iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Лікування карієсу

Зміст

  Карієс: потрібно лікувати, недопустимо ігнорувати

  Не можна відкладати лікування карієсу в стоматології, ціна на цю послугу в клініці Dental Art — середня по Києву. Ми даємо гарантію, індивідуально для кожного клієнта розробляємо план лікування. Після лікування ви покинете стіни клініки зі здоровими зубами і в чудовому настрої.

  Інформативно про поширене захворювання

  Про карієс зубів багато говорять і мало знають. Поширене стоматологічне захворювання діагностують у дорослих і дітей, рекомендують відразу розпочати лікування. Чим він небезпечний і до чого призводить бездіяльність хворого?

  Патологія поширюється та швидко прогресує, провокує втрату зубів. На початковій стадії проявляє себе каріозною плямою білого або темного кольору, з часом руйнує тверді тканини. Результат — поява дірки. Чим більше проходить часу, тим серйозніше стає проблема. Це бомба уповільненої дії та інфекція. При появі захворювання на передніх зубах також доводиться вирішувати проблему естетичного характеру.

  Причини виникнення карієсу зубів

  Бактерії — збудники карієсу. Їх джерелом виступає м’який зубний наліт, вони активно розмножуються і створюють сприятливі умови для руйнування емалі. В результаті процесів життєдіяльності бактерій виділяється значна кількість кислоти, яка розм’якшує тверді тканини. Перш за все це відбувається тому, що вимиваються кальцій і фтор. Чим локальніші ділянки із нальоту, тим більше бактерій. Емаль стає тонкою, в результаті чого мікроорганізми легко проникають всередину зуба. Так відбуваються незворотні руйнівні процеси і розвиток карієсу.

  Попередити появу нальоту неможливо. Він утворюється кожен день при вживанні їжі, особливо вуглеводів. Дуже важливо стежити за гігієною порожнини рота і двічі на день чистити зуби. Дотримання цього простого правила позбавить від проблем і необхідності залишати гроші в кабінеті стоматолога. Лікування на початковій стадії коштує недорого, але краще не допускати розвиток патологічного процесу.

  Причинами хвороби також можуть виступати наступні фактори:

  • спадковість;

  • порушення в роботі внутрішніх систем (імунна, травна і т. д.);

  • використання зубної пасти та щітки низької якості;

  • неправильне харчування.

  Важливо: зуби потрібно чистити не тільки регулярно, але і правильно (не пошкоджувати емаль і ретельно видаляти м’який наліт) без натиску на щітку і сильного тертя.

  Як розпізнати карієс зубів?

  Лікувати зуби потрібно, якщо з’явилися такі симптоми:

  • неприємний запах із рота;

  • порожнини (дірки);

  • шорстка поверхня емалі;

  • темні точки;

  • чутливість до холодного та гарячого;

  • неприємні відчуття під час вживання солодкої, кислої, солоної та іншої їжі.

  У стоматології Dental Art почнуть лікування карієсу будь-якого ступеня, але рекомендуємо подбати про здоров’я зубів відразу після виявлення проблеми. В іншому випадку хвороба прогресуватиме, торкнеться пульпи, виникне гострий нестерпний біль. Доведеться лікувати ще й пульпіт.

  Види карієсу зубів

  На початковій стадії захворювання відбуваються структурні зміни емалі. Вона стає шорсткою і неприємною на дотик. Це неглибоке ураження не доставляє сильного дискомфорту, карієс називають поверхневим. Іноді з’являється чутливість зубів і неприємні відчуття під час вживання фруктів із яскравим смаком.

  Методи діагностики та лікування карієсу зубів

  У вигідному становищі опиняються ті пацієнти, у яких карієс виявили на стадії появи. І у дорослих, і у дітей лікування триватиме мінімум часу, обійдеться недорого. Складні запущені клінічні картини, в свою чергу, вимагають підвищеної уваги. Лікувати карієс доведеться довго, не виключений пульпіт або періодонтит.

  Системно відвідуйте стоматологів клініки Dental Art, щоб у разі виявлення карієсу або іншого захворювання зупинити його розвиток і появу ускладнень.

  Основні діагностичні методики при карієсі:

  • огляд;

  • зондування (оцінка стану твердих тканин);

  • перкусія (постукування по зубу) та холодова проба.

  Якщо клінічна картина залишається незрозумілою, додатково вдаються до вітального фарбування, термопроб, рентгенографії, електроодонтометрії або люмінесцентного методу. Діагностика безболісна, але не виключені незначні неприємні відчуття. Обстеження триває недовго.

  Етапи та методики лікування залежать від ступеня захворювання. На початковій стадії видаляють уражену ділянку емалі, наносять фторовмісні склади. Серединний карієс лікують під анестезією. Також видаляють пошкоджені ділянки емалі та дентину. Обробляють відпрепаровану порожнину спеціальними матеріалами, потім реставрують зуб фотополімерними або склоіономерними (у дітей) матеріалами.

  Профілактика карієсу зубів

  Щоб не лікувати карієс, потрібно регулярно і якісно виконувати гігієнічні процедури. Мінімальна тривалість чищення зубів — 2 хвилини. Рекомендуємо видаляти наліт відразу після пробудження і перед сном. Якщо є складнощі при купівлі зубної щітки і пасти, отримайте первинну консультацію у лікарів-стоматологів нашої клініки.

  Профілактика також включає:

  • дотримання основ збалансованого харчування (1/3 раціону — свіжі фрукти і овочі);

  • періодичну професійну чистку для видалення зубного каменю (за рекомендацією фахівця);

  • профілактичні огляди (2 рази на рік).

  Більш детально про профілактику розкаже спеціаліст на прийомі.

  Переваги лікування в клініках Dental Art

  Звертайтеся до нас із будь-якими скаргами на здоров’я ротової порожнини, можлива екстрена зустріч. Досвідчені фахівці після аналізу клінічної картини розпочнуть лікування. У клініці є все необхідне обладнання для діагностики. Будуть видалені каріозні порожнини маленького та великого розміру, а також ураження емалі будь-якої глибини, поставлені якісні пломби.

  Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

  Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

  вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

  Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

  вул. Героїв Майдану, 11

  LifeCell: +380 (73) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

  Vodafone: +380 (66) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

  Фахівці за послугою
  Недуга
  Олександр В'ячеславович
  Посада: Лікар-стоматолог-ендодонтіст, терапевт
  Начкебія
  Ірине Валерьянівна
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Слапеніна
  Марія Сергіївна
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Бовт
  Юлія Олександрівна
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Герега
  Людмила Григорівна
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Медведський
  Владислав В'ячеславович
  Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
  Відповіді на питання за послугою
  «Лікування карієсу зубів»
  Що робити, якщо дірка в зубі викликає гострий біль?

  Будь-який біль пов’язаний з нервами. При каріозному ураженні утворюється порожнина, яка відкриває доступ до пульпової камери — місця, де знаходиться нерв. Через вплив кислоти він запалюється. Це і провокує гострий біль. Якщо запальний процес несильний, нерв можна ще зберегти. В іншому випадку його доведеться видалити. Після цього лікар запломбує канали. Такі дії повернуть зубу здоров’я.

  Чи передається карієс у спадок?

  На жаль, однією з причин розвитку карієсу є генетична схильність. Часто хвороба проявляється ще в ранньому віці. Схильна до неї саме слабомінералізована емаль. Навіть якщо у вас або у вашої дитини є схильність до розвитку карієсу, не варто впадати у відчай. Ретельний догляд за порожниною рота і профілактичні огляди у стоматолога допоможуть зберегти здоров’я посмішки.

  Чому карієс вражає одні й ті ж ділянки?

  Патогенні мікроорганізми накопичуються у важкодоступних для чищення місцях: у фісурах, міжзубних проміжках, на задніх стінках. Нерідко цим ділянкам не приділяється належна увага, наприклад, при ігноруванні зубної нитки. Це дозволяє бактеріям розвиватися. Вони, атакуючи емаль, провокують розвиток карієсу. Якщо запустити хворобу, доведеться лікувати канали. Тому ретельний догляд за порожниною рота — одна з головних умов збереження її здоров’я.

  Карієс заразний — це правда чи міф?

  Мабуть, доля правди в цьому твердженні є. Хвороба провокує патогенна мікрофлора, а ймовірність її передачі контактним шляхом існує. Тому можна припускати, що карієс заразний.
  Але при цьому треба внести ясність в ситуацію. Патогенна мікрофлора — це ще не карієс. У кожної людини в роті мільярди бактерій, які знаходяться в певному балансі. При недостатній гігієні розвиваються шкідливі бактерії, а з ними — і карієс. Процес проходить у всіх по-різному. Чи передаються шкідливі бактерії, що провокують карієс? Так! Заразна чи сама хвороба? Є сумніви.

  Є карієс, але зуб не болить. Чи обов'язково лікувати його?

  Все залежить від того, як людина ставиться до свого здоров’я. Як показує стоматологічна практика, на початкових етапах ураження зуба карієсом яскраво виражених симптомів немає. Біль з’являється, коли хвороба добирається до нерва. Однозначно можна сказати, що не можна допускати такого стану. Лікування карієсу набагато простіше, швидше і дешевше, якщо почати його на ранніх етапах розвитку хвороби.
  Самостійно виявити карієс можна не завжди, оскільки ураження часто розвивається в прихованих від погляду ділянках. Для своєчасної діагностики необхідно проходити профілактичні огляди у стоматолога не рідше ніж раз на півроку.

  Чи можна усунути карієс молочних зубів без бормашини?

  Існує кілька методик препарування дитячих зубів без препарування. Можна використовувати, наприклад, ультразвуковий скалер. Коли дитина боїться бормашини, іноді застосовують екскаватор — ручний інструмент.

  Які ще є методи профілактики карієсу у дітей, крім сріблення?

  З метою насичення емалі корисними елементами і, відповідно, її зміцнення проводять процедуру фторування зубів. Вона передбачає нанесення на емаль фторвмісного гелю або лаку. Для підтримки ефекту фторування рекомендують періодично повторювати. Такий метод допоможе також призупинити карієс, коли він тільки починає розвиватися (стадія плями).

  Чи є дієві способи профілактики карієсу у дітей?

  Одним з кращих способів попередження хвороби в ранньому віці є герметизація фісур — борозенок на жувальній поверхні зубів. Справа в тому, що їх складно очищати. В результаті на поверхні накопичується наліт, який стає живильним середовищем для патогенних мікроорганізмів. Щоб запобігти такій ситуації, їх заповнюють спеціальним пломбувальним матеріалом, завдяки чому знижується ризик розвитку карієсу. Проводити герметизацію фісур можна також дорослим.
  Виконання процедури зовсім не означає, що можна не чистити зуби. Інші ділянки їх поверхні залишаються незахищеними.

  Інші послуги Терапевтичне лікування, діагностика
  Прицільний знімок зуба
  200 грн
  Шинування зубів
  2 900 грн
  Лікування флюсу
  від 2 600 грн
  Лікування зубів під час вагітності
  от 2 100 грн до 2 400 грн
  Встановлення капи при бруксизмі
  от 4 000 грн до 5 600 грн
  Лікування кісти зуба (гранульоми)
  від 3 150 грн
  Пломбування каналів зубів (обтурація)
  от 1 950 грн до 4 950 грн
  Художня реставрація зубів
  3 500 грн
  Глибоке фторування зубів
  900 грн
  Нарощування зубів
  від 1 800 грн до 2 800 грн
  Лікування пульпіта
  від 2 750 грн до 7 100 грн
  Лікування періодонтиту
  від 2 750 до 7 100 грн
  Лікування каналів під мікроскопом
  від 3 100 до 7 100 грн
  Ендодонтичне лікування
  від 2 750 грн до 5 100 грн
  Первинна консультація стоматолога, план лікування
  400 грн
  Ціна послуги
  від 2 100 грн до 2 400 грн


   Запис на прийом

   У випадку відміни пацієнтом запланованого візиту менше ніж за 24 години до назначеного прийому, наступний прийом можливий тільки за умови внесення передплати в розмірі вартості первинної консультації лікаря.

   Час запланованого прийому може незначно зміщуватися в залежності від завантаженості лікаря. Ми не хочемо змушувати Вас чекати і будемо робити все, від нас залежне, щоб Ваш візит в клініку був комфортним і зайняв мінімум часу.

   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!