iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Симптоми та лікування невралгії трійчастого нерва

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Невралгія трійчастого нерва — хвороба хронічного характеру, яку супроводжують регулярні сильні головні болі. Вони з’являються в області обличчя і за відчуттями можуть бути стріляючими або пекучими. Найчастіше недуга атакує жінок, і в 3% діагностування виявляється, що невралгія двостороння. Зазвичай це відбувається, коли нехтують лікуванням.

   Захворювання стає наслідком ураження гілок нерва, ядер і стовбура головного та довгастого мозку. Його нерідко виявляють як наслідок пошкоджень черепа, перенесеного менінгіту або розсіяного склерозу. Серед причин невралгії трійчастого нерва називають новоутворення, саркоїдоз і аневризми судин, енцефаліти, сирингомієлію, краніальну полінейропатію, отруєння хімічними речовинами та хвороби сполучних тканин.

   Крім болю, який вражає пацієнта, також присутні такі симптоми невралгії трійчастого нерва:

   1. Почервоніння обличчя.
   2. Поява набряків.
   3. Припухлість носа або щоки.
   4. Підвищене виділення з носа та слиновиділення.
   5. Сльозоточивість.

   Характерна ознака невралгії гілок трійчастого нерва обличчя — поширення болю в область потилиці, вух, шиї та грудей. Можуть виникати посмикування м’язів, спазми, подразнення в тих місцях, які пацієнт потирає. Тривала хвороба супроводжується посивінням волосся на голові з боку, ураженого недугою. Хвороба може відступати і з’являтися знову. Напади досить непередбачувані, а в їх відсутність у пацієнта зазвичай немає ніяких скарг на погане самопочуття.

   Класифікація невралгії в області трійчастого нерва і ускладнення

   Фахівці виділяють первинну, вторинну, центральну та периферичну невралгію залежно від локалізації. Виходячи з показників етіології, діагностують травматичну, інфекційну й метаболічну форму недуги. Крім того, є класифікації захворювання за рівнем ураження та порушення функцій.

   Лікарі рекомендують своєчасно починати лікування невралгії трійчастого лицьового нерва, тому що нехтування даним станом матиме негативні наслідки. Залежно від етіології захворювання, ви можете зіткнутися з серйозними ризиками для здоров’я — від появи новоутворень, аневризми судин до інвалідності та смерті. Ідіопатичний синдром невралгії трійчастого нерва призводить до хронічного протікання хвороби, яка іноді переривається на ремісію, але стає невиліковною.

   Коли патологія знаходиться на стадії розвитку, лікарі можуть швидко припинити запальний процес навіть без утворення рубців. Якщо вони все ж з’являються — це означає, що хвороба здатна перейти в хронічну стадію. При різних формах недуги у пацієнта шкіра може стати тоншою. Випадають вії та брови, на рогівці нерідко утворюються трофічні виразки, пропадає тактильна й температурна чутливість.

   Діагностика і терапія невралгії трійчастого нерва

   Відчувши перші ознаки можливого захворювання, потрібно терміново звернутися до лікаря. В ході огляду пацієнт повинен об’єктивно та чітко описати скарги, а також симптоми, з якими він зіткнувся. Це допоможе фахівцю зібрати повноцінний анамнез.

   Диференціальна діагностика невралгії трійчастого нерва передбачає такі обстеження, як магнітна та комп’ютерна томографія голови. Недуга має схожу симптоматику з іншими захворюваннями, що характеризуються болями в області того ж нерва. Тому велика відповідальність лягає на лікаря, що встановлює діагноз.

   Частим висновком в таких ситуаціях стає невралгія трійчастого нерва зуба, і може бути рекомендовано видалення зубів, що виявляється помилкою.

   Лікар також підкаже, як зняти гострий біль при невралгії трійчастого нерва. Медикаменти допоможуть не тільки зменшити неприємні відчуття, але й поліпшити самопочуття загалом. Зазвичай рекомендують «Тегретол», «Финлепсин», вітаміни групи В, судинні речовини. Також для лікування застосовують:

   • акупунктуру;
   • сеанс у остеопата;
   • ультрафіолетову терапію;
   • диадинамічні струми.

   Один з методів лікування невралгії трійчастого нерва при роботі з підлітками — ендоназальний електрофорез, а при хронічній формі рекомендують аплікації з лікувальної грязі, а також парафіну та озокериту.

   Існують й альтернативні варіанти лікування захворювання. До них належить хірургічний вплив, який передбачає видалення нерва. Якщо знеболити невралгію трійчастого нерва не вдається, лікарі проводять операцію.

   Перспективи лікування та профілактика захворювання

   Сучасна медицина не стоїть на місці — фахівці вивчають можливість усунення патології за допомогою ботулінічного токсину. Якщо речовина виявляється ефективною, у пацієнтів з’явиться шанс позбавлятися від недуги швидше. Активно використовується фізіотерапія, масажі, техніки розслаблення і усунення стресових подразників, а також когнітивно-поведінковий вплив. Перераховані методики актуальні для людей, які зіткнулися з хронічною стадією невралгії трійчастого нерва, симптоми і лікування якої більш серйозні, ніж у випадках зі швидкою реабілітацією.

   Лікарі роблять висновки про можливість й тривалості ремісії за результатами обстеження, виходячи з індивідуальних особливостей організму, ефективності лікування і його своєчасності, а також за підсумком аналізу порушень нерва. Кращі результати дає терапія, розпочата при вторинних симптомах, а ідіопатична форма недуги лікується складніше.

   Щоб ніколи не стикатися з питанням про те, як лікувати невралгію трійчастого нерва, потрібно уникати недуг будь-якого характеру та своєчасно звертатися за допомогою. Особливо уважним варто бути до свого самопочуття після стоматологічних процедур, видалення зубів, перенесеного гаймориту і риніту.

   Намагайтеся вести здоровий спосіб життя і загартовувати організм, але не переборщити. Уникайте протягів та прогулянок на холодному вітрі, зміцнюйте імунітет, остерігайтеся хвороб інфекційного й соматичного характеру. Такими є найпопулярніші лікувальні рекомендації для невралгії трійчастого нерва, яких необхідно дотримуватися в будь-якому віці.

   Бережіть своє здоров’я та будьте уважні до близьких. Це допоможе зробити ваше життя комфортним і вбереже від багатьох захворювань й поганого самопочуття.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-хірург-імплантолог
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Скільки не можна їсти після пломбування зуба
   Пришийковий карієс фото, як лікувати, причини виникнення
   Опущення ясна: лікування, що робити і як підняти
   Болить зуб мудрості: як зняти біль, що робити
   Запалення ясен: що робити, причини хвороби
   Остеомієліт щелепи: симптоми, лікування, одонтогенний, хронічний, фото
   Дентин зуба: що це таке, будова та функції, лікування глибокого карієсу та відновлення, штучний дентин, дентин-герметизуючий ліквід
   Рецесія ясен: лікування без операції, фото, варіанти розвитку патології
   На губах білий наліт вранці: чому з’являється, способи лікування
   Перша допомога при зубному болю в домашніх умовах
   Видалення зуба: як довго заживає лунка
   Потемнів зуб після видалення нерва та болить: що робити, як допомогти
   Патологічна стертість зубів: лікування, фото
   Шинування зубів: що це таке, фото до та після
   Стоматит симптоми: перші ознаки у дитини та дорослих
   Постійно прикушує щоку зсередини: причини, ніж лікувати
   Кровоточивість ясен: причини та лікування
   Дренаж в яснах: як виглядає (фото) і що робити якщо випав
   Травматичний стоматит: лікування у дорослих і дітей
   Сверблять зуби: чому не варто нехтувати дискомфортом
   Неврит лицьового нерва симптоми і лікування, фото, препарати
   Потемнів зуб: що робити та чому це сталося
   Продукти, корисні для здоров’я зубів та ясен
   Незнімні зубні протези нового покоління: мостоподібні системи конструкцій
   Протезування на імплантатах: етапи при повній відсутності зубів
   Зубна нитка: як правильно використовувати та вибрати
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!