iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Зламався передній зуб під корінь: що робити

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Зламався передній зуб під корінь: як виправити ситуацію

   Зламатися зуб може у кожного. На жаль, причин, які цьому сприяють, багато. Вони можуть бути пов’язані і зі станом організму, способом життя, з родом занять. Якщо зламався передній зуб, то, крім порушення функціональності зубного ряду, страждає і естетика. Що робити в цьому випадку? Головне, не панікувати, а як можна швидше відвідати стоматологічний кабінет. Лікар підбере відповідну методику відновлення саме у вашому випадку.

   Зламався зуб під корінь: основні причини

   Найчастіше причиною зламаного верхнього або нижнього зуба стає механічний вплив. Це може бути удар при бійці, падінні, аварії. Часто отримують такі пошкодження спортсмени на тренуваннях або змаганнях. Активний відпочинок з недотриманням заходів безпеки теж може призвести до травм зубощелепної системи. Варто виділити і інші причини:

   • запущений карієс, при якому утворюється велика порожнина, тканини втрачають міцність;
   • звичка гризти тверді предмети;
   • розкусування таких продуктів, як горіхи, сухарі, льодяники.

   Найчастіше під корінь ламаються депульповані зуби. Нерідко буває, що коронковая частина втрачається під час прийому їжі (не обов’язково твердої). Це пояснюється тим, що після видалення пульпи і пломбування каналів зуб стає більш крихким. Часто при лікуванні карієсу доводиться видаляти більшу частину уражених тканин. Це трапляється, якщо пацієнт не звертається вчасно до стоматолога. Тонкі стінки не витримують навантаження при відкушуванні різних продуктів і ламаються.

   Перші дії після того, як зламався зуб

   В більшості випадків потрапити на прийом до фахівця відразу немає можливості, адже робочий графік кваліфікованих фахівців розписаний на кілька днів вперед, а то і тижнів. Але неприємна ситуація тягне за собою хворобливі відчуття. Перше, що можна зробити,щоб полегшити своє самопочуття, – це прийняти знеболюючий протизапальний засіб. Корисно також докласти до проблемного місця лід, обгорнутий в рушник. Якщо неприємність трапилася через механічний вплив, важливо переконатися, що не зламана щелепа. На проблему вказують такі ознаки:

   • сильний і постійний біль;
   • порушення дикції;
   • неможливість широко відкрити рот;
   • втрата чутливості в нижній щелепі.

   При виявленні хоча б одного такого симптому відкладати візит до лікаря не можна. Щоб не погіршити ситуацію, щелепу фіксують пов’язкою. Якщо проблема тільки в зубі, теж не варто зволікати з відвідуванням стоматологічного кабінету. При можливості потрібно зберегти частину відламаної коронки. Вона допоможе лікарю відновити анатомічну форму зуба.

   Різновиди переломів переднього зуба і способи діагностики

   Виділяють такі види переломів:

   1. Неповний і повний. Перший дефект передбачає пошкодження емалі з дентином, а другий – розтин пульпи, іноді оголення каналу, зачіпання кореня.
   2. Поперечний і поздовжній. Перший вид перелому легше піддається відновленню. При другому нерідко зуб видаляється.
   3. Осколковий. Має кілька ліній пошкоджень. В цьому випадку частіше вдаються до видалення.

   Ступінь пошкодження, стан кореня визначають, проводячи рентгенографію. Якщо збереглося 2-3 мм висоти коронки по її периметру, а стінки мають товщину більше 2 мм, то є шанс врятувати зуб завдяки протезуванню. Остаточне рішення лікар приймає за результатами дослідження. Оцінюється також стан коренів і навколишнього їх кістки на наявність запального процесу, гранульоми або кісти.

   При переломі кореня зберегти його немає можливості. Дефект можна запідозрити при наявності таких ознак, як кровоточивість з-під ясна, її припухлість і зміна кольору, складність в змиканні щелеп через сильний біль.

   Методи лікування і профілактики

   Сьогодні існують різні способи відновлення зубного ряду. Якщо корінь зберігся, в пролікований канал встановлюють внутрішньоканальну  культьову вкладку, виготовлену в зуботехнічній лабораторії, або анкерний чи скловолоконний штифт, який служить опорою для коронки. Коли стінок досить, тоді можна обійтися без її виготовлення, обмежившись лише штифтом з нарощуванням анатомічної форми зуба. Таку конструкцію не відрізниш за виглядом від природної емалі.

   Якщо клінічна картина не дозволяє скористатися методикою, вдаються до таких способів протезування:

   1. Установка мостоподібного протезу. Спочатку видаляють корінь і препарують сусідні зуби. Якщо вони лікувалися до цього, важливо перевірити якість пломбування каналів до самої верхівки.
   2. Застосування адгезивного протеза. Для його установки клеять спеціальну стрічку на опорні зуби і за допомогою композитних матеріалів відновлюють втрачену коронку.
   3. Імплантація – найбільш ефективний спосіб відновлення зубного ряду. На місці відсутнього зуба встановлюють імплант, який служить штучним коренем, а на нього – абатмент і тимчасову коронку (через певний час замінюють на постійну).

   Визначаючи, що краще робити, багато пацієнтів відштовхуються від вартості протезування. Так, мостоподібні і адгезивні способи дешевші за імплантації. Але варто врахувати, що термін служби таких конструкцій становить 5-6 років. Імпланти більш довговічні. Вони служать по 20-30 років.

   Зламався передній зуб у дитини: дії батьків

   Ризик зламати зуб у дитини вищий, порівняно з дорослими, оскільки діти максимально активні і безстрашні. Якщо трапилася така неприємність, важливо якомога швидше відвідати лікаря. Його дії багато в чому будуть залежати від того, який зуб пошкоджений – молочний або постійний. Але в будь-якому з випадків не варто поспішати і вдаватися до видалення.

   Що робити,якщо ваш малюк зламав зуб? Дії батьків повинні бути максимально чіткими і зібраними. В цьому випадку потрібно:

   • заспокоїти дитину;
   • оглянути порожнину рота;
   • прикласти до хворого місця холодний компрес;
   • знайти втрачену коронку;
   • звернутися до лікаря;
   • виконувати його вказівки.

   Якщо зуб випав з коренем, особливо важливо його зберегти, оскільки існує ймовірність імплантації назад. В цьому випадку братися можна тільки за коронку. Корінь необхідно промити водою або фізіологічним розчином. Зуб можна встановити в лунку (якщо пройшло кілька хвилин після його випадання) і відправитися до лікаря. Допустиме і транспортування в фізіологічному розчині. Головне, не проводити обробку спиртом або перекисом водню.

   Наслідки відсутності зуба

   Зяюча діра в зубному ряду – не тільки косметичний дефект (а саме з цього приводу часто тривожаться пацієнти). Для лікаря в першу чергу важливо відновити зуб, щоб повернути його функціональність. Це також допоможе виправити дикцію і запобігти порушенням прикусу. Справа в тому, що «сусіди» з часом почнуть зміщуватися в бік відсутнього зуба. Це тягне за собою ряд негативних наслідків, адже деформується щелепа, навантаження на різні її ділянки розподіляється нерівномірно. Зуби в такому випадку швидко зношуються і руйнуються.

   Профілактичні заходи

   Хоча від проблеми не застрахований ніхто, можна мінімізувати ризики. З цією метою необхідно слідувати таким рекомендаціям:

   • двічі на рік відвідувати стоматолога. Це дозволить виявити захворювання на ранніх стадіях і попередити витончення стінок зубів;
   • ретельно доглядати за порожниною рота;
   • усувати причини перевантаження зубного ряду;
   • уникати травмуючих факторів (перестати гризти нігті, відкривати зубами пляшки з пивом, обмежити вживання твердих продуктів і т. д.);
   • нормалізувати раціон;
   • стежити за станом свого організму.

   Якщо зуб вже зламався, не турбуйтеся. Це не вирок! Методики сучасної стоматології дають можливість повернути красу посмішки і здоров’я.

   Автор
   матеріалу
   no image
   Засновник, головний лікар, хірург-імплантолог
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Правильний догляд за зубами в домашніх умовах
   Після лікування зуба опухла щока як і чим лікувати
   Нарив на яснах: лікування в домашніх умовах
   Набрякла щока від зуба, але зуб не болить, що робити
   Що робити, якщо оголюються коріння зубів — Ваші зуби
   Дуже чутливі зуби: що робити для зняття болю
   Як часто потрібно міняти зубну щітку та як її вибирати
   Брекети і вагітність: чи можна ставити і носити
   Чому болить щелепа біля вуха і що робити
   У роті з’явилася біла ранка: як лікувати
   Виразки на внутрішній стороні губи: про що свідчать, як лікувати
   Кровотеча з рота: чому йде кров та що необхідно робити
   Зуб болить від гарячого та холодного: чим загрожує, що робити
   Лікування зубів під час вагітності: особливості
   Догляд за брекетами після установки: поради професіоналів
   Герпес на губах при вагітності: як і чим лікувати
   Як вибрати зубну пасту: правда і міфи
   Запах з рота від шлунка: лікування при гастриті, причини виникнення
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!