Чому йде кров з рота і чи може це бути ознакою серйозного захворювання? Як зрозуміти: кров з рота у людини з’явилася як наслідок випадковості або це свідчення наявності патології? У вас просто кровоточать ясна чи час пройти повне медичне обстеження? На всі ці питання відповімо в нашій статті.
Кровотеча будь-якого характеру стає наслідком пошкодження судин. В одних випадках це лише швидкоплинна неприємність, в інших – «знак», який сигналізує про травму або хворобу. Попри те, що поява крові з рота, причини якої складно встановити відразу, лякає, інколи це явище передбачувано. Наприклад, в разі видалення зуба, прикусу щоки, порізу ясен. Якщо ж виділення стають рясними, варто пройти огляд у лікаря та здати аналізи. Такий симптом нерідко свідчить про наявність захворювань.
Йде кров з рота? Причина може критися в наступних хворобах:
- туберкульоз, рак або патологія легень;
- виразка шлунку;
- цироз печінки;
- онкологія ротової порожнини;
- синдром Маллорі-Вейсса;
- запалення мигдалин;
- шлунково-кишкова кровотеча.
На щастя, пацієнти часто стикаються з простішими ситуаціями. Зазвичай у них кровоточать ясна при чищенні зубів або після їх видалення. Позбавитися цього набагато простіше. Вам допоможуть стоматолог та наші прості рекомендації.
Кровоточать ясна: в чому причина
Чому кровоточать ясна при чищенні зубів і що робити в такій ситуації? Головне – не турбуватися. Буває, щетина щітки, якій ви віддали перевагу, виявляється надто жорсткою. Досить змінити її на більш м’яку, і проблема зникне. Нерідко кровоточивість стає ознакою гінгівіту або пародонтиту. Хвороби запального характеру підвищують чутливість й травмують м’які тканини слизової. Якщо сильно кровоточать ясна при чищенні, значить, вони погано витримують зовнішній вплив і організму потрібна допомога.
Причиною появи крові в роті може стати й утворення зубних відкладень: від нальоту до каменів. Сукупність бактерій послаблюють імунітет і провокують запалення тканин. Зубний камінь може викликати пародонтит, бо шкідливі частинки залишаються не тільки над яснами, але і під ними. Видалити подібні відкладення вкрай непросто, зробити це може лише лікар. Попри запевнення багатьох, антисептичні полоскання в таких ситуаціях не допомагають. Вони знімають деякі симптоми, але не позбавляють від запалення.
Якщо кровоточать ясна після видалення зуба, значить, йде процес загоєння. У цей період головне – прибрати контакт з подразниками, щоб не пошкоджувати тканини й не викликати нагноєння. Але що робити, коли ясна постійно кровоточать? Можливо, це ознака хронічного запалення та варто пройти стоматологічне обстеження. Подібний симптом супроводжує катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит, або ж може стати проявом авітамінозу чи низького імунітету. Такі сигнали від організму зазвичай з’являються періодично.
Неприємне явище також може стати наслідком сухості рота, ксеростомії, зловживання зубочистками, а також зубною ниткою. Кровоточать ясна при вагітності? Таке трапляється через гормональні зміни. Приблизно 50% жінок, що знаходяться в такому стані, мають симптоми гінгівіту. У деяких вони є випадковими, але схожими з ознаками захворювання, а іншим рекомендують пройти стоматологічне лікування, щоб відновити здоров’я ротової порожнини.
Позбавляємося від крові з рота: що робити й як лікувати кровоточивість слизової
Кровоточать ясна: що робити, чим лікувати, чим полоскати? Як боротися з дискомфортними симптомами? В першу чергу доведеться провести професійну чистку порожнини рота, щоб видалити м’який наліт та зубний камінь. Потім необхідна протизапальна терапія для відновлення м’яких тканин. Зупинимося докладніше на методиках, які допоможуть позбутися кровоточивості слизової:
- ультразвукова чистка проводиться в кілька етапів. На першому прийомі видаляються відкладення, на другому усуваються їх залишки та здійснюється полірування зубів;
- протизапальна терапія триває близько тижня при діагностуванні гінгівіту і 10 днів в разі пародонтиту. Вам пропишуть полоскання, примочки зі спеціальних гелів. У деяких випадках не зайвою буде терапія із застосуванням антибіотиків;
- разом зі стоматологом пацієнт підбирає нові пасти з лікувальним ефектом. До їх складу входять антисептичні та протизапальні речовини, що допомагають усунути кровоточивість ясен;
- рекомендується й заміна щітки на ту, що підходить з урахуванням індивідуальних особливостей організму;
- курс з гігієни порожнини рота є необхідним для пацієнтів, у яких підвищене утворення нальоту або спостерігається поганий стан зубів. Його варто пройти також для профілактики, щоб уникнути захворювань та неприємностей, що тягнуть за собою проблеми в ротовій порожнині;
- приймання вітамінів допоможе зміцнити імунітет і використовувати додатковий обсяг корисних речовин.
Всі вищезазначені заходи сприяють приведенню м’яких тканин слизової в здоровий стан та забезпечать комфортне самопочуття й гарну посмішку.
Як підсумок, нагадуємо що робити, коли болять і кровоточать ясна. Намагайтеся не панікувати та згадайте, як давно були у стоматолога. Якщо в останні кілька днів ви встановлювали пломбу або проводилися інші маніпуляції, поява подразнення і больових відчуттів на яснах – нормальна реакція. Достатньо зателефонувати лікарю й уточнити, скільки кровоточать ясна після видалення зуба або установки пломби. Спеціаліст відповість на це питання з урахуванням саме вашого випадку.
Якщо ніяких втручань не проводилося, а ясна кровоточать, причини і лікування опише стоматолог, до якого ви звернетеся за допомогою. Не варто затягувати з діагностикою у лікаря, щоб не погіршити стан здоров’я та вчасно впоратися з будь-яким захворюванням. Будьте здорові й бережіть себе!
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |