iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Лікування каналів під мікроскопом

Зміст

  Канал зуба — це анатомічна порожнина всередині кореневої його частини. У ньому розташований судинно-нервовий жмуток. Завдяки йому здійснюється природне живлення зуба. Після потрапляння туди інфекції починається запальний процес, який потребує негайного втручання фахівця.

  Лікування каналу зуба, або ендодонтія, — складна галузь стоматології. Лікар повинен володіти знаннями сучасної терапії та різними методиками й навичками, мати гарне обладнання та інструмент. Найменше порушення техніки тягне за собою ризик втрати зуба.

  Показання до лікування каналу зуба

  Основним завданням ендодонтичної терапії є усунення джерела інфекції і його можливих наслідків. Як правило, проблеми з кореневими каналами виникають у результаті запущеного карієсу.

  Проте показаннями можуть бути й інші захворювання:

  • пульпіт. Стан, коли порушена цілісність коронкової частини зуба. У такому випадку в пульпу легко проникають бактерії й поступово поширюються на внутрішні тканини, руйнуючи її зсередини;
  • періодонтит. Хвороба, що супроводжується запаленням зв`язок, котрі оточують і утримують зуб. На останніх стадіях лікування каналів вважається недоцільним. Скоріш за все, зуб доведеться видалити.

  Іноді інфекція може проникати в канали після механічної травми. Навіть непомітна тріщина або маленький відкол здатен стати показанням для лікування.

  Симптоми та можливі ускладнення

  Людині, яка піклується про своє здоров’я і стан порожнини рота, складно не помітити інфікування зубних каналів. Адже йому передує карієс, який також викликає дискомфорт.

  Головним симптомом є біль — різкий і раптовий. Найчастіше він виникає в нічний час, коли людина перебуває в положенні лежачи. Підступність його полягає в тому, що проявляє він себе не локалізовано, може «віддавати» в сусідні зуби, на всю щелепу. Нерідко виникає й головний або вушний біль. Гаряча й холодна їжа також часто стають подразниками.

  Якщо на ранньому етапі не звернутися до стоматолога, хвороба прогресуватиме й здатна переміститися на тканини періодонта. Симптоматика розширюється: виникає гострий біль під час пережовування їжі, ясна червоніють, розвивається рухливість одного або відразу декількох зубів. Такий стан потребує негайного втручання спеціаліста. Ціна бездіяльності — видалення.

  Як відбувається лікування

  Перший етап ендодонтичної терапії завжди однаковий — ретельний огляд, виконання рентген знімка, вибір методу та складання плану лікування. Далі стандартна схема виглядає так:

  1. Введення місцевої анестезії.
  2. Зняття верхнього шару емалі або, якщо стоїть пломба, композитного матеріалу для відкриття доступу до кореневого каналу.
  3. Видалення ураженої пульпи.
  4. Санація каналів (очищення від відмерлих тканин усуває запальний процес).
  5. За необхідністю формування каналів — поліпшення їхньої прохідності для якісного пломбування.
  6. «Запаковування» отворів пломбувальними матеріалами.
  7. Виконання рентген знімка (щоби перевірити, чи ретельно заповнені всі канали).
  8. Відновлення коронкової частини зуба.

  Після того як робота завершена, пацієнтам рекомендують впродовж двох годин утриматися від вживання їжі. Протягом доби може відчуватися слабкий біль на ділянці вилікуваного зуба. Якщо ж він набуває гострого характеру й не припиняється, потрібно прийти на консультацію до свого стоматолога.

  Особливості терапії кореневих каналів

  Технологія лікування може залежати не тільки від стадії розвитку ураження, але і від структури й положення зуба.

  Зуби мудрості розташовані глибоко в порожнині рота, і часто дістатися до них уже неабияке завдання. Крім того, в них може бути до п’яти каналів, дуже вигнутих через нестачу місця в щелепі. Лікувати їх важко й довго. Оскільки вони не отримують жувального навантаження, не виконують жодних функцій і інколи просто заважають іншим, їх рекомендують видалити.

  Навіть якщо в них тільки початкова стадія карієсу або ж вони зовсім здорові. Вартість такої процедури буде значно нижчою ендодонтичного лікування, часу займе набагато менше, а також позбавить пацієнта від можливих проблем у майбутньому, які часто бувають із зайвими «вісімками».

  Канали молочних зубів у дітей теж іноді вимагають лікування. Адже якщо вирвати хоч один з них раніше, ніж це визначено організмом, це може негативно позначитися на зачатках постійних або вплинути на прикус.

  Застосування мікроскопа в лікуванні каналів

  Акуратність і ретельність проведених маніпуляцій впливає на успішність лікування. При недостатній видимості підвищується ризик прояву помилок, ціною яких може стати запалення або навіть втрата зуба. Щоб попередити такі проблеми, стоматологи використовують спеціальний мікроскоп. Переваги лікування каналів з мікроскопом:

  • безпека – не зачіпаються здорові тканини зуба;
  • якість – лікарю видно, як обробляти канал по всій його довжині;
  • точність – за допомогою мікроскопа істотно збільшується зображення каналу зуба, що дозволяє помітити навіть дрібні дефекти.

  З дентальним мікроскопом простіше та безпечніше витягти старі штифти, очистити порожнину каналу від уламків інструментів.

  Dental Art: лікування з гарантією якості

  Завдяки тому що медицина не стоїть на місці, сьогодні лікувати кореневі канали можна швидко й безболісно. Щоби бути впевненим у тому, що терапія пройде максимально ретельно й акуратно, потрібно звертатися до хороших спеціалістів.

  Клініка Dental Art — це команда лікарів різних стоматологічних напрямів, яка освоїла передові методи лікування, знає сучасні техніки терапії, активно впроваджує останні розробки.

  Ми працюємо кожен день без вихідних, даруємо знижки, охоплюємо широку клієнтську базу Деснянського й Дарницького районів. До нас також легко дістатися з Позняків, Харківського р-ну. Хоча часто приїжджають і з інших кінців Києва. Адже ми боремося за кожен зуб, повертаючи людям не тільки красу усмішки, але і її здоров’я.

  Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

  Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

  вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

  Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

  вул. Героїв Майдану, 11

  LifeCell: +380 (73) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

  Vodafone: +380 (66) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

  Фахівці за послугою
  Недуга
  Олександр В'ячеславович
  Посада: Лікар-стоматолог-ендодонтіст, терапевт
  Слапеніна
  Марія Сергіївна
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Медведський
  Владислав В'ячеславович
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Герега
  Людмила Григорівна
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Начкебія
  Ірине Валерьянівна
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Інші послуги Терапевтичне лікування, діагностика
  Прицільний знімок зуба
  200 грн
  Шинування зубів
  2 900 грн
  Лікування флюсу
  від 2 600 грн
  Лікування зубів під час вагітності
  от 2 100 грн до 2 400 грн
  Встановлення капи при бруксизмі
  от 4 000 грн до 5 600 грн
  Лікування кісти зуба (гранульоми)
  від 3 150 грн
  Пломбування каналів зубів (обтурація)
  от 1 950 грн до 4 950 грн
  Лікування карієсу зубів
  від 2 100 грн до 2 400 грн
  Художня реставрація зубів
  3 500 грн
  Глибоке фторування зубів
  900 грн
  Нарощування зубів
  від 1 800 грн до 2 800 грн
  Лікування пульпіта
  від 2 750 грн до 7 100 грн
  Лікування періодонтиту
  від 2 750 до 7 100 грн
  Ендодонтичне лікування
  від 2 750 грн до 5 100 грн
  Первинна консультація стоматолога, план лікування
  400 грн
  Ціна послуги
  від 3 100 до 7 100 грн


   Запис на прийом

   У випадку відміни пацієнтом запланованого візиту менше ніж за 24 години до назначеного прийому, наступний прийом можливий тільки за умови внесення передплати в розмірі вартості первинної консультації лікаря.

   Час запланованого прийому може незначно зміщуватися в залежності від завантаженості лікаря. Ми не хочемо змушувати Вас чекати і будемо робити все, від нас залежне, щоб Ваш візит в клініку був комфортним і зайняв мінімум часу.

   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!