Чи траплялося у вас таке: у дитини свербить зуб, вона прийшла зі скаргою, а ви не знаєте, що робити? Чи можуть свербіти зуби у дорослої людини? Звідки з’являється таке відчуття та про що воно свідчить розповімо нижче.
Свербіж в зубах та яснах виникає незалежно від віку. Звичайно, важливо усвідомлювати, що кісткова тканина не може свербіти, неприємні відчуття йдуть від м’яких покривів. Коли вони наростають, здається, що причина у самому зубі. Перш ніж приймати рішення про лікування і наступні дії, варто розібратися з можливими причинами такого явища.
Свербіж в зубах: як з’являється, через що
Чому сверблять зуби у дорослої людини? Причин може бути багато. Найчастіше вони пов’язані з наявністю запалень або інфекції, схильності до алергії, з гормональними перепадами, з психологічною нестабільністю.
Відзначимо такі ситуації:
- Стрес нерідко стає передумовою до появи подразнень, в результаті чого у дорослої людини сверблять нижні зуби або верхні. Як тільки вдається позбутися від подразників, зникають і неприємні відчуття.
- Алергія часта причина появи свербежу. Якщо не вживати антигістамінні засоби, не скоротити контакт з алергеном, є ризик, що неприємне відчуття буде супроводжувати вас ще довго.
- Брекети також викликають непередбачувану реакцію організму. Якщо вони неправильно встановлені, то здається, що у дорослої людини сверблять передні зуби або ті, на яких зафіксовано апарат. Аналогічне відчувають і пацієнти стоматологів, яким поставили з’ємні протези. У разі постійного дискомфорту варто звернутися до лікаря для діагностики. Перегляд механізму дозволить розв’язати проблему.
- Нестача вітамінів (особливо аскорбінової кислоти) часом тягне за собою свербіж. Знижується імунітет, в результаті чого у дорослого або у дитини сверблять зуби. Що робити в такому випадку? Змінити раціон, посилити його корисними вітамінами, мікро- та макроелементами.
- Свербіж в м’яких тканинах може бути симптомом кандидозу, грибкового захворювання. Нерідко виникає при застуді, гінгівіті, пародонтиті та стоматиті. Таке явище спостерігається і під час діагностики лейкоплакії. Будь-яке з цих захворювань не варто занедбувати, щоб згодом не отримати серйозних ризиків для здоров’я та життя.
Якщо розумієте, що можете самостійно впоратися з тими чи іншими причинами виникнення неприємних відчуттів, спробуйте зробити це. В інших випадках не нехтуйте візитом до лікаря.
Сверблять зуби у дитини: причини і наслідки
Стикаючись з сверблячкою в ротовій порожнині в різних ситуаціях, важливо розуміти, які можуть бути передумови до цього явища. Чому у дитини сверблять зуби? З шестимісячного віку у малюка з’являються неприємні відчуття, пов’язані з прорізуванням молочних зубів. У цей період йому непросто впоратися з негативними емоціями, викликаними набряками ясен, стрибками температури, підвищеним слиновиділенням. Дитина може відмовлятися від їжі, погано спати, вередувати.
У більш дорослому віці малюк стикається з неприємними відчуттями через зміну молочного прикусу на постійний. В цей час батькам рекомендують бути особливо уважними до стану ротової порожнини і зубів юних пацієнтів. Необхідно спостерігатися у стоматолога, здійснювати регулярні візити до лікаря раз на півроку. Тоді вийде уникнути розвитку патологій.
У підлітків частіше за інших дітей виникає необхідність носити брекети. Якщо з’являється свербіж, питання вирішить підбір апарату з урахуванням індивідуальних особливостей будови ротової порожнини.
Порятунок від зубного свербіння: лікування та рекомендації
Головним порадником в питаннях здоров’я зубів і ротової порожнини був та залишається стоматолог. Він допоможе визначити, що означає, коли у дорослої людини сверблять зуби, як з цим боротися. За допомогою діагностики установить причину появи таких відчуттів. Доктор призначить лікування залежно від природи виникнення свербежу.
При стресі допоможе використання седативних препаратів для нормалізації емоційного стану. Алергія усувається медикаментозно або шляхом уникнення контакту з подразником. Стоматологи рекомендують замінити зубну пасту. Якщо основним фактором появи свербіння є пломба, лікар замінить її. У кожному конкретному випадку лікування підбирається індивідуально на основі результатів аналізів та огляду. Пацієнту можуть призначити мазок з ротової порожнини.
Якщо свербіж виник як симптом запального або інфекційного захворювання, вам назначать спеціалізовані мазі, рідини для полоскання рота і, можливо, антибіотики. При пародонтозі та гінгівіті рекомендують професійну чистку для усунення нальоту і зубного каменю. Лікування простудних захворювань допомагає попрощатися з відчуттям свербіння зубів відразу після одужання.
Крім класичних медикаментів, лікарі іноді радять засоби народної медицини, до яких відносяться відвари трав і полоскання, виготовлені на основі натуральних інгредієнтів. Особливо ефективні шавлія, ромашка та кора дуба. Можлива обробка поверхні маслом обліпихи або анальгетичними речовинами.
Зіткнувшись з неприємними відчуттями разово, прополощіть рот содовим розчином, пожуйте тверду їжу або невелику крижинку. При тривалому лікуванні відмовтеся від продуктів, виготовлених із застосуванням цукру, дріжджів, гострих добавок. Не їжте гаряче та холодне, використовуйте антибактеріальні спреї та антисептичні мазі.
Не варто нехтувати порадами стоматолога, який визначив, що зуби сверблять внаслідок серйозних проблем зі здоров’ям. Намагайтесь своєчасно реагувати на його попередження. Будьте особливо уважні до дітей. Все, що вони переживають зараз, обов’язково позначиться на здоров’ї в майбутньому.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |