочатку видаляє тканини, які почорніли, після — реставрує. Але кожна наступна така процедура впливає на цілісність стінок зуба.

   Варто врахувати, що композитні матеріали піддаються впливу пігментів, що знаходяться в деяких продуктах і напоях. Тому доведеться змінити свої харчові звички. Щоб продовжити термін служби відреставрованого зуба, потрібно ретельно доглядати за порожниною рота.

   Ортопедичне лікування

   Неестетичний колір зуба без нерва можна приховати за допомогою вінірів. Це найтонші накладки (товщиною не більше 1,5 мм) у вигляді пластинок. Кріпляться вони до фронтальної поверхні зубів і мають максимально схожі якості з емаллю. Встановлення вінірів проводиться двома методами:

   • прямим — використовується композитний матеріал, який встановлюється безпосередньо в роті пацієнта;
   • непрямим — вініри виготовляють з кераміки за індивідуальними зліпками.

   Залежно від показань для реставрації можуть використовуватися коронки. Крім повернення зубу естетичних якостей, ортопедична конструкція захистить тендітні тканини від перелому. Жувальне навантаження при встановленні коронки буде розподілятися рівномірно. Для здійснення процедури зуб препарують, створюючи місце для майбутньої коронки. Потім знімають зліпок, відливають моделі з гіпсу або сканують щелепи інтраоральним сканером. Результат відправляють техніку, який виготовляє конструкцію. Як матеріал використовують металокераміку, кераміку, діоксид цирконію.

   Як усунути біль, що не проходить тривалий час після депульпації зуба

   Якщо після видалення нерва біль турбує більше як тиждень, важливо якомога швидше відвідати лікаря. Він визначить причину дискомфорту та підкаже, що робити. Дії стоматолога залежать від фактора, що провокує неприємні відчуття:

   1. Неповне пломбування каналів — доктор видаляє старий пломбувальний матеріал і встановлює новий. Якість проведеної процедури контролюється за допомогою спеціальної апаратури та рентгенівського знімка.
   2. Уламок стоматологічного інструменту потрапив у канал. Він може вилучатись за допомогою ультразвуку, коли під впливом хвиль частинка вибивається назовні. Інший спосіб — створення нового каналу поблизу, через який видаляється уламок. Це, як правило, роблять під стоматологічним мікроскопом.
   3. Вихід пломбувального матеріалу за межі кореня. Дантист лікує зуб наново чи спостерігати за його реакцією протягом 1-2 місяців. Це можливо, якщо біль несильний, а кількість матеріалу, який потрапив за межі кореня, незначний. В іншому випадку може знадобитися резекція його верхівки.

   Важливо якомога швидше усунути причину, щоб не допустити ускладнень. Затягування з візитом до клініки загрожує втратою зуба.

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-ендодонтіст, терапевт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Скільки не можна їсти після пломбування зуба
   Пришийковий карієс фото, як лікувати, причини виникнення
   Опущення ясна: лікування, що робити і як підняти
   Болить зуб мудрості: як зняти біль, що робити
   Запалення ясен: що робити, причини хвороби
   Остеомієліт щелепи: симптоми, лікування, одонтогенний, хронічний, фото
   Дентин зуба: що це таке, будова та функції, лікування глибокого карієсу та відновлення, штучний дентин, дентин-герметизуючий ліквід
   Рецесія ясен: лікування без операції, фото, варіанти розвитку патології
   На губах білий наліт вранці: чому з’являється, способи лікування
   Перша допомога при зубному болю в домашніх умовах
   Видалення зуба: як довго заживає лунка
   Патологічна стертість зубів: лікування, фото
   Шинування зубів: що це таке, фото до та після
   Стоматит симптоми: перші ознаки у дитини та дорослих
   Постійно прикушує щоку зсередини: причини, ніж лікувати
   Кровоточивість ясен: причини та лікування
   Дренаж в яснах: як виглядає (фото) і що робити якщо випав
   Травматичний стоматит: лікування у дорослих і дітей
   Симптоми та лікування невралгії трійчастого нерва
   Сверблять зуби: чому не варто нехтувати дискомфортом
   Неврит лицьового нерва симптоми і лікування, фото, препарати
   Потемнів зуб: що робити та чому це сталося
   Продукти, корисні для здоров’я зубів та ясен
   Незнімні зубні протези нового покоління: мостоподібні системи конструкцій
   Протезування на імплантатах: етапи при повній відсутності зубів
   Зубна нитка: як правильно використовувати та вибрати
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!