iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Болить зуб мудрості: як зняти біль, що робити

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Болить зуб мудрості: можливі причини патології та шляхи розв’язання проблеми

   Вісімки прорізуються пізніше за інші зуби (віком 18– 30 років), у деяких випадках не виростають зовсім. Фахівці відносять їх до органів, які під час еволюції втратили своє значення для людини. Але, попри це, вони вважаються проблемними й часто приносять масу дискомфорту. Якщо болить зуб мудрості, варто спочатку визначити причину патологічного стану. Часто стоматологи рекомендують видаляти проблемну вісімку, але в деяких випадках їх все ж таки доцільніше залишити.

   Чому може хворіти зуб мудрості

   Хворобливі відчуття можуть виникати як з причин, характерних тільки для вісімки, так і за звичними для порожнини рота захворюваннями. Неприємні симптоми не можна ігнорувати в жодному разі, інакше можуть розвинутися ускладнення. Щоб зрозуміти, що робити з проблемним зубом, потрібно визначити фактор, що провокує. Серед найчастіших причин варто виділити:

   1. Утруднене прорізування. Найчастіше це зумовлено тим, що зуб мудрості не має попередників і лізе пізніше за інших. Тому йому не вистачає місця у щелепі. Він може рости убік, тиснути на сусідній моляр і стимулювати запалення тканин. Якщо коронка ріжеться усіма горбами, може утворитися своєрідний каптур, коли м’які тканини частково її покривають. Утворення іноді травмується та запалюється. Такі стани супроводжуються болем.
   2. Зубний камінь. Тверді відкладення можуть викликати запалення тканин.
   3. Каріозне ураження. Спочатку у зуба підвищується чутливість. Він гостро реагує на кисле, солодке, гаряче та холодне. Якщо утворилася порожнина, порушені дентальні тканини, біль лише посилюватиметься.
   4. Фолікулярна кіста, яка з’являється біля шийки. Виникає вона через систематичні ушкодження ясен і самого зуба. Така патологія може супроводжуватися ускладненнями, наприклад флюсом, деформацією щелепи, запаленням навколозубних тканин, перикоронитом.
   5. Пульпіт. В цьому випадку біль гострий, нападоподібний, посилюється в нічний час. Щоб зрозуміти, що розвивається саме пульпіт, потрібно простежити, як довго тривають напади. Найчастіше вони стихають через 15 хв. Коли пульпіт перетворюється на хронічну стадію, хворобливі відчуття носять менш виражений характер. Біль при цій формі пульпіту ниючий, виникає при дії температурних подразників, після їх усунення триває ще кілька хвилин і стихає.
   6. Періодонтит. Як болить зуб при такому захворюванні? Болісні відчуття постійні. Будь-який подразник провокує гострий біль, який носить пульсуючий, прострілюючий характер. Десна в цьому випадку може набрякати та хворіти. Крім того, іноді відзначається рухливість зуба. Коли захворювання має хронічний характер, біль майже відсутній. Виявлятися він може при постукуванні вісімкою.

   Коли вісімка ріжеться криво, існує небезпека, що вона зашкодить кореневу систему сусіднього моляра і хворітиме саме він. Також у цьому випадку може затискатися щелепний нерв. Болісні відчуття тоді з’являтимуться у щелепі. І тут неприємний симптом супроводжує неврит.

   Симптоми, що супроводжують хвороби зуба мудрості

   Прорізування вісімки або різні її захворювання можуть супроводжуватися своєрідними ознаками. Чи може боліти голова, вухо при патогенному процесі в зубі мудрості? Так. Часто біль із причинного місця віддає у різні ділянки. Дискомфорт може відчуватися також у скроні, щелепі, горлі. Виявлятися можуть інші симптоми:

   • набряк та запалення ясенних тканин в області третього моляра;
   • сильний свербіж у яснах;
   • збільшення лімфатичних вузлів, розміщених поблизу причинного зуба;
   • підвищення температури тіла;
   • першіння в горлі;
   • труднощі при ковтанні;
   • неможливість широко відкрити рот.

   Це ще не повний перелік симптомів, які можуть виникати при проблемах із вісімкою. Кожне із захворювань має свої характерні ознаки.

   Діагностика при хворобливості зуба мудрості

   Як зрозуміти, який зуб уражений і викликає дискомфорт? Тільки фахівець зможе визначити причинне місце під час діагностики. Окрім візуального огляду, збору анамнезу проводяться спеціальні дослідження. Тож якщо вісімка лише прорізується, призначають КТ (комп’ютерну діагностику). За результатами визначають її анатомічні особливості та нахил зростання. Рентген-діагностика дозволяє виявити різні захворювання, оцінити ступінь їх розвитку та визначити, як лікувати патологію.

   Як усунути біль у вісімці

   Неприємні симптоми можна зняти на деякий час болезаспокійливими або жарознижувальними препаратами, наприклад, «Нурофеном» або «Ібупрофеном». Призначити їх має лікар. Він також підкаже, чим полоскати ротову порожнину, щоб полегшити стан пацієнта. Дезінфікуючими властивостями володіють сольовий розчин, відвари ромашки, кори дуба, шавлії та ін. 

   Такі дії не усувають першопричини, тому потрібно якнайшвидше звернутися за допомогою до стоматолога.

   Коли вісімка підлягає видаленню

   Видалення зуба мудрості проводять у таких випадках:

   • вісімка росте під нахилом;
   • коронка сильно зруйнована;
   • зуб не прорізався;
   • має велике розгалужене коріння.

   Це може бути більш проста чи багатоетапна, складна процедура. У першому випадку вводять анестезію, чекають, поки вона подіє, і витягають зуб. У другому лікар робить один або кілька розрізів, видаляє вісімку, промиває рану і накладає шви. Скільки болить рана після екстракції, складно відповісти, оскільки кожен випадок є індивідуальним. Лікар дасть рекомендації, як доглядати порожнину рота, ніж знеболити рану після оперативного втручання, призначить за необхідності антибіотики. 

   Варто також згадати про ще один хірургічний метод. Якщо над вісімкою утворився каптур, лікар видаляє зайві фрагменти тканини. Коли вісімка розміщена правильно, немає болю, їх просто коригують.

   У яких випадках зуб мудрості зберігають

   Іноді стоматолог намагається врятувати третій моляр, наприклад, коли він планує провести протезування з використанням вісімки як опору. Зберігають її також за наявності верхнього зуба-антагоніста, тобто того, що упирається коронковою частиною зуба (тобто вісімки) до причинного моляра. Існують також протипоказання для видалення зуба мудрості. Серед них:

   • вагітність;
   • гіпертонія;
   • онкологія та ін.

   Коли немає серйозних показань до екстракції, пацієнт сам може вирішувати видаляти або зберігати зуб. Якщо він може широко відкривати рота на деякий час, у нього не виникає блювотний рефлекс при стоматологічних захворюваннях, можливо, є сенс не проводити видалення. 

   Яка б не була причина болю в зубі мудрості, необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Засновник, головний лікар, хірург-імплантолог
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Скільки не можна їсти після пломбування зуба
   Пришийковий карієс фото, як лікувати, причини виникнення
   Опущення ясна: лікування, що робити і як підняти
   Запалення ясен: що робити, причини хвороби
   Остеомієліт щелепи: симптоми, лікування, одонтогенний, хронічний, фото
   Дентин зуба: що це таке, будова та функції, лікування глибокого карієсу та відновлення, штучний дентин, дентин-герметизуючий ліквід
   Рецесія ясен: лікування без операції, фото, варіанти розвитку патології
   На губах білий наліт вранці: чому з’являється, способи лікування
   Перша допомога при зубному болю в домашніх умовах
   Видалення зуба: як довго заживає лунка
   Потемнів зуб після видалення нерва та болить: що робити, як допомогти
   Патологічна стертість зубів: лікування, фото
   Шинування зубів: що це таке, фото до та після
   Стоматит симптоми: перші ознаки у дитини та дорослих
   Постійно прикушує щоку зсередини: причини, ніж лікувати
   Кровоточивість ясен: причини та лікування
   Дренаж в яснах: як виглядає (фото) і що робити якщо випав
   Травматичний стоматит: лікування у дорослих і дітей
   Симптоми та лікування невралгії трійчастого нерва
   Сверблять зуби: чому не варто нехтувати дискомфортом
   Неврит лицьового нерва симптоми і лікування, фото, препарати
   Потемнів зуб: що робити та чому це сталося
   Продукти, корисні для здоров’я зубів та ясен
   Незнімні зубні протези нового покоління: мостоподібні системи конструкцій
   Протезування на імплантатах: етапи при повній відсутності зубів
   Зубна нитка: як правильно використовувати та вибрати
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!