Раптово потемніли зуби? Напевно ви вже записалися до лікаря. Поки чекаєте дня прийому, пропонуємо ознайомитися з можливими причинами цього явища.
Якщо потемнів зуб у дорослого
Можливо, усе простіше, ніж здається: останнім часом ви не приділяли достатньо часу чищенню зубів або вживали фарбувальні продукти, наприклад багато кави або вина. Ще варіант: довго вживали лікарський препарат, який має ось такий побічний ефект – потемніння емалі.
Перші два припущення виключені? Тоді без лікаря не розібратися, адже це можуть бути:
- Карієс. При руйнуванні тканин виділяється кислотно-газова суміш, яка й дає чорний колір.
- Відшарування пломби. У нормі між зубом і пломбувальним матеріалом або коронкою не повинно бути щілин. Якщо вони є, туди потраплять бактерії. Вони призведуть до карієсу, а від нього виникне чорний колір.
- Наслідки куріння. Шкідливі речовини утворюють щільну плівку на передніх зубах, під якою щосили розмножуються хвороботворні мікроорганізми. Вони затемнюють емаль.
- Некроз пульпи. Внаслідок цього пігменти крові забарвлюють зуб.
- Вікові зміни. Уже після 30 років емаль стає крихкою. Вона схильна до агресивного впливу оточувальних факторів.
Придивіться, якщо зміни в кольорі більше схожі на тонку плівку, то, швидше за все, це наліт, який легко прибрати повсякденним або професійним чищенням. Якщо ж потемніння йдуть зсередини, від кореня, це говорить про те, що почався процес руйнування, слід якомога швидше звернутися до лікаря.
Якщо потемнів зуб у дитини
Відразу багато зубів потемніли в дитини 1-3 років? Не лякайтеся, швидше за все, це наліт Пристлі. Він не небезпечний. Наліт Пристлі утворюється через зміни в бактеріальній мікрофлорі, що пов’язано з віковими особливостями. Єдине, що може принести наліт Пристлі, – це психологічний дискомфорт. Крім того, під товстим темним шаром можна не розгледіти реальну небезпеку – карієс на молочному зубі. Тому наліт Пристлі рекомендується все-таки зчищати, причому робити це слід у дитячій стоматології, а не в домашніх умовах.
Іншими причинами чорних плям на дитячих зубах можуть бути:
- карієс. Спочатку емаль жовтіє, а потім вже темніє, тому краще звернутися до стоматолога, як тільки помітили будь-які зміни в кольорі емалі (незалежно від її відтінку);
- нестача кальцію. Його може не вистачати через незбалансований раціон або внаслідок деяких захворювань;
- травма. Можливо, малюк сильно вдарився, через що судини в пульпі утворили гематому.
Ще потемніння можуть утворитися при внутрішньоутробному розвитку, якщо під час вагітності матір вживала тетрациклінові антибіотики. У такому разі пігментація буде посилюватися після довгого перебування на сонці.
Що робити, якщо потемнів зуб?
Якщо після ретельного чищення ви розумієте, що наліт нікуди не подівся, більш того, уражена область болить, це означає, що пора записуватися до стоматолога. Якщо темна плівка зараз нічого страшного собою не являє, з часом під нею почнуть збиратися бактерії, для яких вона стане прекрасним живильним середовищем. Результати: карієс, біль, руйнування зуба.
Стоматолог підбере лікування та ліквідує потемніння. Якщо причина криється у згубних звичках, проведе професійну чистку ультразвуком і запропонує відбілювання. Іноді наліт видалити не представляється можливим, тоді в хід ідуть вініри – спеціальні накладки для відновлення естетики посмішки. За їх допомогою можна надати будь-яку естетичну форму та колір зубам.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |