iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Пришийковий карієс фото, як лікувати, причини виникнення

Зміст
    Отримати консультацію
    Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами



      Пришийковий карієс: чому розвивається захворювання, в чому його небезпека і в чому полягає лікування

      Пришийковий (цервікальний) карієс — це один із найбільш небезпечних видів карієсу. Річ у тому, що він розвивається в області шийки зуба. Тут дентин дуже тонкий. Внаслідок хворобливого процесу він швидко руйнується, і інфекція проникає до пульпи. Так розвивається пульпіт — більш складне та небезпечне захворювання у порівнянні з карієсом. Тому важливо своєчасно проводити лікування карієсу зубів, особливо якщо він виникає у приясенній зоні.

      Симптоми пришийкового карієсу

      Захворювання може розвиватися у дорослих та дітей. Проходить воно кілька стадій розвитку, кожна з яких має свої характерні прояви:

      1. Початкова. Карієс виглядає як біла пляма на емалі. Часто така ознака ігнорується, оскільки багато хто вважає її косметичним дефектом. Але болісний процес прогресує. Особливо швидко розвивається карієс, який вражає молочні зуби, оскільки емаль у них тонша та пориста.
      2. Середня. Каріозна пляма темніє, її вже легко помітити. З’являється підвищена чутливість – реакція на різні температурні та хімічні подразники. При прийомі їжі та натисканні на зуб відчувається легкий біль.
      3. Важка. Розвивається за відсутності своєчасного лікування. Зубний біль вже постійний. Утворюється глибока каріозна порожнина. Інфекція проникає усередину, вражає пульпу.Запалюються також і ясенні тканини. Можуть з’явитися головний біль.

      У разі перших симптомів не потрібно довго роздумувати, що робити. Чим більше запущений патогенний процес, тим складніше його вилікувати. З іншого боку, зростає ризик розвитку ускладнень. Якщо інфекція проникне надто глибоко, вона може вразити кістку щелепи. Якщо випадок сильно запущений, існує небезпека розвитку гнійного процесу, гангрени та сепсису.

      Чому розвивається цервікальний карієс

      Серед основних причин розвитку карієсу варто виділити:

      1. Недостатню гігієну. Недбале ставлення до догляду за порожниною рота, неправильна техніка чищення зубів (особливо у дітей), ігнорування таких гігієнічних засобів, як зубна нитка та ополіскувач, призводять до утворення зубного каменю, який є сприятливим середовищем для розвитку бактерій, які й ушкоджують емаль. Схильні до ризику і зуби мудрості, які через своє розміщення складно піддаються чищенню.
      2. Зміна складу слини. У цьому випадку порушуються її антисептична та вимиваюча функції. В результаті відбувається процес демінералізації емалі, яка в пришийковій ділянці тонша, тому більше схильна до ризику.
      3. Захворювання м’яких тканин ротової порожнини — гінгівіт, пародонтит, пародонтоз, стоматит. Всі ці патології можуть спровокувати розвиток карієсу пришийка.
      4. Вживання великої кількості вуглеводів. Моно-і дисахариди порушують кислотно-лужний баланс у порожнині рота. Це також спричиняє демінералізацію емалі.
      5. Генетична схильність. Якщо у батьків часто розвивається карієс, це пояснює, чому він уражає зуби у дитини.
      6. Прийом деяких ліків, наприклад, антибіотиків.
      7. Пошкодження коронки, кореня чи кісток щелепи.
      8. Авітаміноз. Якщо зубам не вистачає всіх поживних речовин, їх тканини слабшають і стають більш схильними до атак бактерій.

      Розвиватися пришийковий карієс може також у період вагітності, оскільки в організмі жінки в цей час спостерігаються гормональні зміни. Провокуючим чинником можуть бути й ендокринні захворювання.

      Діагностика пришийкового карієсу

      Побачити початкові зміни емалі досвідчений стоматолог може візуально. Щоб не сплутати пришийковий карієс із клиноподібним дефектом чи флюорозом, лікар проводить диференціальну діагностику. Для цього можуть використовуватись різні дослідницькі методики:

      • трансілюмінація;
      • рентгенографія;
      • вітальне фарбування;
      • радіовізіографія;
      • електроодонтодіагностика.

      Пришийковий карієс відрізняється від клиноподібного дефекту тим, що розвивається швидко (від кількох тижнів до декількох місяців). В останньому випадку йдеться про некаріозне ураження. Фахівець швидко зможе визначити, яка хвороба перед ним.

      Залежно від причини розвитку захворювання пацієнта можуть направити до іншого вузькоспрямованого фахівця, наприклад, до ендокринолога або гастроентеролога.

      Методи лікування пришийкового карієсу

      Як лікують захворювання? Дії стоматолога визначені ступенем розвитку карієсу в пришийковій зоні:

      1. Стадія плями. У цьому випадку достатньо провести професійне чищення і нанести пасту, що ремінералізує. Процедуру проводять у 2-3 сеанси.
      2. Стадія темної плями. Стоматолог за допомогою інструменту чи бормашини видаляє уражену тканину коронки, дезінфікує каріозну порожнину, пломбує зуб. Наприкінці лікування шліфує та полірує його поверхню.
      3. Важка стадія. Найчастіше при запущеному пришийковому карієсі розвивається пульпіт. Чи лікують зуб у цьому випадку? Якщо ураження пришийкової області та кореня досить глибоко, знаходиться поблизу кістки щелепи, його видаляють. Залишити зуб доцільно, коли відсутні ускладнення та уражено менше ніж 50% зубної коронки. Лікування передбачає препарування, депульпацію, чищення та пломбування каналів. Методика передбачає укладання спочатку тимчасової, а потім і постійної пломби.

      Сучасні методики дозволяють якісно провести реставрацію, наприклад, з використанням зубної вкладки. Якщо зуб був видалений, проводять протезування або імплантацію та протезування на імпланті.

      Як запобігти захворюванню

      Пришийковий карієс у запущених випадках складно лікується. Тому варто приділити увагу профілактиці захворювання. Щоб запобігти хворобі, варто слідувати ряду рекомендацій:

      1. Правильно доглядати за порожниною рота. Для цього необхідно підібрати відповідні засоби гігієни, використовувати зубну нитку та ополіскувач. Зуби потрібно чистити не менше двох разів на день, застосовуючи правильну техніку.
      2. Полоскати рот після кожного прийому їжі. Для цього підійде навіть проста вода. Спльовувати її потрібно кілька разів —  до настання відчуття свіжості.
      3. Відкоригувати свій раціон. Важливо забезпечити організм усіма необхідними вітамінами та мінералами. Варто також обмежити вживання борошняних виробів, солодкого та збільшити в раціоні кількість грубої рослинної їжі, яка сприяє природному очищенню емалі, зміцнює її та ясна.
      4. Своєчасно лікувати загальні захворювання організму.

      Яким би ретельним не був догляд за ротовою порожниною, згодом все одно накопичується зубний наліт, який перетворюється на камінь. Тому важливо періодично проводити професійне чищення зубів. Поєднувати процедуру можна з профілактичними оглядами, які мають проводитися двічі на рік. У цьому випадку стоматолог зможе виявити пришийковий карієс та інші захворювання на ранній стадії розвитку. Записатися на прийом можна за адресою:

      Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

      Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

      вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

      Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

      вул. Героїв Майдану, 11

      LifeCell: +380 (73) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

      Vodafone: +380 (66) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

      Автор
      матеріалу
      no image
      Лікар-стоматолог-терапевт

      Коментарі

      Занедбаний карієс: чим небезпечне захворювання і що робити для його усунення

      […] розташована між коронковою частиною зуба та коренем. Пришийковий (цервікальний) карієс швидко прогресує, інфекція швидко проникає в пульпу, […]

      Залишити відгук
      Оцініть
      Статті по темі
      Скільки не можна їсти після пломбування зуба
      Опущення ясна: лікування, що робити і як підняти
      Болить зуб мудрості: як зняти біль, що робити
      Запалення ясен: що робити, причини хвороби
      Остеомієліт щелепи: симптоми, лікування, одонтогенний, хронічний, фото
      Дентин зуба: що це таке, будова та функції, лікування глибокого карієсу та відновлення, штучний дентин, дентин-герметизуючий ліквід
      Рецесія ясен: лікування без операції, фото, варіанти розвитку патології
      На губах білий наліт вранці: чому з’являється, способи лікування
      Перша допомога при зубному болю в домашніх умовах
      Видалення зуба: як довго заживає лунка
      Потемнів зуб після видалення нерва та болить: що робити, як допомогти
      Патологічна стертість зубів: лікування, фото
      Шинування зубів: що це таке, фото до та після
      Стоматит симптоми: перші ознаки у дитини та дорослих
      Постійно прикушує щоку зсередини: причини, ніж лікувати
      Кровоточивість ясен: причини та лікування
      Дренаж в яснах: як виглядає (фото) і що робити якщо випав
      Травматичний стоматит: лікування у дорослих і дітей
      Симптоми та лікування невралгії трійчастого нерва
      Сверблять зуби: чому не варто нехтувати дискомфортом
      Неврит лицьового нерва симптоми і лікування, фото, препарати
      Потемнів зуб: що робити та чому це сталося
      Продукти, корисні для здоров’я зубів та ясен
      Незнімні зубні протези нового покоління: мостоподібні системи конструкцій
      Протезування на імплантатах: етапи при повній відсутності зубів
      Зубна нитка: як правильно використовувати та вибрати
      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!