iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Як часто потрібно міняти зубну щітку та як її вибирати

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Зубна щітка: коли потрібна заміна та як правильно її вибирати

   Здоров’я та краса посмішки залежать не лише від ретельної гігієни, але й від інших факторів, які часто здаються неважливими. Так, вибір зубної щітки багато у чому визначає не тільки якість процедур по догляду за порожниною рота, а й здоровий стан слизової та зубів. Коли потрібно її міняти? Якому виду та характеристикам віддати перевагу? Все залежить від того, як ви користуєтеся виробом, вашого самопочуття й особистих уподобань.

   Чому важливо періодично міняти зубну щітку

   При виконанні гігієнічних процедур щітка контактує з зубами та слизовою оболонкою. За час своєї експлуатації вона накопичує бактерії. У перші тижні використання їх число не критичне. Згодом шкідливі мікроорганізми примножуються, до них приєднуються патогени зовнішнього середовища. Згідно з дослідженнями, на щітці може перебувати до 100 млн бактерій.

   Несвоєчасна заміна зубної щітки загрожує такими наслідками:

   • утворенням зубного каменю;
   • запаленням м’яких тканин порожнини рота;
   • розвитком карієсу й інших стоматологічних захворювань;
   • появою неприємного запаху з рота;
   • кровоточивістю ясен.

   Мікроорганізми можуть чинити негативний вплив на інші системи організму. Тому важливо утримувати засоби по догляду за порожниною рота в чистоті.

   Як часто потрібно міняти зубну щітку

   Міняти щітку потрібно не рідше ніж раз на 3 місяці. Це оптимальний термін, протягом якого вона якісно виконує свою основну функцію — усуває залишки їжі та наліт з зубів. Здійснювати заміну можна й частіше. Роблять це в таких випадках:

   1. При зміні зовнішнього вигляду щетинок. Якщо вони розпатлані, щітка буде пропускати наліт, а в деякі місця зовсім не може дістати. Це також загрожує пошкодженням цілісності слизової та подальшим її запаленням. Ще заміна потрібна, коли щетинки змінили свій колір.
   2. Після перенесеної інфекційної хвороби — грипу, герпесу, ГРВІ.  Залишки мікроорганізмів можуть призвести до рецидиву захворювання, навіть коли людина вже повністю одужала.
   3. Після випадкового використання щітки іншою людиною. Заміну потрібно зробити, навіть якщо це ваш родич, і він не має виражених стоматологічних захворювань.
   4. Після того, як щітка впала. Якщо вона опинилася на підлозі на короткий час, немає впевненості у тому, що всередину не потрапили хвороботворні бактерії. Ретельне промивання не завжди може їх знешкодити.
   5. При появі цвілі у ванній кімнаті. У приміщенні такого типу завжди висока вологість, що створює сприятливі умови для розвитку грибків і шкідливих мікроорганізмів. Навіть за умови зберігання щітки у футлярі, дотриманні її чистоти, захиститися від патогенної мікрофлори не вдасться.

   Щітки, призначені для дитини, змінюють, як правило, частіше. Це обумовлено тим, що вони інтенсивніше чистять зуби. Виробники вказують на упаковці рекомендовані терміни заміни.

   Важливо не лише вчасно міняти зубну щітку, але й правильно за нею доглядати та зберігати. Це продовжить термін служби приладу. Необхідно ретельно очищати його після кожного використання. Якщо ви зберігаєте щітку у футлярі, поміщати до нього її можна після повного висихання щетинок. Сушити виріб потрібно тільки на відкритому повітрі або у добре вентильованому приміщенні. Вологе середовище — відмінна умова для розмноження бактерій.

   На що звернути увагу при виборі зубної щітки

   Критерії вибору зубної щітки:

   1. Тип. Найбільш поширений варіант — механічна модель. Її досить для видалення зубного нальоту. Користуються великою популярністю електричні види. Насадка в них обертається самостійно, тому досить лише піднести її до зубів і повільно переміщати вздовж зубних рядів. Такий варіант нерідко беруть для дітей і літніх людей.
   2. Жорсткість. Тут вибір у кожному випадку індивідуальний. Більшості людей підходить щітка середньої жорсткості щетинок. М’яка може не справлятися з нальотом. Її рекомендовано використовувати вагітним, людям, що страждають гіперчутливістю, підліткам та дітям, а також при кровоточивості ясен. Щітку з жорсткими щетинками купують тільки за рекомендацією стоматолога, якщо діагностовано патологічне утворення відкладень на зубній емалі.
   3. Матеріали виготовлення. Є моделі зі штучними та натуральними щетинками. Краще віддати перевагу першому варіанту, оскільки другий є ідеальним середовищем для розмноження бактерій. Якщо ручка виготовлена ​​з дерева, така щітка повинна змінюватися щомісяця, адже на ній також активно розмножуються патогени.
   4. Довжина щетинок. Існують одно-, двох-, трьох- і багаторівневі моделі. Перший варіант добре підходить для щоденного використання, тому немає сенсу переплачувати.
   5. Густота щетинок. Чим щільніше пучки, тим якіснішою буде гігієна порожнини рота.

   Важливо врахувати поради стоматолога, який підкаже, яку щітку краще вибрати з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта, стану його порожнини рота. Орієнтуватися варто і на зручність застосування. У цьому випадку значення мають довжина та форма головки. Зручно користуватися овальною або округлою моделлю довжиною 25-27 мм, якщо щітка призначається дорослому, і близько 22 см, коли вона купується дитині. Краще, щоб ручка мала антиковзке покриття. Тоді її буде зручно використовувати як у сухому, так і у мокрому вигляді.

   Електрична зубна щітка: правила вибору

   Відповідно до думки стоматологів, сучасні електричні моделі зубних щіток найбільш ефективно очищають зуби. Уже через кілька місяців використання поліпшується їх стан, зміцнюються ясна. Використання приладу дозволяє економити час і зубну пасту, а також спрощує гігієну. Виробники пропонують великий вибір таких пристроїв з різним набором функцій. Тому необхідно розібратися, як правильно вибрати електричну зубну щітку дорослому чи дитині. Звернути увагу необхідно на наступні її характеристики:

   1. Тип пристрою. Механічний прилад складається з тримача і насадки. Її головка обертається в сторони, завдяки чому щетинки вимивають забруднення. Є також звукові моделі, які очищають емаль шляхом впливу звукових хвиль. Найновіший різновид електрощітки — ультразвукова. Механізм пристрою генерує ультразвукові хвилі частотою 0,02-1,7 МГц. Вони надають руху щетинкам.
   2. Виробник. Віддати перевагу варто відомому бренду, який гарантує якість продукції.
   3. Комплектація. Велика кількість насадок здорожує прилад, але має свої переваги. Є різновиди для делікатного чищення, полірування емалі, забезпечення гігієни у важкодоступних ділянках, для повсякденних процедур, чутливих зубів. У наборі можуть також йти дитячі насадки. Одним пристроєм можуть користуватися різні члени сім’ї, що дозволяє економити на покупці самого приладу.
   4. Харчування. Автономність — великий плюс електричних моделей. Якщо акумулятор тримає заряд 1-2 тижні, таку щітку можна брати з собою у відрядження, похід та ін. Є пристрої з індикатором, який дозволяє відстежувати стан батареї.
   5. Робочі режими — для відбілювання, чутливих зубів, при носінні брекетів, інших ортопедичних конструкцій. Як вибрати той, що найбільше вам підходить, підкаже стоматолог з урахуванням стану порожнини рота.
   6. Додаткові функції. Спрощують користування зубною електрощіткою. Так, датчик тиску дозволяє дбайливо доглядати за зубами, не порушуючи цілісності емалі. Індикатор стану щетинок дає можливість вчасно замінювати насадку. Пристрій можна синхронізувати зі смартфоном, встановити на ньому таймер тощо.

   Вибирають електричну щітку для дитини, якщо їй виповнилося 3 роки. Якої жорсткості повинні бути щетинки, питання риторичне. Оскільки дитячим зубам потрібен дбайливий догляд, обов’язково вибирають м’яку насадку. Модель повинна бути легкою, зручно поміщатися у долоні та не ковзати. Дитину може привабити яскравий пристрій, наприклад, з героями мультфільмів. Розмір головки дитячих моделей невеликий, що дозволяє запобігати травмуванню ясен і слизової. Відповідно до порад фахівців, переходити на дорослі моделі підліткам можна у 12-14-річному віці.

   Дотримуючись рекомендації по вибору, вам вдасться підібрати оптимальну модель зубної щітки, яка у поєднанні з правильним доглядом за порожниною рота дозволить підтримувати здоров’я на високому рівні.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-пародонтолог-хірург
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Правильний догляд за зубами в домашніх умовах
   Після лікування зуба опухла щока як і чим лікувати
   Нарив на яснах: лікування в домашніх умовах
   Набрякла щока від зуба, але зуб не болить, що робити
   Що робити, якщо оголюються коріння зубів — Ваші зуби
   Дуже чутливі зуби: що робити для зняття болю
   Брекети і вагітність: чи можна ставити і носити
   Чому болить щелепа біля вуха і що робити
   Зламався передній зуб під корінь: що робити
   У роті з’явилася біла ранка: як лікувати
   Виразки на внутрішній стороні губи: про що свідчать, як лікувати
   Кровотеча з рота: чому йде кров та що необхідно робити
   Зуб болить від гарячого та холодного: чим загрожує, що робити
   Лікування зубів під час вагітності: особливості
   Догляд за брекетами після установки: поради професіоналів
   Герпес на губах при вагітності: як і чим лікувати
   Як вибрати зубну пасту: правда і міфи
   Запах з рота від шлунка: лікування при гастриті, причини виникнення
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!