Пародонтит: що це
Пародонтит – захворювання, що супроводжується запаленням тканин навколо зубів або пародонта (ясен, періодонта, альвеоли зуба), який поступово руйнується в процесі прогресування хвороби. Якщо не лікувати захворювання, виникає хиткість зубів, їх зміщення, а згодом і втрата. Запальний процес може поступово поширитися і на кісткову тканину.
Симптоми хвороби пародонтиту
Занепокоєння повинні викликати такі симптоми:
- кровоточивість при чищенні зубів;
- набряк і почервоніння ясен;
- висока чутливість зубів;
- видимість ясенних кишень;
- оголення коренів зубів – виглядає як їх подовження;
- неприємний запах з рота;
- гнійні виділення з зубоясенних кишень.
Причини пародонтиту
З’являється хвороба найчастіше через незадовільну гігієни ротової порожнини. Скупчення бактерій провокує утворення нальоту і зубного каменю, що викликає виникнення запальних процесів. Тому попередником захворювання часто виступає гінгівіт. Якщо не вживати заходів, розвивається пародонтит, який лікувати вже складніше.
Інші причини появи хвороби:
- вживання великої кількості продуктів, що містять багато цукру;
- куріння, жування тютюну;
- дефіцит в організмі вітамінів С і В, кальцію;
- погана спадковість;
- порушення роботи ендокринної системи;
- некоректне ортопедичне лікування;
- неякісне пломбування;
- звичка жувати на одну сторону;
- надмірне навантаження на тканини пародонту, наприклад, при відсутності декількох зубів;
- дефекти прикусу;
- відсутність в раціоні грубої рослинної їжі, яка сприяє природному очищенню зубів.
Фактори ризику вказують на те, що захворіти може кожен. Але багато що залежить і від самої людини. Головне – дотримуватися правил гігієни порожнини рота.
Стадії розвитку пародонтиту
Розвиток запалення при пародонтиті проходить такі стадії:
- Легка. Навколо зуба виникають малопомітні пародонтальні кишені глибиною до 3,5 мм. Резорбція альвеолярної кістки становить до третьої частини кореня зуба. На цій стадії зуб ще нерухомий. Усунути захворювання легше, відповідно, і вартість лікування нижча.
- Середньої тяжкості. Кишені поглиблюються до 0,5 см, руйнується половина альвеолярної кістки, зуб починає злегка хитатися.
- Важка. Кістки залишається мало, вона перекриває незначну частину кореня. Глибина кишені становить понад 0,5 см. На цьому етапі хиткість зубів сильна, вони можуть і зовсім випадати.
У кожного пацієнта хвороба прогресує по-різному. Все залежить від індивідуальних особливостей організму. Ціна збереження здоров’я порожнини рота – своєчасне звернення до лікаря.
Пародонтит і його лікування
Серед стоматологічних захворювань пародонтит займає друге місце після карієсу зубів. Останнім часом хвороба істотно «помолодшала» і зустрічається у багатьох після досягнення 30-річного віку. Пародонтит, лікування якого варто довірити професіоналам, нерідко призводить до ускладнень. Якщо їх ігнорувати, можна втратити зуби.
Способи лікування пародонтиту
Лікування пародонтиту передбачає такі дії:
- чистку зубів;
- зниження чутливості;
- усунення запалення ясен за допомогою лікарських препаратів;
- чистку пародонтальних кишень.
Фотографія показує результат процедури відразу після чистки каменів.
Комфортне лікування в Dental Art
Дії лікарів нашої стоматології спрямовані на збереження зубів. Якщо є хоча б найменший шанс, ним обов’язково скористаються. Доктор підбере оптимальну методику лікування для кожного індивідуального випадку.
На пізніх стадіях розвитку пародонтиту виникає хиткість зубів. Між ними утворюються великі проміжки. Точний діагноз має поставити лікар. Приходьте до нас на первинну консультацію. Шукаєте надійну клініку в районі Позняків, Харківській або Ленінградської площі? Висококваліфікована команда Dental Art допоможе повернути здоров’я вашої посмішки!
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |