Пульпіт у дітей: що мають знати батьки
На жаль, зазвичай пацієнта приводить у стоматологію зубний біль. Він завжди нестерпний і невчасний. Особливо неприємно, коли зуб болить у дитини. Часто при таких симптомах у маленьких пацієнтів лікар виявляє пульпіт. Це захворювання вимагає негайної допомоги фахівця. Стоматологічна клініка Dental Art пропонує послугу лікування пульпіту у дітей. Лікарі стоматології зроблять все можливе, щоб зберегти дитині зуб.
Пульпіт: що це за хвороба
Пульпіт — запалення пульпи (судинно-нервового пучка), яка в нормальному стані забезпечує харчування зуба. Коли інфекція проникає в глибокі його шари, виникає запалення нерва, він стає джерелом сильного болю. Канальці у дитячих зубах широкі, тому інфекція поширюється досить швидко.
Причини розвитку пульпіту у дітей
Пульпіт у дітей трапляється нерідко. Зазвичай виникає він як ускладнення карієсу. Каріозний процес у молочних зубах розвивається в декілька разів швидше в порівнянні з постійними. Це пояснюється особливостями їхньої будови. Так, емаль дитячих зубів тонша й пориста, а дентин пухкий. Від стадії плями до глибокого карієсу може пройти лише кілька місяців. Інфекція швидко проникає в глибокі структури зуба та вражає судинно-нервовий пучок. Рідше причинами розвитку пульпіту є такі фактори:
- підвищене стирання зубів;
- стоншення емалі або гіпоплазія;
- неякісно проведене стоматологічне лікування;
- хронічні хвороби лор-органів
Варто також врахувати, що у дітей імунітет ще не повністю сформований. Організму складніше чинити опір інфекціям, що говорить про серйозність патології.
Симптоми пульпіту
Хвороба може протікати в гострій чи хронічній формі. Залежно від цього з’являються різні симптоми. Симптоматика гострого пульпіту завжди має яскраво виражену клінічну картину:
- сильний біль, який проявляється частіше в нічний час;
- різка реакція на температурні подразники;
- набряклість ясен у зоні ураженого зуба;
- збільшені лімфовузли;
- пухлина на щоці з хворого боку (якщо інфекція виходить за межі кореневої системи);
- загальні ознаки інтоксикації.
За умови відсутності лікування гострого пульпіту він перетворюється на хронічний. Симптоми патології в цьому разі визначаються її стадією. Так, при фіброзній формі відчувається біль при їді, з’являється реакція на холод. Гангренозна стадія супроводжується зміною кольору зуба (він стає сірим). Пульпа гине, тому біль може бути відсутнім, але залишаються чутливість та відчуття тиску. З’являється також неприємний запах із рота.
Чим небезпечний пульпіт
У дітей захворювання розвивається дуже швидко. Усього протягом дня воно може перейти з гострої форми в хронічну. З уражених ділянок забезпечений добрий відтік рідини, що сприяє зниженню хворобливих відчуттів. У результаті малюк менше скаржиться, а батьки думають, що небезпека минула.
Не варто відкладати лікування пульпіту у дітей на потім. Патологія може переходити в серйознішу хворобу — періодонтит. У цьому разі ушкоджуються зубні тканини у верхній частині кореня. Таке ускладнення становить небезпеку для зачатків постійних зубів.
Як лікують хворобу
Методи усунення захворювання залежать від стадії її розвитку. Краще проводити лікування гострого пульпіту у дітей на ранніх етапах. Тоді можна зберегти зуб і навіть пульпу. Для лікування застосовується вітальний метод, що передбачає ампутацію коронкової частини пульпи, яка встигла інфікуватися через карієс. Порожнину закривають матеріалами, які біологічно не дратуватимуть тканини пульпи (МТА). Після цього зверху укладають пломбу. За пацієнтом ведеться спостереження. Через 3–4 місяці проводиться рентген-контроль.
Вітальний метод лікування пульпіту у дітей використовується нечасто через запізніле звернення. На пізніх стадіях розвитку патології застосовують девітальні методики, які передбачають повне або часткове видалення пульпи. Депульпують зуб за наступною схемою:
- розкривають його;
- видаляють уражені карієсом тканини;
- обробляють пульпу спеціальним засобом;
- очищають кореневі канали;
- проводять антисептичну їхню обробку;
- пломбують канали;
- реставрують коронку зуба.
Зазвичай таке лікування виконується в кілька етапів. Тому доведеться відвідувати з дитиною стоматологію не один раз.
Ціна запущеного пульпіту може бути надто високою. У деяких випадках зуб доводиться видаляти. Рання його втрата загрожує порушенням прикусу, погіршенням дикції, захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту та низкою інших проблем. Іноді зуб видаляють, якщо він повинен скоро змінитися на постійний, а подальше лікування потребує багато сил та часу.
Лікар вибирає відповідну методику усунення пульпіту після огляду та ретельної діагностики.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |