iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Опущення ясна: лікування, що робити і як підняти

Зміст
    Отримати консультацію
    Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами



      Опустилися ясна:провокуючі фактори та  методи відновлення ясенного краю

      Опущення ясен (рецесія) — це спад тканини, при якій рівень ясенного краю опускається нижче емалево-цементного кордону. Найчастіше зустрічається у людей 45-50 років. Але це не означає, що його не діагностують у пацієнтів інших вікових груп. Захворювання вимагає своєчасного лікування, відсутність якого може призвести до розвитку запального процесу і втрати зубів. Чим раніше пацієнт звернеться за допомогою до фахівця, тим більша ймовірність якнайшвидшого одужання.

      Чому розвивається рецесія ясен

      Рецесія може бути як самостійним захворюванням, і симптомом, який супроводжує певну патологію. Виникає вона з різних причин:

      1. Неправильно проведені гігієнічні процедури. Якщо чистити зуби жорсткою щіткою, а також сильно натискати на неї, можна пошкодити тканини. В результаті розвивається запалення, порушується структура пародонту.
      2. Шкідливі звички. Через куріння звужуються судини, оскільки вони перебувають під впливом токсичних речовин тютюнового диму. І тут порушується кровопостачання, що провокує опускання тканин.
      3. Патології прикусу, неповноцінність зубного ряду. У таких випадках жувальне навантаження розподіляється нерівномірно. Тому з одного боку зубощелепна система зазнає підвищеного навантаження, коронки стираються, ясна опускаються.
      4. Анатомічні недосконалості. При укороченій вуздечці язика, верхній та нижній губах, дрібному порозі порожнини рота, коротких тяжах слизової оболонки, а також у разі інших порушень може виникнути рецесія.
      5. Некоректне протезування. Якщо ясна опускаються лише в зоні коронки, такий симптом нерідко говорить про алергію на матеріали, що використовуються для виготовлення протезів, або про неправильну її установку.
      6. Помилки при імплантації ортодонтичних конструкцій. Якщо при носінні брекет-системи у пацієнта швидко зміщуються зуби, це провокує надмірний тиск на ясна, через що оголюється коріння.
      7. Вікові зміни. Особи, які досягли старшого віку, більшою мірою схильні до захворювання.
      8. Авітаміноз, зокрема нестача вітаміну С.

      Незалежно від причинного фактора, лікування необхідно розпочати якнайшвидше. Підказати, що робити у кожному конкретному випадку, здатний лише лікар.

      Клінічна картина при розвитку рецесії

      Коли розвивається захворювання, ясна на нижніх зубах опускаються, але в верхніх підіймаються. Поступово оголюється коріння. Вони не покриті емаллю, внаслідок чого позбавлені захисту. Через це підвищується чутливість зубів. Візуально виглядають подовженими, у ясен змінюється їх колір. Утворюються міжзубні щілини, у яких постійно застряє їжа, що приносить масу незручностей. У занедбаних випадках виникає кровоточивість, запалюються ясна. 

      Патологія може бути локалізованою, тобто торкатися 1-2 зубів, або генералізованою, коли у хворобливий процес залучається весь зубний ряд.

      Чим загрожує проблема

      Оскільки оголюється частина зуба, яка не вкрита емаллю, підвищується ризик розвитку карієсу кореня. Вилікувати в цьому випадку його складно, оскільки забезпечити якісне прилягання пломбувального матеріалу до кореневих тканин дуже проблематичне через їхню гідрофільність. Згодом зуби можуть розхитуватися, оскільки наявних тканин недостатньо для їх утримання. 

      Крім того, рецесія ясен – це естетична проблема, особливо коли хвороба запущена. У осіб, які страждають на захворювання, з’являються комплекси, що веде до соціальної ізоляції.

      Діагностика рецесії ясен

      Спочатку лікар проведе візуальний огляд, збере анамнез. Фахівцю цього може бути достатньо, щоби поставити діагноз. Для його підтвердження додатково призначаються такі дослідження:

      • комп’ютерна томографія;
      • посів мазків, взятих із порожнини рота, для встановлення патогенної мікрофлори;
      • клінічні аналізи, спрямовані визначення браку мінералів.

      Тільки після ретельно проведеної діагностики стоматолог порекомендує, як лікувати патологію.

      Які методи лікування застосовують при опусканні ясен

      Чи можуть ясна відновитися самостійно? На жаль ні. Але зупинити патологічний процес цілком реально. Лікування – досить складний захід, що потребує комплексного підходу. Крім того, гарантувати стовідсотковий результат можна не завжди. 

      На початкових етапах лікування важливо усунути причину, яка спровокувала опущення ясен. У цьому випадку проводяться фізіотерапевтичні процедури, гігієна ротової порожнини, корекція ортодонтичних або ортопедичних конструкцій, протезування, пластика вуздечок, тяжів, переддень ротової порожнини. Якщо відхилення спричинені порушенням прикусу, ортодонт проводить відповідне лікування, яке може затягнутися на кілька років, але тільки таким способом буде усунуто першопричину. 

      Як боротися із захворюванням, визначають залежно від ступеня занедбаності проблеми. Застосовуватися можуть різні методики:

      1. Медикаментозна терапія. Допомагає лише на початкових етапах розвитку захворювання. Спрямована на боротьбу з супутніми патологіями пародонту, соматичними хворобами, сприяє зміцненню ясен та оголених ділянок зубів. Пацієнтам призначаються імуномодулятори, протизапальні, гормональні засоби, вітамінні комплекси.
      2. Очищення та полірування коренів зубів. Проводиться у кілька етапів. Спочатку лікар видаляє зубні відкладення над і під яснами, після чого полірує коріння. Завдяки таким діям ясна зможуть знову фіксуватися до поверхні зубів.
      3. Пластика ясен. Операцію проводять за різними методиками. Шматковий спосіб передбачає розрізання ясен. Шматок, який при цьому утворився, піднімають, отримуючи доступ до коріння, яке очищають і полірують. Після цього ясна знову прикріплюють до зуба. У деяких випадках застосовують такі регенераційні матеріали, як мембрана, білок, що має здатність стимулювати тканини. Коли спад ясенної тканини великий, для її відновлення лікар може порадити трансплантацію (ділянку слизової оболонки беруть з верхнього піднебіння і переносять на проблемне місце).

      Як підняти ясна, у кожному окремому випадку визначає лікар, ретельно аналізуючи клінічну картину.

      Профілактичні заходи

      Уникнути опускання ясен, знаючи, як запобігти патології.Обов’язково варто врахувати поради лікарів:

      • ретельно доглядати порожнину рота, застосовуючи правильно підібрані засоби гігієни й не натискати занадто інтенсивно на щітку;
      • боротися з хронічними інфекційними процесами в порожнині рота — допоможуть у цьому протизапальні препарати, наприклад, мазь “Метрогіл Дента”;
      • регулярно проходити огляди у стоматолога — профілактика рецесії ясен має на увазі своєчасну діагностику та лікування будь-яких патологій зубощелепного апарату;
      • зміцнювати ясна — для цього можна використовувати відвари лікарських трав (ромашки, шавлії, кори дуба), вживати корисні продукти, які забезпечують організм вітамінами;
      • своєчасно усувати соматичні захворювання;
      • зміцнювати імунітет;
      • відмовитися від шкідливих звичок: куріння, алкоголю.

      Якщо ви помітили ознаки порушення здоров’я ротової порожнини, негайно зверніться до стоматолога. Будь-які захворювання на початковій стадії розвитку можна усунути, використовуючи консервативні методики. Щоб оцінити здоров’я ротової порожнини вже зараз, записуйтесь на прийом за телефонами: 

      Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

      Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

      вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

      Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

      вул. Героїв Майдану, 11

      LifeCell: +380 (73) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

      Vodafone: +380 (66) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

      Автор
      матеріалу
      no image
      Лікар-стоматолог-терапевт
      Залишити відгук
      Оцініть
      Статті по темі
      Скільки не можна їсти після пломбування зуба
      Пришийковий карієс фото, як лікувати, причини виникнення
      Болить зуб мудрості: як зняти біль, що робити
      Запалення ясен: що робити, причини хвороби
      Остеомієліт щелепи: симптоми, лікування, одонтогенний, хронічний, фото
      Дентин зуба: що це таке, будова та функції, лікування глибокого карієсу та відновлення, штучний дентин, дентин-герметизуючий ліквід
      Рецесія ясен: лікування без операції, фото, варіанти розвитку патології
      На губах білий наліт вранці: чому з’являється, способи лікування
      Перша допомога при зубному болю в домашніх умовах
      Видалення зуба: як довго заживає лунка
      Потемнів зуб після видалення нерва та болить: що робити, як допомогти
      Патологічна стертість зубів: лікування, фото
      Шинування зубів: що це таке, фото до та після
      Стоматит симптоми: перші ознаки у дитини та дорослих
      Постійно прикушує щоку зсередини: причини, ніж лікувати
      Кровоточивість ясен: причини та лікування
      Дренаж в яснах: як виглядає (фото) і що робити якщо випав
      Травматичний стоматит: лікування у дорослих і дітей
      Симптоми та лікування невралгії трійчастого нерва
      Сверблять зуби: чому не варто нехтувати дискомфортом
      Неврит лицьового нерва симптоми і лікування, фото, препарати
      Потемнів зуб: що робити та чому це сталося
      Продукти, корисні для здоров’я зубів та ясен
      Незнімні зубні протези нового покоління: мостоподібні системи конструкцій
      Протезування на імплантатах: етапи при повній відсутності зубів
      Зубна нитка: як правильно використовувати та вибрати
      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!