iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Видалення зуба мудрості

Зміст

  Видалення зуба мудрості в стоматологічних клініках Dental Art – це мінімум болю і швидке відновлення. Але чи потрібна вам ця процедура, і чи складно насправді позбутися третіх молярів, не перетворюючи похід до стоматолога в справжнє випробування?

  Зуб мудрості, він же «вісімка», виростає значно пізніше за інші. Його вважають рудиментарним, тобто таким, що вже не використовується. Їжа сучасної людини м’якіша, і нам просто не потрібні такі потужні щелепи, як раніше. Зате неправильний ріст «вісімок» може завдати чимало неприємностей – від перманентного дискомфорту до запалення ясен. Та й місця для них в щелепі сучасної людини вже практично не передбачено, і треті моляри цілком здатні зіпсувати навіть спочатку нормальний прикус, витісняючи сусідів.

  Коли без видалення не обійтися: показання

  «Вісімки» відрізняються від інших, адже не мають сусіднього зуба з одного боку, у них не буває молочних попередників, а прорізування відбувається в уже сформованій кістковій тканині.
  Обов’язково потрібно видаляти в таких випадках:

  • неправильне розташування – якщо «вісімка» сховалася в ясенній кишені, може виникнути особлива кіста, а як наслідок, почнеться руйнування коренів сусіднього зуба (а то й кількох);
  • ускладнене прорізування, яке супроводжується запаленнями, хворобливістю;
  • періодичні ниючі болі – навіть якщо вони не сильно виражені і з’являються рідко, це привід для візиту до стоматолога;
  • зуб прорізався в повному обсязі, і тепер його складно нормально почистити – виникнення проблем з яснами і самою «вісімкою» це лише питання часу через постійне скупчення бактерій;
  • великий глибокий карієс на «вісімці» або на сусідньому зубі (в деяких випадках);
  • розвиток періодонтиту, пульпіту – лікувати їх консервативно буде складно через ускладнення доступу;
  • рецидивуючі запалення ясен над і під зубом мудрості.

  Наші стоматологи уважно оглядають зуби мудрості, оцінюють загальну клінічну картину і вибирають подальшу стратегію в залежності від типу проблеми.

  Чи потрібно видаляти, якщо нічого не турбує?

  Є думка, що можна не видаляти зуби мудрості, якщо вони не болять і не приносять ніякого дискомфорту. Але небезпека «вісімок» в тому, що патологічні процеси можуть довго не давати про себе знати, поки ситуація не погіршиться.
  У більшості людей (до 93%) зуби мудрості з’являються в проміжку між 12 і 25 роками. Є й ті, у кого вони не виходять з ясен ніколи, а у невеликої частини населення і зовсім не формуються.
  В юному і молодому віці видалення зубів мудрості проходить найлегше. Якщо залишити «вісімки», цілком можливо, що вони дадуть про себе знати не найприємнішими симптомами вже в більш зрілому віці, коли кісткова тканина буде максимально міцною.
  Однак, ніяких показань до видалення немає, якщо зуб:

  • прорізався повністю, його можна нормально чистити, він не заважає і не завдає дискомфорту;
  • правильно розташований і не порушує прикус;
  • немає карієсу, або він легко піддається лікуванню.

  Оптимальний вихід – проконсультуватися з лікарем-стоматологом, який визначить, чи може зуб принести проблеми в подальшому.

  Етапи видалення, можливі складнощі

  Щоб бути впевненим, що процедура пройде легко і швидко, довірте видалення зуба мудрості стоматологам Dental Art в Дніпровському районі. Ми підходимо до питання з різних сторін, перед операцією обов’язково обстежуємо і визначаємо розташування зуба. У видаленні «вісімки» дуже важливо не тільки діяти акуратно з яснами, а й сусіднім зубом, адже він часто стикається з корінням «сімки». Майстерність хірурга не дозволить виникнути ситуації з пошкодженням близьких до зуба нервів.
  Операція з видалення зуба мудрості проводиться в кілька етапів:

  1. Обстеження. Визначається положення зуба, пацієнта обов’язково направляють на рентген (робимо на місці). Складається план лікування.
  2. Анестезія. Застосовується місцеве знеболення після попередніх алергопроб.
  3. Видалення. Так як «вісімка» може бути частково прихована під яснами, в більшості випадків потрібно відшаровування. Це допоможе запобігти сильному травмуванню ясен. Далі хірург розгойдує зуб за допомогою щипців і витягує його. Якщо в лунці залишаються уламки кореня, то вони обов’язково прибираються. Ретельне вичищення лунки – обов’язковий етап, при правильному виконанні якого виключається можливість подальших проблем.
  4. Загоєння. Відразу після процедури в лунку закладається протизапальні ліки, вони допоможуть запобігти запаленню. Іноді потрібно зашити ясна, якщо рана після видалення велика (залежить від розмірів зуба, розташування та інших індивідуальних нюансів).

  Якщо «вісімка» не прорізалася або розташована аномально, просто розхитати її не вийде. В такому випадку ясна потрібно розрізати. Для операції використовується спеціальне знеболювання, яке зводить дискомфорт до мінімуму.

  Видалення верхніх і нижніх «вісімок»: в чому відмінності

  «Вісімки», розташовані на нижній щелепі, видаляти складніше. Основна причина цього – щільність альвеолярного відростка у них вище, та й розгалуженість коренів більш виражена. У цьому випадку високий ризик відлому фрагмента, який також обов’язково потрібно витягти.

  Можливі ускладнення

  Так як видалення зуба – це в будь-якому випадку втручання в цілісність тканин, зі свого боку ми зробимо все, щоб ускладнень не виникало. Певною мірою проявиться набряк, больовий синдром. Але при правильному прийомі медикаментів, прописаних лікарем, і догляді за порожниною рота, все це швидко загоїться.

  Протипоказання до процедури

  Так як це хірургічна операція, тому проводити її можна не всім і не завжди.
  Почекати доведеться, якщо:

  • пацієнтка вагітна;
  • є гострий інфекційний процес або загострення хронічного захворювання;
  • є порушення імунітету.

  У такому випадку лікар прийме рішення про терапію і призначить процедуру пізніше. З обережністю проводиться робота з пацієнтами, у яких є хвороби серця і судин.

  Реабілітація: як відновитися легко

  Щоб відновлення пройшло без проблем, варто дотримуватися лікарських рекомендацій. А саме:

  • приймати ліки, призначені стоматологом;
  • постаратися менше їсти протягом 24 годин після операції. Це дозволить уникнути запалення лунки;
  • якщо у пацієнта низький больовий поріг, рекомендується проконсультуватися з лікарем з приводу знеболюючих;
  • можна користуватися ополіскувачами, але не полоскати, а проводити ванночки (необхідно набрати в рот ополіскувач, потримати і виплюнути);
  • при чищенні зубів не торкатися зони видалення.

  Рекомендується перші 5-7 днів не займатися спортом, не курити, не вживати алкоголь. Варто утриматися від гарячої їжі і напоїв. Процес відновлення залежить від індивідуальних особливостей організму, тому може тривати різний період часу.

  Переваги видалення зуба мудрості в клініках Dental Art

  Не бійтеся позбавлятися рудиментарних зубів, навіть якщо вони не болять. Сучасна стоматологія «Дентал Арт» позбавить вас будь-яких дискомфортних відчуттів. Навіть при складному розташуванні наші стоматологи впораються з видаленням. Анестетики останнього покоління не дадуть болю ні єдиного шансу. Ми зробимо все, щоб перевернути ваше уявлення про стоматологію та відвідуванні лікаря, до нас ви захочете приходити регулярно. А це гарантує виявлення проблем на ранніх етапах. Лікувати в такому випадку значно простіше і дешевше. Довірте свої зуби Dental Art – з нами ваше уявлення про стоматологію зміниться!

  Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

  Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

  вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

  Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

  вул. Героїв Майдану, 11

  LifeCell: +380 (73) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

  Vodafone: +380 (66) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

  Фахівці за послугою
  Соболєв
  Артем Володимирович
  Посада: Лікар-стоматолог-хірург-імплантолог
  Петросян
  Борис Павлович
  Посада: Засновник, головний лікар, хірург-імплантолог
  Відповіді на питання за послугою
  «Видалення зуба мудрості»
  Наскільки болісно проходить видалення верхнього зуба мудрості?

  Сучасна стоматологія дозволяє провести видалення верхньої «вісімки» максимально комфортно для пацієнта. Місцева анестезія попереджає появу хворобливих відчуттів. До того ж коріння верхнього зуба мудрості не такі звивисті, як у нижніх «вісімок», і кісткова тканина менш щільна. Це істотно спрощує проведення стоматологічних маніпуляцій.
  Пацієнти нашої клініки відзначають наступне: неприємні відчуття виникають тільки в момент введення анестетика. Однак це не стосується випадків, коли людина довгий час відкладала візит до лікаря, терпіла біль і щодня приймала препарати, щоб полегшити стан. Видалення верхнього зуба мудрості пройде максимально комфортно і без ускладнень, якщо відразу записатися до стоматолога при появі перших неприємних симптомів.
  Примітка: анестезія малоефективна, коли людина приймає наркотики.

  Наскільки болісно проходить видалення нижнього зуба мудрості?

  Одні люди, яким доводилося видаляти нижню «вісімку», розповідають про страшні болючі відчуття, інші нічого такого не відчували. Чому думки розходяться і всі мають різний досвід? Кожна клінічна картина індивідуальна, не всі зверталися до досвідченого фахівця. Наскільки безболісно і успішно пройде операція, залежить від професіоналізму лікаря.
  Річ у тім, що зробити знеболювальну ін’єкцію у внутрішню сторону нижньої щелепи ближче до кута технічно складніше, ніж ввести анестетик поруч з зубом на верхній щелепі. Не всі стоматологи можуть професійно і правильно виконати першу маніпуляцію. Коли працює досвідчений лікар, біль під час видалення не виникає, в іншому випадку ситуація стає непередбачуваною.
  Неприємні відчуття можна попередити, якщо в області ураженої «вісімки» утворився гнійник. Однак при складних клінічних картинах лікарі рекомендують проводити операцію в седації. У нашій клініці фахівці роблять все можливе, щоб після видалення нижнього зуба мудрості не залишилися негативні враження.

  Як довго турбує біль після видалення зуба мудрості?

  Видалення «вісімки» – серйозна операція, під час якої відбувається ураження м’яких тканин пародонту. Треті моляри на відміну від інших зубів мають велике, звивисте і міцне коріння. Відповідно, після видалення залишається велика рана, яка болить і додає дискомфорту. Кров з неї продовжує виділятися протягом 2–3 днів. У цей період людина відчуває досить сильний біль, неприємні ріжучі і ниючі відчуття в ротовій порожнині, вухах і навіть горлі. Стає складно ковтати, турбує голова і нерідко температура тіла піднімається до 37–37,5 °С.
  Знаючи про всі складнощі реабілітаційного періоду, лікарі нашої клініки призначають знеболювальні протизапальні препарати. Вони полегшують стан і дозволяють менш болісно пережити етап загоєння рани після видалення «вісімки».

  Інші послуги Хірургія стоматологічна
  Видалення зубів
  від 550 грн до 6 000 грн
  Лікування альвеоліту (кюретаж, альвостаз …)
  1 000 грн
  Резекція верхівки кореня зуба
  10 000 грн
  Пластика вуздечки губи
  3 500 грн
  Пластика на м’яких тканинах
  від 5 500 грн до 15 000грн
  Трансплантація зуба
  6 500 грн
  Подовження анатомічної коронки
  1 200 грн
  Видалення ретинованого зуба
  від 1 600 грн до 4 500 грн
  Ціна послуги
  від 1 650 грн до 6 000 грн


   Запис на прийом

   У випадку відміни пацієнтом запланованого візиту менше ніж за 24 години до назначеного прийому, наступний прийом можливий тільки за умови внесення передплати в розмірі вартості первинної консультації лікаря.

   Час запланованого прийому може незначно зміщуватися в залежності від завантаженості лікаря. Ми не хочемо змушувати Вас чекати і будемо робити все, від нас залежне, щоб Ваш візит в клініку був комфортним і зайняв мінімум часу.

   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!