iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Правильний догляд за зубами в домашніх умовах

Зміст
    Отримати консультацію
    Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами



      Секрети правильного догляду за порожниною рота в домашніх умовах

      Яка ціна посмішки, яка випромінює красу та здоров’я? Насамперед це належне ставлення до гігієни ротової порожнини та лише після цього результат відвідувань стоматологічного кабінету. Якісний догляд за зубами має бути забезпечений з раннього дитинства. У чому його правила? Розбираймось разом.

      Чому потрібно забезпечити якісну гігієну ротової порожнини

      Добре, якщо батьки чи стоматолог навчили правил догляду за порожниною рота і людина ретельно їх дотримується. Але, на жаль, таке буває досить рідко. Через сучасний темп життя багато хто чистить зуби поспішно, не замислюючись про важливість гігієнічних процедур. В результаті на зубах накопичується м’який зубний наліт — стійка плівка, що складається зі шкідливих мікроорганізмів. Вона ще піддається очищенню за допомогою пасти та щітки.

      Халатне ставлення до гігієни порожнини рота призводить до того, що м’який наліт кальцинується і перетворюється на зубний камінь. Це вже тверді відкладення, які неможливо видалити самостійно. Усунути їх можна лише у стоматологічному кабінеті, де лікар проведе професійне чищення зубів.

      Чому так важливо позбутися зубних відкладень? Річ у тому, що вони є сприятливим середовищем для життєдіяльності бактерій. Патогенна мікрофлора провокує розвиток карієсу та запальних захворювань, наприклад гінгівіту. Зубний камінь також погіршує естетичний вигляд усмішки. Крім того, дихання стає неприємним, виникає така проблема як галітоз.

      Коли потрібно починати доглядати за порожниною рота

      В ідеалі подбати про зуби малюка повинна майбутня мама ще під час вагітності. Закладання молочних зубів відбувається у перші місяці внутрішньоутробного розвитку. Вагітна повинна в цей час правильно харчуватися, інакше брак корисних речовин негативно позначиться на здоров’ї ротової порожнини дитини в майбутньому. Крім того, не можна приймати заборонені ліки. Іноді вплинути на стан ротової порожнини дитини можуть різні хвороби, перенесені матір’ю в період вагітності. 

      Починати догляд за зубами потрібно відразу після їх прорізування. Батьки повинні протирати їх змоченим у кип’яченій воді марлевим тампоном. З дворічного віку можна вже починати привчати малюка чистити зуби. Якісний догляд за молочним зубним рядом закладає надійний фундамент для постійного здоров’я.

      Як доглядати за ротовою порожниною

      Догляд за ротовою порожниною повинен бути комплексним. Фахівці виокремлюють основні правила, дотримання яких допоможе підтримувати здоров’я зубів на високому рівні.

      Регулярно і правильно чистити зуби

      Головні рекомендації щодо чищення зубів:

      • проводити гігієнічні процедури не менше двох разів на день — в ранковий і вечірній час;
      • чистити зуби по 2-3 хв, рівномірно розподіляючи рухи щіткою на кожен зуб;
      • освоїти правильну техніку чищення — щітку потрібно тримати під кутом 45°, бічну поверхню зубів очищати рухами, що вимітають, від ясен до краю зуба, додаючи кругові рухи, жувальну — вперед-назад;
      • починати чистити зуби з верхньої щелепи, потім продовжити на нижній, не забуваючи обробляти внутрішню поверхню.

      Коли день починається з чищення зубів, після їжі потрібно прополоскати рота чистою водою до відчуття свіжості. Іноді до неї додають соду або використовують ополіскувач. Чищення зубів можна проводити після сніданку. Увечері це роблять після останнього прийому їжі. Після цього дозволяється пити тільки воду.

      Забезпечити догляд за м’яками тканинами порожнини рота

      Від здоров’я ясен багато в чому залежить здоров’я зубів, тому важливо знати, що потрібно робити для зміцнення м’яких тканин. Для цього достатньо робити масаж та виконувати гігієнічні процедури. Якщо тканини відрізняються високою чутливістю, зміцнювати їх можна, проводячи полоскання насиченим сольовим розчином. Регулярні процедури дозволяють зняти дискомфортні відчуття, зміцнити емаль.

      Щоб якісно усувати патогенну мікрофлору, потрібно очищати також язик та внутрішню поверхню щік. При проведенні гігієнічних процедур щіткою, що має на тильній стороні пристрій для чищення м’яких тканин, щоки будуть автоматично очищатися. Язику приділяють увагу окремо. Наліт можна видалити за допомогою спеціального скребка. Рухи при цьому повинні бути від кореня до кінчика язика з невеликим комфортним натиском. Але варто врахувати, що за наявності на ньому сильного нальоту, «залисин» чи інших змін спочатку потрібно показатися стоматологу.

      Користуватися зубною ниткою або іригатором

      Зубна нитка дозволяє очистити міжзубні проміжки від залишків їжі, тобто в тих місцях, де зубна щітка безсила. Використовувати пристрій потрібно щодня після їди. Обробляти варто кожен міжзубний проміжок рухами, що простягають так, щоб наліт і залишки їжі вийшли через міжзубні контакти. Після процедури має йти чистка зубів. Якщо її проводять вдень, достатньо прополоскати рота чистою водою.

      За допомогою іригатора можна ефективно видаляти залишки їжі та наліт у важкодоступних ділянках. Приладом обов’язково мають користуватися люди, які мають імпланти. У цьому випадку конструкція служитиме довгий час.

      Застосовувати ополіскувач

      До складу ополіскувачів входять активні речовини, які легко проникають у важкодоступні ділянки, сприяють видаленню патогенної мікрофлори. Полоскати рота можна до чищення зубів і після. Це дозволить спочатку розм’якшити наліт, а після гігієнічних процедур закріпити результат.

      Як вибрати засоби, щоб забезпечити якісну гігієну ротової порожнини

      Засоби для догляду за ротовою порожниною вражають різноманітністю. Декілька порад від фахівців з їх вибору:

      1. Зубна щітка. Більшість пацієнтів підходять вироби із щетиною середньої жорсткості. М’яка зубна щітка підійде дітям та пацієнтам із чутливими зубами. Жорсткі можна використовувати лише за призначенням лікаря при активному скупченні нальоту. Варто врахувати, що вони можуть зашкодити емаль. Не варто віддавати перевагу виробам із натуральним ворсом – це негігієнічно. Щітку обов’язково потрібно міняти кожні три місяці.
      2. Зубна паста. Вибір потрібно робити залежно від своїх потреб та існуючих проблем. Людям, які страждають на галітоз, можна вибрати освіжаючу пасту. При кровоточивості ясен підійдуть пасти, що містять протизапальні засоби. Якщо хочете трохи освітлити емаль, можна купити пасту, що відбілює. У цьому випадку не потрібно використовувати її тривалий час, оскільки абразивні речовини можуть нашкодити емалі та призвести до розвитку карієсу.
      3. Зубна нитка. Різновидів цього засобу для догляду зараз досить багато — з круглим перетином і пласким, суперфлос, ароматизовані, з фтор-покриттям і т. д. Вибір залежить від ваших уподобань.
      4. Ополіскувач. Розчини можуть виконувати кілька функцій одночасно — відбілюючу, освіжаючу, зміцнюючу. Залежно від цього роблять вибір.

      Які засоби для догляду за ротовою порожниною підійдуть найкраще в кожному конкретному випадку, підкаже лікар.

      Професійна гігієна ротової порожнини

      Яким би ретельним не був догляд за зубами, на них однаково згодом накопичується наліт. Якісно усунути всі відкладення можна, виконавши професійну гігієну ротової порожнини. Проводити її рекомендовано двічі на рік, що стане чудовою профілактикою багатьох стоматологічних захворювань. 

      Професійна дитяча гігієна обов’язково має входити до комплексу процедур для дитини. Поєднувати гігієнічне чищення варто з профілактичними оглядами. Записатися на прийом можна за телефоном.

      Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

      Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

      вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

      Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

      вул. Героїв Майдану, 11

      LifeCell: +380 (73) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

      Vodafone: +380 (66) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

      Автор
      матеріалу
      no image
      Лікар-стоматолог-пародонтолог-хірург
      Залишити відгук
      Оцініть
      Статті по темі
      Після лікування зуба опухла щока як і чим лікувати
      Нарив на яснах: лікування в домашніх умовах
      Набрякла щока від зуба, але зуб не болить, що робити
      Що робити, якщо оголюються коріння зубів — Ваші зуби
      Дуже чутливі зуби: що робити для зняття болю
      Як часто потрібно міняти зубну щітку та як її вибирати
      Брекети і вагітність: чи можна ставити і носити
      Чому болить щелепа біля вуха і що робити
      Зламався передній зуб під корінь: що робити
      У роті з’явилася біла ранка: як лікувати
      Виразки на внутрішній стороні губи: про що свідчать, як лікувати
      Кровотеча з рота: чому йде кров та що необхідно робити
      Зуб болить від гарячого та холодного: чим загрожує, що робити
      Лікування зубів під час вагітності: особливості
      Догляд за брекетами після установки: поради професіоналів
      Герпес на губах при вагітності: як і чим лікувати
      Як вибрати зубну пасту: правда і міфи
      Запах з рота від шлунка: лікування при гастриті, причини виникнення
      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!