iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Герпес на губах при вагітності: як і чим лікувати

Зміст
    Отримати консультацію
    Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами



      Герпетичні висипання на губах у вагітної: що собою являють і як лікуються

      Згідно зі статистикою, близько 98% населення має вірус герпесу в організмі вже до 16-річчя. Він і є причиною появи пухирців на губах. Активізується вірус за сприятливих умов і при зниженні імунітету. Тому герпес на губах при вагітності зустрічається досить часто. Імунний захист майбутньої матері завжди знижується. З цієї причини підвищується ризик розвитку інфекційних захворювань.

      Оскільки вагітна несе відповідальність за здоров’я двох організмів, необхідно з особливою увагою ставитися до свого самопочуття. Що робити, щоб не нашкодити малюкові? Важливо розібратися в основних нюансах хвороби.

      Чим викликаний герпес на губах, його види

      Вірус простого герпесу – інфекційне захворювання, збудник якого проникає в центральну нервову систему та вражає структури спинного мозку. Провокує утворення в ділянці губ характерних висипань, заповнених прозорою рідиною. Герпес буває первинним і рецидивним, коли відповідно вперше проникає в організм і коли він уже знаходився в ньому у сплячому стані, але під впливом певних факторів активізувався. Вірус заразний і передається такими шляхами:

      • повітряно-крапельним – через слину та вміст пухирців при поцілунках, чханні, кашлі;
      • контактно-побутовим – через посуд, предмети особистої гігієни та ін.;
      • при переливанні крові.

      Збудник при цих способах передачі (крім останнього) повинен потрапити у відкриту рану або на слизову. Після інфікування спочатку у крові з’являються антитіла класу IgM, а через певний період – і класу IgG.

      У майбутніх матерів збудник часто активізується на ранніх термінах вагітності через зміни гормонального балансу в організмі, які провокують зниження імунітету.

      Клінічна картина

      До початку утворення пухирців вагітна помічає такі зміни в організмі:

      • залучена до хворобливого процесу ділянка червоніє;
      • у цьому місці з’являються болючі відчуття, неприємне поколювання;
      • відчуваються свербіж і печіння;
      • незначно підвищується температура.

      Остання ознака проявляється рідко, частіше при первинному ураженні. При цьому спостерігаються також симптоми інтоксикації, що супроводжуються загальною слабкістю, розбитістю, зниженням розумової й фізичної активності. Часто хвороба у вагітних супроводжується застудою. При рецидивному герпесі ознак інтоксикації немає.

      Локалізація пухирців – куточки рота, слизова, зовнішня облямівка губ, під носом. Згодом вони лопаються. На проблемному місці утворюються скоринки. Коли вони засихають і відпадають, на шкірі не залишається слідів.

      Вірус герпесу у вагітної: чи існує небезпека

      Чи небезпечний герпес на губах при вагітності? Щоб відповісти на це питання, необхідно з’ясувати, коли відбулося зараження майбутньої матері.

      Рецидивний герпес

      Якщо у вагітної раніше вже були висипання, то йдеться про рецидивну форму захворювання. Це означає, що вірус був у крові ще до зачаття дитини. У такому разі він не несе небезпеки для плода.

      Після первинного зараження організм виробляє антитіла, що пригнічують активність вірусу. Виняток – значний імунодефіцит у вагітної, наприклад за наявності ВІЛ-інфекції. Антитіла забезпечують захист не тільки матері, але і плоду, оскільки проникають у кровотік малюка через плаценту. Вони будуть проявляти свій захист ще пів року після народження немовляти.

      Первинний герпес

      Якщо на момент зачаття дитини жінка не була носієм вірусу та заразилася вже під час її виношування, герпес може нести небезпеку для плода. Особливий ризик несе зараження на початку вагітності, оскільки в дитини формуються всі органи, зокрема закладається нервова трубка. Наслідки первинного ураження вірусом у перший триместр вагітності можуть бути дуже сумні:

      • завмерла вагітність;
      • викидень;
      • відхилення в розвитку центральної нервової системи в дитини;
      • затримка в розвитку, порушення слуху та зору – ці патології проявляються в майбутньому.

      У другому триместрі вірус, який вперше потрапив до організму, також може спровокувати порушення розвитку плода. Хоча закладання органів закінчилася, формуються кісткова та репродуктивна системи, на які може вплинути вірус. Існує також ризик ураження плаценти, через що плоду не буде вистачати кисню. Згодом дитина народиться з малою вагою та слабкою імунною системою.

      Чим небезпечний первинний герпес у третьому триместрі вагітності? Збудник іноді провокує виникнення внутрішньоутробної інфекції плода. Внаслідок цього уражаються ЦНС, шкіра, внутрішні органи.

      На щастя, до дітородного віку майже кожна жінка зустрічається з вірусом герпесу. Більш того, більшість жителів планети вже в 4-річному віці є його носіями. Тому такі ситуації – рідкість.

      Діагностика захворювання у вагітних

      Методики діагностування герпетичного вірусу:

      1. ІФА – імуноферментний аналіз, який дозволяє виявити імуноглобуліни, синтезовані організмом при попаданні до нього збудника.
      2. ПЛР – полімеразна ланцюгова реакція. Це високоточна методика, що дозволяє виявити вірус у крові.

      У більшості випадків для проведення цих аналізів потрібний забір крові. Методики рекомендовані до застосування для планування зачаття дитини. Якщо внаслідок їх проведення герпес у крові не виявлений, під час вагітності важливо обмежити будь-які контакти з можливими носіями вірусу. Необхідно користуватися тільки індивідуальними засобами гігієни та своїм посудом.

      Як лікується герпес у вагітних

      Визначити, чим лікувати вірус у майбутньої матері, повинен тільки лікар. Якщо герпес виявлений у латентному стані, жінці необхідно провести імунотерапію. Для цього вагітній потрібно відкоригувати свій раціон, більше гуляти на свіжому повітрі, вести активний спосіб життя. Доктор призначає також вітамінні комплекси. Такі заходи не тільки не дають вірусу активізуватися, але й позитивно впливають на здоров’я малюка.

      Якщо вже виліз герпес на губах у період виношування дитини, необхідно відразу проконсультувати з лікарем. Самолікуванням займатися не можна, тим більше що майбутнім матерям багато препаратів заборонені. Часто доктор призначає «Панавір», який випускається у формі гелю та супозиторіїв. Це препарат на рослинній основі, що підходить для лікування різних форм захворювання. Не застосовується він тільки на ранніх термінах вагітності.

      Іноді може призначатися «Ацикловір». Ця мазь від герпесу на губах при вагітності застосовується з обережністю, оскільки її використання у майбутніх матерів досліджене не до кінця, а засіб потрапляє у кровотік плода. Мазь наносять точково на уражену ділянку до п’яти разів на день протягом тижня. Вилікувати захворювання можна і за допомогою інших препаратів, активною речовиною яких також є ацикловір. За призначенням лікаря використовується оксолінова або алпізаринова мазь з противірусним впливом.

      Щоб скоринки швидше присохли та відпали, висипання змащують вітаміном Е. Прискорює загоєння ялицева олія або мазь із календули.

      Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

      Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

      вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

      Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

      вул. Героїв Майдану, 11

      LifeCell: +380 (73) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

      Vodafone: +380 (66) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

      Автор
      матеріалу
      no image
      Лікар-стоматолог-терапевт
      Залишити відгук
      Оцініть
      Статті по темі
      Правильний догляд за зубами в домашніх умовах
      Після лікування зуба опухла щока як і чим лікувати
      Нарив на яснах: лікування в домашніх умовах
      Набрякла щока від зуба, але зуб не болить, що робити
      Що робити, якщо оголюються коріння зубів — Ваші зуби
      Дуже чутливі зуби: що робити для зняття болю
      Як часто потрібно міняти зубну щітку та як її вибирати
      Брекети і вагітність: чи можна ставити і носити
      Чому болить щелепа біля вуха і що робити
      Зламався передній зуб під корінь: що робити
      У роті з’явилася біла ранка: як лікувати
      Виразки на внутрішній стороні губи: про що свідчать, як лікувати
      Кровотеча з рота: чому йде кров та що необхідно робити
      Зуб болить від гарячого та холодного: чим загрожує, що робити
      Лікування зубів під час вагітності: особливості
      Догляд за брекетами після установки: поради професіоналів
      Як вибрати зубну пасту: правда і міфи
      Запах з рота від шлунка: лікування при гастриті, причини виникнення
      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!