iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Встановлення лінгвальних брекетів

Зміст

  Лінгвальні брекети: інноваційний метод корекції прикусу з непомітною фіксацією

  Установка брекетів — один із найефективніших способів вирівнювання зубів. Але багато хто не наважується на процедуру, соромлячись носити систему. На щастя, методи сучасної стоматології забезпечують можливість провести корекцію прикусу непомітно для інших. Дозволяє це зробити встановлення лінгвальних брекетів. Фіксуються вони на задню поверхню зубів, завдяки чому систему не видно при посмішці.

  У чому плюси та мінуси лінгвальних брекетів

  Лінгвальна брекет-система має низку переваг та недоліків. Деякі з них:

  1. Непомітність. Оскільки пластинки розташовані на внутрішній стороні зубів, їх неможливо побачити, коли пацієнт усміхається чи говорить. Тому такий спосіб вирівнювання зубного ряду дуже популярний.
  2. Корекція різних патологій положення зубів — щелепи, яка виступає вперед або втоплена, великих міжзубних щілин, перехресного прикусу.
  3. Контроль лікування. Завдяки розміщенню на внутрішній стороні зубів лікар може краще оцінити їхній рух. Це допомагає досягти точнішого результату.
  4. Комфорт. Носіння такої системи переноситься пацієнтом легше. Вона не натирає щоку та губи, як це можуть робити традиційні ортодонтичні конструкції.

  Однак варто зазначити, що лінгвальні брекети вимагають ретельного догляду, вони складніші для чищення, ніж традиційні. Система може викликати деякі незручності та болі на початку лікування, особливо при жуванні або розмові. Натирається язик, порушується дикція. Через складність встановлення та регулювання вартість лікування буде вищою.

  Показання до встановлення лінгвальних брекет-систем

  Лінгвальні брекети можуть рекомендуватися в різних випадках:

  • порушено положення окремих зубів;
  • є проблеми з прикусом (глибокий, відкритий і перехресний);
  • діагностовано тонку, слабку емаль — при носінні брекетів на ній із часом можуть з’явитися темні плями, які не будуть видні зі внутрішньої сторони;
  • висуваються підвищені вимоги до естетики – наприклад, у моделей, акторів, співаків;
  • пацієнт займається спортом, у якому існує ризик травмування обличчя.

  Щоб переконатися, що брекети підходять для конкретного випадку, необхідно відвідати стоматологічну клініку та отримати консультацію фахівця.

  Протипоказання до встановлення лінгвальних брекетів

  Використовувати лінгвальну брекет-систему не рекомендовано в таких випадках:

  • недостатня довжина коронок зубів;
  • складний прикус — для ефективнішого лікування краще застосовувати класичні системи;
  • поганий стан ясен — глибокі кишені, запалення чи пародонтит;
  • пошкодження зубів — встановлення брекетів у цьому разі збільшує ризик їхньої подальшої деструкції;
  • захворювання скронево-нижньощелепного суглоба;
  • бруксизм — мимовільний скрегіт зубами;
  • психічні розлади.

  Такі системи не ставлять дітям віком до 10–12-річного віку. Конструкція надаватиме сильне навантаження на несформований зубний ряд. Вагітним краще відкласти ортодонтичне лікування. Річ у тому, що при підготовці до нього необхідно провести рентгенологічну діагностику, яка завдає шкоди плоду. Також під час вагітності та в період лактації в організмі жінки відбуваються гормональні зміни, які негативно впливають на ортодонтичне лікування. Крім того, зуби вагітних ослаблені – будь-які конструкції на них можуть спровокувати стоматологічні захворювання.

  Підготовка до встановлення лінгвальної брекет-системи

  У стоматологічній клініці Dental Art підготовка до встановлення лінгвальних брекетів передбачає такі кроки:

  1. Консультація з ортодонтом. Лікар огляне ротову порожнину, оцінить ступінь кривини зубів і вирішить, чи є методика найкращим варіантом лікування.
  2. Панорамний знімок. Допомагає визначити причину виникнення порушень прикусу, оцінити анатомічні особливості в будові щелепи. На підставі знімка лікар з’ясовує, як надалі розмістити пластини, щоб досягти потрібного результату.Також робиться ТРГ-знімок голови (у бічній та прямій проєкціях), завдяки якому ортодонт діагностує прикус та планує подальше ортодонтичне лікування. Ці знімки дуже важливі для планування ортодонтичного лікування. Дають можливість поставити скелетний діагноз, прорахувати тип зростання, висоту нижньої третини обличчя, прогнозувати перебіг лікування, «побачити», яка щелепа винна в патології прикусу.
  3. Санація ротової порожнини. Перед встановленням системи проводять гігієнічне чищення, усувають карієс та запалення слизової оболонки.
  4. Підготовка відбитків зубів. З їхньою допомогою виготовляють індивідуальні брекет-пластинки в лабораторії. Вони повинні точно відповідати формі та розміру зубів, щоб забезпечити ефективне лікування.

  Підготовка до встановлення лінгвальних брекетів може тривати кілька тижнів чи місяців. Все залежить від індивідуальних потреб пацієнта та ступеня кривини зубів.

  Встановлення лінгвальних брекетів

  Безпосередньо перед встановленням лінгвальної брекет-системи ортодонт наносить на емаль спеціальну кислоту, яка допомагає посилити зчеплення брекетів із зубами. Потім кожна пластина кріпиться на коронковій частині зубів із заднього боку, вставляється дуга. Якщо потрібна повна система, то спочатку брекети фіксують на нижню щелепу, а згодом — на верхню. Це дозволяє пацієнтові легше звикнути до їхнього носіння.

  Після встановлення брекетів ортодонт регулярно контролюватиме прогрес лікування та коригуватиме їх у разі потреби, замінюватиме дуги та лігатури.

  Скільки потрібно носити лінгвальні брекети

  Для лікування потрібно 1,5–2,5 роки. Термін носіння системи залежить від дефекту, що коригується. Якщо зуби дуже криві, то вирівнювання може зайняти більше часу. Важливо дотримуватись рекомендацій ортодонта: регулярно відвідувати лікаря, стежити за гігієною порожнини рота. У цьому разі для лікування знадобиться менше часу.

  Варто зазначити, що у дорослих процес вирівнювання зубів триває довше, ніж у дітей та підлітків. Це пояснюється тим, що у перших кістка вже злегка закостеніла, не схильна до такого швидкого перетворення, як у других. Швидкість лікування залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. Наприклад, від того, як швидко зуби реагують на вплив.

  Після зняття брекетів для закріплення результату потрібно використовувати ретенційну капу або ретейнери зі внутрішньої поверхні зубів. Термін носіння визначає лікар.

  Як доглядати за ротовою порожниною при лікуванні лінгвальними брекетами

  Щоб зберегти здоров’я ротової порожнини при ортодонтичному лікуванні, необхідна ретельна гігієна. Важливо двічі на день чистити зуби, полоскати рот після кожного їди. Лікар також розповість, як користуватися йоржиком, іригатором, монопучковою щіткою та зубною ниткою.

  Лінгвальні брекети — ідеальне рішення для тих, хто хоче виправити прикус, але соромиться носити ортодонтичну конструкцію. Який метод лікування кращий у вашому випадку, підкаже лікар.

  Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

  Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

  вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

  Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

  вул. Героїв Майдану, 11

  LifeCell: +380 (73) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

  Vodafone: +380 (66) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

  Фахівці за послугою
  Гоменюк
  Мар'яна Андріївна
  Посада: Лікар-стоматолог-ортодонт
  Інші послуги Ортодонтія (виправлення прикусу)
  Вирівнювання зубів
  від 17 000 грн до 22 000 грн
  Установка ортодонтичних мікроімплантів
  3 850 грн
  Ортодонтичний незнімний апарат
  від 1 600 грн до 8 600 грн
  Встановлення самолігуючих брекетів
  від 17 000 грн до 19 000 грн (1 щелепа)
  Ортодонтична пластинка, капа
  від 1 500 грн до 5 500 грн
  Встановлення керамічних брекетів
  20 000 грн (1 щелепа)
  Установка брекетів
  17 000 грн (1 щелепа)
  Ціна послуги
  40 000 грн


   Запис на прийом

   У випадку відміни пацієнтом запланованого візиту менше ніж за 24 години до назначеного прийому, наступний прийом можливий тільки за умови внесення передплати в розмірі вартості первинної консультації лікаря.

   Час запланованого прийому може незначно зміщуватися в залежності від завантаженості лікаря. Ми не хочемо змушувати Вас чекати і будемо робити все, від нас залежне, щоб Ваш візит в клініку був комфортним і зайняв мінімум часу.

   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!