iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Зміст

  Пломбування молочних зубів: дбаємо про здоров’я порожнини рота дитини правильно та своєчасно

  Молочні зуби, як і постійні, схильні до карієсу. До того ж каріозний процес у дітей розвивається швидко. Це пояснюється тонкістю, пористістю емалі та рихлістю дентину. Пломбування молочних зубів має бути проведено вчасно, інакше можливий розвиток ускладнень. Своєчасне лікування дозволяє запобігти поширенню інфекції, повернути зубу функціональність та естетичний вигляд.

  Чому потрібно лікувати карієс тимчасових зубів

  Багато батьків вважають, що лікувати зуби дитині немає потреби, оскільки вони підлягають заміні. Такий підхід є вкрай небезпечним для здоров’я малюка. Карієс у дітей прогресує швидко. Від стадії плями до утворення глибокої каріозної порожнини може пройти кілька місяців. Неліковане захворювання загрожує низкою небажаних наслідків, зокрема пульпітом, флюсом. Крім того, що ускладнення карієсу провокують фізичні страждання у малюка, вони можуть призвести до втрати зуба. Неповноцінність зубного ряду має такі наслідки:

  • нерівномірний розподіл жувального навантаження;
  • розвиток дефектів прикусу;
  • недостатнє пережовування їжі, що сприяє захворюванням органів шлунково-кишкового тракту.

  Молочний зуб утримує місце в зубному ряду для свого наступника. Рання його втрата може призвести до того, що постійний (наприклад, моляр або премоляр) виросте не на своєму місці. Необхідно також зважити на те, що повна зміна молочного прикусу закінчується до 12–13 років. Якщо карієс, наприклад, з’явився у 6-річному віці, дитині доведеться тривалий час ходити з хворим зубом. Варто розуміти, що каріозне ураження — це постійне вогнище інфекції в ротовій порожнині. Коли вона сягає кореня, може постраждати зачаток.

  Пломбування передніх молочних зубів дозволить запобігти психологічному дискомфорту у малюка. Після лікування він перестане соромитися усміхатися, більше не терпітиме глузування однолітків.

  З огляду на ці фактори можна зробити висновок, що своєчасне встановлення пломб для дітей не менш важливе, ніж для дорослих.

  Причини розвитку карієсу молочних зубів

  Каріозний процес розвивається як наслідок життєдіяльності бактерій. Вони виділяють кислоту, яка роз’їдає емаль. Сприяють цьому процесу різні фактори:

  • недостатній догляд;
  • велика кількість вуглеводів, газованих напоїв у раціоні;
  • спадкова схильність;
  • шкідливі звички матері під час виношування дитини;
  • вроджені дефекти емалі;
  • скупченість зубів, яка заважає ретельному очищенню.

  У дітей імунна система ще не повністю сформована. Їй складно впоратися з різними інфекціями. У найменших може розвиватися так званий пляшковий карієс. Він з’являється, якщо малюк засинає відразу після годування або навіть із соскою в роті.

  Коли потрібно звернутися до стоматолога

  Відвідати стоматологічну клініку з дитиною варто відразу, як тільки ви помітите такі ознаки, як-от:

  • зміна кольору емалі — потемніння, світлі чи темні плями;
  • підвищення чутливості зубів;
  • кровоточивість ясен;
  • набряклість м’яких тканин порожнини рота;
  • неприємний запах із рота.

  Показаннями до пломбування молочних зубів дітей є такі захворювання, як карієс та пульпіт (запалення судинно-нервового пучка). Варто зауважити, що на початкових стадіях каріозне ураження можна усунути без використання бормашини та пломбування. Щоб не прогаяти момент, варто відвідувати з дитиною стоматологію кожні 3–4 місяці для профілактичних оглядів.

  Які пломбувальні матеріали використовують для тимчасових зубів

  Як правило, дітям ставлять такі види пломб:

  1. Фотополімерні. Вирізняються високою міцністю, тривалим терміном служби та широким спектром кольорів, що дозволяє підібрати непомітний варіант. Твердим матеріал стає під дією УФ-лампи.
  2. Склоіономерні. Матеріал не боїться вологи, тому його можна застосовувати для непосидючих пацієнтів і не хвилюватися, що в нього потрапить слина. Містить фтор, який виділяється протягом року й захищає зуб від вторинного карієсу.

  Існують також кольорові композитні матеріали, часто вони рідкі. Їх використовують для герметизації фісур. Матеріал видно батькам на зубі дитини. Це дозволяє контролювати розвиток карієсу. Якщо кольоровий композит стирається, його треба заново нанести на фісуру.

  Ціна лікування залежить від використовуваного матеріалу та кількості зубів, які потрібно лікувати.

  Як пломбують молочні зуби

  Спочатку лікар проведе ретельну діагностику. Після візуального огляду може призначити рентгенографію. Сучасні методики дозволяють провести таке обстеження з мінімальним променевим навантаженням, тому не становлять небезпеки для маленьких пацієнтів. Пломбування тимчасових зубів передбачає такі етапи:

  1. Знеболення. Застосовуватись може місцева анестезія. У складних випадках, коли є множинний карієс або малюк панічно боїться стоматолога, зуби лікують під дією седативних препаратів.
  2. Препарування зуба. За допомогою бормашини та інших стоматологічних інструментів лікар видаляє уражені тканини. Далі обробляє порожнину, що утворилася, антисептичними засобами.
  3. Установка пломби, шліфування та полірування поверхні зуба.

  У запущених випадках, коли виникає запалення пульпи, можуть знадобитися очищення та пломбування каналів. Таке лікування виконується в кілька етапів. Спочатку встановлюється лікувальна паста в канали та тимчасова пломба. Далі канали пломбують, на зуб ставлять постійну пломбу. Після пломбування лікар дає рекомендації щодо догляду за порожниною рота.

  Адаптація малюка до лікування зубів

  У стоматологічній клініці Dental Art є послуга адаптації дитини до процедур. Це означає, що на першому прийомі йому не проводитимуть лікування. Спочатку малюка познайомлять із клінікою, лікарем, інструментами. Під час наступного візиту буде здійснено огляд у стоматологічному кріслі. І лише потім може проводитися лікування. Такий підхід дозволяє запобігти розвитку у дитини дентофобії.

  Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

  Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

  вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

  Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

  вул. Героїв Майдану, 11

  LifeCell: +380 (73) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

  Vodafone: +380 (66) 528-20-98

  Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

  Інші послуги Дитячий прийом
  Пластинки на зуби для дітей
  від 1 000 грн до 8 000 грн
  Протезування молочних зубів
  від 1 100 грн до 3 000
  Реставрація молочних зубів
  від 1 050 грн до 2 100 грн
  Лікування періодонтиту у дітей
  від 1 000 грн до 2 200 грн
  Лікування пульпіту у дітей
  від 1 100 грн до 2 200 грн
  Консультація дитячого лікаря-стоматолога
  300 грн
  Стоматологічна адаптація дітей
  400 грн
  Видалення молочного зуба
  від 450 грн до 1 250 грн
  Професійна дитяча гігієна
  від 650 грн до 1 000 грн
  Лікування карієсу у дітей
  від 900 грн до 1 050 грн
  Герметизація фісур у дітей
  850 грн
  Глибоке фторування зубів у дітей
  200 грн за 1 зуб
  Пломбування каналів у дітей
  от 800 до 1000 грн
  Дитяча седація
  4 000 грн (година)
  Установка коронок для дітей
  від 1 100 грн до 3 000 грн
  Ціна послуги
  від 900 грн до 1 050 грн


   Запис на прийом

   У випадку відміни пацієнтом запланованого візиту менше ніж за 24 години до назначеного прийому, наступний прийом можливий тільки за умови внесення передплати в розмірі вартості первинної консультації лікаря.

   Час запланованого прийому може незначно зміщуватися в залежності від завантаженості лікаря. Ми не хочемо змушувати Вас чекати і будемо робити все, від нас залежне, щоб Ваш візит в клініку був комфортним і зайняв мінімум часу.

   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!