Ультразвукова чистка зубів – це найефективніший метод очищення від зубного каменю. Ультразвук навіть у важкодоступних місцях швидко дробить тверді відкладення на дрібні частинки, які змиваються напором рідини. В результаті отримуємо доглянуті зуби без натяку на карієс. Процедура займає 30–40 хвилин. Безболісна, але може викликати не дуже приємні відчуття, тому при необхідності стоматолог використовує анестезію.
Переваги ультразвукової чистки зубів
Процедура «вбиває» карієс на його зародковій стадії, тому, якщо ви будете проходити профгігіену як годиться – 1–2 рази на рік, карієс просто не буде встигати розвиватися, і ви надовго забудете про дірки в ротовій порожнині і виснажливий біль.
Ось ще причини, чому варто прийти на ультразвукову чистку:
- Це швидко. Всього 30–40 хвилин раз на півроку для профілактики – це дуже вигідне вкладення часу в здорову усмішку.
- Це недорого. Ціна профгігієни окупає себе тим, що не потрібно витрачатися на лікування запущеного карієсу.
- Це естетично. Хоч ультразвукова чистка по суті не є профвідбілюванням, але завдяки зняттю щільного шару нальоту зуби освітлюються на декілька тонів.
- Це приємний результат. З’являється відчуття свіжості і легкості в роті, зубів приємно торкатися, немає нерівностей і шорсткостей. Саме такою повинна бути здорова посмішка.
Єдиний недолік процедури: з її допомогою неможливо позбутися гіперпігментації внаслідок куріння або зловживання кофеїном, тому стоматологи Dental Art рекомендують поєднувати ультразвукову чистку з методом Air Flow, щоб досягти максимального ефекту.
Як відбувається ультразвукова чистка
При глибокому чищенні або підвищеній чутливості зубів у пацієнта стоматолог проводить анестезію, після чого переходить до наступних етапів:
- Очищення видимої поверхні ультразвуковим апаратом.
- Видалення зубного каменю з країв ясен і в приясенній кишені.
- Фінішне шліфування насадками і абразивними гелями для ідеальної гладкості.
- Нанесення зміцнюючого засобу із фтором.
Ультразвуковий апарат дозволяє вибрати потрібний режим, в якості рідини для промивання може використовуватися вода або антисептичний розчин. Одночасна дія ультразвуку і напору рідини прискорює розм’якшення і відділення зубного каменю.
Протипоказання для ультразвукової чистки зубів
Ультразвукова чистка зубів заборонена в таких випадках:
- ГРВІ, деякі хронічні захворювання;
- носіння ортодонтичних конструкцій;
- наявність кардіостимулятора, аритмії.
Якщо у вас є які-небудь хронічні стани і індивідуальні алергічні реакції, обов’язково розкажіть про це лікареві.
Чи потрібна мені ультразвукова чистка зубів?
Навіть якщо ви ніколи не пропускаєте обов’язкову дворазову гігієну зубів, користуєтеся нитками і іригатором, чистка зубів необхідна, тому що рано чи пізно зубний наліт утворюється у всіх без винятку – просто у когось раніше, у когось пізніше.
Особливо це стосується важкодоступних місць, очистити які в домашніх умовах практично неможливо. Повністю прибрати наліт і зубний камінь, дезінфікувати і промити ясенні кишені може тільки фахівець за допомогою стоматологічного обладнання.
Ультразвукова чистка зубів показана всім. Частота процедури – 1–3 рази на рік в залежності від індивідуальної ситуації. Уточніть у стоматолога на первинній консультації, як часто потрібна профгігієна саме у вашому випадку.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |
Результати ультразвукової чистки зубів
До:
Після:
Не можна дати однозначну відповідь, точні терміни може визначити тільки лікар під час огляду. 2 рази в рік через кожні 6 місяців – норма.
Цю процедуру не можна назвати абсолютно комфортною, пацієнтам із підвищеним рівнем чутливості та тим, хто наполягає на анестезії, проводять знеболювання, яке виключає появу неприємних відчуттів.
Далі лікар здійснює такі маніпуляції:
- видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового обладнання;
- зняття м’якого та щільного пігментованого нальоту Air Flow;
- полірування професійною пастою;
- ротові ванночки антисептичним розчином;
- фторування зубів (у разі потреби, коли підвищена чутливість);
- лікувальні аплікації для ясен (за наявності показань).
Примітка: якщо є ті чи інші стоматологічні захворювання, спочатку проводять їх лікування, а тільки потім професійну чистку зубів.
Ні, за умови проведення процедури досвідченим фахівцем з високим рівнем професіоналізму.
Цю проблему легко розв’язує щоденний догляд за ротовою порожниною, достатньо якісно та правильно чистити зуби кілька разів на день. Назавжди позбутися зубного нальоту неможливо, оскільки його поява є природним фізіологічним процесом. Щоденний домашній догляд і професійна гігієна 2 рази на рік — запорука красивої та здорової посмішки.