iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Лікування зубів під час вагітності: особливості

Зміст
    Отримати консультацію
    Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами



      Чи можна лікувати зуби під час вагітності? Не тільки можна, а й потрібно, вагітність і грудне вигодовування — не привід терпіти зубний біль, який точно не додасть здоров’я ні мамі, ні малюкові. До того ж захворювання порожнини рота практично завжди є осередками інфекції. Не дарма відвідування стоматолога є обов’язковим заходом при плануванні вагітності. У нормі лікаря відвідують при постановці на облік і напередодні планового терміну пологів, також візит в клініку обов’язковий при будь-яких ознаках захворювань. Звичайно ж, лікування зубів при вагітності має свої особливості, які слід враховувати.

      Особливості стоматології в різні періоди вагітності

      Лікування зубів у вагітних має свої особливості на різних термінах:

      1. Перший триместр вагітності охоплює період від зачаття до 12 тижнів. Необхідна особлива обережність буквально у всіх життєвих сферах, тому що не до кінця сформована плацента не забезпечує повного захисту. На ранніх термінах висока ймовірність самовільного викидня, тому будь-якого втручання намагаються уникати без особливої необхідності, переносячи планові маніпуляції на пізніші періоди. В крайньому разі проводять екстрене втручання. Анестезія при ранніх термінах вагітності показана місцева. До того ж цей період пов’язаний з токсикозом і супутніми нудотою, непереносимістю запахів. Будь-які маніпуляції в порожнині рота можуть спровокувати блювоту.
      2. Лікування в другому триместрі (13—24 тижні), навпаки, вважається найбезпечнішим. Плід надійно захищений плацентою, самопочуття майбутньої мами стабілізується, дозволяючи проводити тривалий час у зуболікарському кріслі. Якщо будь-які стоматологічні маніпуляції заплановані на час вагітності, їх рекомендується проводити не на перших тижнях, а саме в другому триместрі.
      3. У третьому триместрі, який триває з 25 тижні до пологів, список протипоказань та застережень знову збільшується. Вагітність виходить «на фінішну пряму», матка набуває підвищеного тонусу, стає чутливішою до зовнішніх впливів, в тому числі до ліків. Зростає ймовірність передчасного розродження. Посилюються тривожність, стомлюваність, жінці складніше переносити процедури, особливо в характерному для стоматології положенні напівлежачи. Лікування, особливо під наркозом, проводиться тільки за суворими показаннями.

      В цілому якщо лікування «терпить» до пологів — краще його відкласти.

      Особливості стоматологічного лікування при вагітності

      Попри вищесказане, вагітність не є строгим протипоказанням до стоматологічного лікування з урахуванням особливостей цього стану і його термінів:

      1. Екстреному лікуванню на будь-яких термінах, в тому числі на перших тижнях, підлягають захворювання запального характеру, що загрожують серйозними наслідками у разі відсутність своєчасної терапії. У їх числі карієс, пульпіт, стоматит, гінгівіт та їм подібні. Лікарська допомога надається при травмах зубів. Ургентна терапія проводиться при абсцесах і гнійних утвореннях.
      2. Пломбування зубів проводиться без обмежень за матеріалами. Лампи, які використовуються при установці фотополімерних пломб, не завдають негативного впливу ні на плід, ні на майбутню маму.
      3. Важливе питання — знеболювальне. Вагітність — не привід терпіти біль, існують анестетики, дозволені на всіх термінах при відсутності персональних протипоказань.
      4. Зубне протезування — установку мостів, бюгельних протезів, імплантатів — рекомендується перенести на термін, достатній для розродження і (бажано) грудного вигодовування. При необхідності використовуються знімні силіконові протези, установка яких не вимагає спеціальної підготовки.

      Питання проведення ортодонтичного лікування (наприклад, установки брекетів), відбілювання, професійного чищення і подібних процедур розглядаються в індивідуальному порядку. Небажаними для здоров’я плоду є рентгеноскопія і антибактеріальна терапія (антибіотики), що обов’язково враховується при виборі курсу лікування.

      Як зберегти здорові зуби при виношуванні

      Жіноче тіло під час вагітності відчуває потужну гормональну перебудову, спрямовану на виношування здорового малюка. На жаль, іноді на шкоду здоров’ю самої жінки. Не є винятком і ротова порожнина. Звичайно, не всі страждають погіршенням якості зубів, але такий варіант зовсім не рідкісний. Якщо нові стоматологічні проблеми не виникнуть, то наявні загостряться практично напевно.

      Головна причина полягає в тому, що формування кісткового скелета дитини вимагає великої кількості кальцію. І якщо цей елемент не надходить в належній кількості з їжею, активується «План Б» — кальцій «вилучається» з організму майбутньої мами, від чого в першу чергу страждають зуби. Крім того, плід споживає не тільки кальцій, але і фосфор, вкрай важливий для міцності кісток і (знову ж!) зубів.

      Вихід із ситуації очевидний — вдосталь «заправити» організм необхідними елементами, вживаючи відповідні продукти. Кальцій у великій кількості містять:

      • сир;
      • сири;
      • горіхи — волоські, мигдаль, фундук, фісташки;
      • бобові — квасоля, горох;
      • молоко і кисломолочні продукти;
      • крупи.

      Фосфор містять:

      • морська риба;
      • печінка;
      • вівсяні пластівці;
      • пшоно;
      • гречана крупа;
      • какао і шоколад;
      • біле м’ясо.

      Не варто забувати і про зміцнення зубів, адже багато майбутніх мам відчувають підвищену дратівливість і кровоточивість ясен. Рекомендується «прокачувати» зуби, даючи їм адекватне жувальне навантаження. У цьому допоможуть тверді фрукти та овочі, галети, сухарики. Така «зарядка» допоможе зберегти зуби в тонусі до закінчення вагітності та грудного вигодовування.

      Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

      Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

      вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

      Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

      вул. Героїв Майдану, 11

      LifeCell: +380 (73) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

      Vodafone: +380 (66) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

      Автор
      матеріалу
      no image
      Лікар-стоматолог-терапевт
      Залишити відгук
      Оцініть
      Статті по темі
      Правильний догляд за зубами в домашніх умовах
      Після лікування зуба опухла щока як і чим лікувати
      Нарив на яснах: лікування в домашніх умовах
      Набрякла щока від зуба, але зуб не болить, що робити
      Що робити, якщо оголюються коріння зубів — Ваші зуби
      Дуже чутливі зуби: що робити для зняття болю
      Як часто потрібно міняти зубну щітку та як її вибирати
      Брекети і вагітність: чи можна ставити і носити
      Чому болить щелепа біля вуха і що робити
      Зламався передній зуб під корінь: що робити
      У роті з’явилася біла ранка: як лікувати
      Виразки на внутрішній стороні губи: про що свідчать, як лікувати
      Кровотеча з рота: чому йде кров та що необхідно робити
      Зуб болить від гарячого та холодного: чим загрожує, що робити
      Догляд за брекетами після установки: поради професіоналів
      Герпес на губах при вагітності: як і чим лікувати
      Як вибрати зубну пасту: правда і міфи
      Запах з рота від шлунка: лікування при гастриті, причини виникнення
      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!