Адентія зубів: чому виникає і як її лікувати
Адентія – стоматологічна проблема, що часто зустрічається. Приносить незручності естетичного характеру, провокує психологічний дискомфорт. Така патологія також призводить до порушення здоров’я людини, погіршує якість її життя. Ефективне лікування адентії в Києві можна отримати в клініці Dental Art.
Що таке адентія зубів, її ознаки та особливості
Адентія – повна або часткова відсутність зубів. Може з’явитися в дитячому або в дорослому віці з різним ступенем вираженості. За характером виникнення аномалію поділяють на первинну (вроджену) і вторинну (придбану). У першому випадку вона супроводжується такими симптомами:
- атрофовані щелепи і альвеолярний відросток;
- порушення лицьового скелета;
- зміщення зубного ряду;
- плоске небо;
- погано виділені горби верхньої щелепи;
- складності в надкушуванні і пережовуванні їжі;
- змішане дихання – ротом і носом;
- порушення дикції.
Вторинна адентія супроводжується поступовим зміщенням зубного ряду. Через деякий час змінюється овал обличчя, руйнуються тканини щелепно-лицьових кісток, кути рота опускаються або щоки западають. Якщо дефект знаходиться в області передніх зубів, порушується артикуляція.
Типи патології
Вроджена і набута адентії бувають двох видів:
- Повна – обидві щелепи повністю беззубі. При первинній патології на рентгенівському знімку видно, що відсутні всі зачатки постійних зубів. Нерідко такий діагноз ставлять в дитячому віці як симптом іншого вродженої хвороби. При вторинній патології у людини з самого початку правильно сформований зубний ряд, але з різних причин зуби були втрачені.
- Часткова – бракує одного або декількох зубів. Діагноз ставлять, коли до певного віку вони не виростають. В цьому випадку утворюються великі проміжки між зубами.
Повна адентія – це рідкісна патологія, в той час як часткова в стоматологічній практиці зустрічається досить часто.
Причини, форми та наслідки
Фактори, що провокують первинну адентію, до кінця не вивчені. Але припускають, що захворювання розвивається з таких причин:
- Погана спадковість – зачатки зубів не формуються зовсім.
- Несприятливі фактори, що впливають на плід в період виношування. Це можуть бути перенесені вагітною захворювання, прийом деяких медикаментів, вплив токсичних речовин.
- Порушення роботи ендокринної системи.
Запущені хвороби молочних зубів можуть спровокувати неправильне формування зачатків постійних. Причинами вторинної адентії часто виступають руйнування і вимушене видалення зубів через глибокий карієс, який перейшов в пульпіт і далі в періодонтит. Неповноцінність зубного ряду провокують і хвороби ясен в запущених стадіях, при яких зуби розхитуються і випадають.
Можливі ускладнення
Хвороба призводить до естетичних і фізіологічних відхилень. Це можуть бути:
- атрофія ненавантаженої кістки;
- гастрит, коліт, виразкова хвороба – через неможливість якісно пережовувати їжу;
- асиметрія обличчя, порушення змикання губ, ранні зморшки;
- виступ нижньої щелепи, глибокий прикус;
- стирання, витончення і крихкість зубів – при множинній адентії навантаження на них істотно підвищується;
- хвороби пародонту.
Порушення проявляються індивідуально, але негативні зміни зовнішності спостерігаються у всіх випадках. У хворого знижується самооцінка, з’являються комплекси.
Як впоратися з проблемою
Адентія зубів, лікування якої у дітей оптимально починати в 3-річному віці, передбачає установку знімних протезів. Вони вимагають заміни кожні 2 роки. Після припинення росту щелепи можна встановлювати незнімні конструкції.
Залежно від стану зубощелепної системи, фінансових можливостей і побажань пацієнта, фахівці наших стоматологій запропонують на вибір кілька варіантів відновлення зубного ряду у дорослих. Це можуть бути протезування на імплантатах, установка мостовидних протезів за технологією All on 4 або All on 6, інші варіанти протезування – знімні, бюгельні, мостовидні протези.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |