iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

У роті з’явилася біла ранка: як лікувати

Зміст
    Отримати консультацію
    Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами



      Біла виразка на слизовій оболонці рота: як впоратися з проблемою

      Білі виразки в роті з’являються досить часто. Хоча назвати проблему критичною не можна, вона завдає істотного дискомфорту. Складно розмовляти, жувати, ковтати й посміхатися. У деяких випадках з’являється біль. Тому кожен, у кого виникли виразкові утворення, хоче якомога швидше їх позбутися. Займатися самолікуванням в цьому випадку не можна. Щоб визначити причину появи виразок і призначити ефективну терапію, необхідно пройти обстеження у фахівця.

      Симптоматика виразкових уражень слизової рота

      Виразки в порожнині рота – ознака патологічних процесів, що протікають в організмі. Вона має вигляд ранки круглої або овальної форми з нерівними, м’якими краями і пухким дном. Тканини при цьому набрякають. Таке ураження може бути одиночним або множинним. Місця локалізації різні: під язиком або на ньому (особливо по краях), на щоці, небі, в горлі, з внутрішньої сторони нижньої чи верхньої губи, на слизових ясенних тканин. Симптоми, які можуть супроводжувати утворення виразок:

      • свербіж, чутливість в області виразки;
      • неприємний запах з рота;
      • біль при прийомі їжі;
      • підвищення температури тіла;
      • посилене слиновиділення.

      Виникнути виразки в роті можуть у дорослого і дитини. При їх утворенні уражається шар, який відповідає за відновлення цілісності ясен.У більшості випадків виразки не досягають великих розмірів і проходять через 2 тижні. Поліпшення має спостерігатися вже через 7 днів. Якщо неприємні симптоми не проходять, або ступінь їх вираженості наростає, варто звернутися до лікаря.

      Причини виникнення виразок у роті

      Щоб визначити, як лікувати патологію, необхідно спочатку з’ясувати, чому вона з’явилася. У більшості випадків виразкові ураження виникають на фоні зниженого імунітету, нестачі вітамінів і мікроелементів, зокрема, заліза і фолієвої кислоти. Найбільш часті причини утворення виразок:

      1. Різні види стоматиту. Афтозна форма захворювання супроводжується появою білих або жовтих в центрі виразок з червоною облямівкою. Такі ранки мають 0,3-1 см в діаметрі. Біль при хвороби частіше помірна, в деяких випадках вона сильна. Якщо утворюються великі ранки, потрібен ретельний підхід до лікування. При кандидозному стоматиті, спровокованому грибками роду Candida, виразки покриті характерним сирнистим нальотом.
      2. Травмування слизової. Спровокувати патогенний процес можуть різні фактори: механічний вплив (при некоректно встановленій пломбі, карієсі, через неправильну підгонку протезів та ін.) Або термічне (вживання гарячої їжі), хімічне (куріння, потрапляння їдких препаратів). Навіть простий укус щоки або язика травмує тканини. У дитини,яка часто смокче великий палець, виразка може виникнути на м’якому небі. Звичка гризти нігті, олівці теж провокує утворення мікротравм. При попаданні в них інфекції розвивається запалення.
      3. Загальні захворювання системного або хронічного характеру (порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту, туберкульоз, сифіліс та ВІЛ, хвороби крові). У рідкісних випадках причиною їх утворення виступає рак порожнини рота. Провокують виявлення і вірусні захворювання. Ангіна, тонзиліт можуть викликати ураження на гландах.

      Білі виразки на слизовій оболонці рота іноді є наслідком прийому деяких ліків. Утворюються вони і при недостатньому виробленні слини. Спровокувати проблему може застосування зубних паст з лаурилсульфатом натрію, триклозаном в складі.

      Що робити, якщо в роті з’явилася біла ранка

      При виявленні виразок необхідно звернутися до стоматолога, особливо якщо вони не гояться самостійно. Лікар підкаже, чим лікувати ранки, зіставляючи проблему з причинним фактором. Найчастіше призначаються такі препарати:

      1. Антисептичні розчини для полоскань: «Хлоргексидин» 0,05%, «Мірамістин» 0,01%, «Фурацилін» (підготовлений препарат, який не вимагає розведення). Важливо враховувати концентрацію діючої речовини, щоб не отримати опік порожнини рота.
      2. Протизапальні засоби. Для усунення білих ранок у роті використовуються спиртові настоянки з лікарських рослин. Наприклад, «Хлорофіліпт», «Стоматофіт». Якщо біла ранка з’явилася у дитини,призначаються гелі («Метрогіл Дента», «Холісал»), які надають також знеболюючий ефект.
      3. Антибактеріальні засоби. Призначаються, якщо виразки викликані бактеріями (туберкульозна паличка, стрептококи та ін.).
      4. Протигрибкові засоби. Ефективно справляються з грибками «Флуконазол», «Кетоконазол».

      Будь-які препарати можна приймати тільки за призначенням лікаря. Самолікування може спровокувати ускладнення! Для прискорення дії ліків призначаються електрофорез, фонофорез або лазерні методи лікування.

      Додатково до комплексу медикаментозної терапії можна робити полоскання, застосовуючи відвари на основі лікарських трав (ромашка, кора дуба, шавлія, календула). Іноді призначається ще курс вітамінів, імуностимулюючих препаратів, особливо якщо виразки носять хронічний характер.

      Особливі рекомендації при лікуванні білих виразок на слизовій рота

      Щоб швидше позбутися неприємних виразок у роті, потрібно дотримуватися дієти. У раціон варто включити овочі, фрукти, червоне м’ясо, рибу. Важливо відмовитися до повного одужання від гострих і кислих продуктів, наприклад, від цитрусових. Виключається також будь-яка груба їжа (горіхи і т. п.), яка може травмувати слизову. Під заборону потрапляють і солодощі (торти, варення, шоколад), сухарі, чіпси, кава.

      Важливо приділити увагу якості споживаної води. Вміщені в ній солі важких металів та інші домішки можуть викликати постійні кровотечі з ясен і сприяти занесенню інфекції. Якщо патологію провокує якась хвороба, необхідно її усунути.

      Як запобігти появі виразок у роті

      Ніхто не застрахований від розвитку патології, але можна мінімізувати ризики її прояви. Для цього необхідно слідувати таким правилам:

      • ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота, видаляючи наліт не тільки з зубів, але і з язика;
      • підібрати зубну щітку середньої жорсткості;
      • двічі на рік відвідувати стоматолога для своєчасного виявлення захворювань та проведення професійного чищення зубів;
      • позбутися шкідливих звичок. Наприклад, кинути палити, відмовитися від алкоголю, перестати гризти нігті, тверді предмети;
      • уникати травмуючих чинників, обмежити вживання жорсткої їжі;
      • зміцнювати імунітет за допомогою здорової їжі, багатої на вітаміни.

      Щоб не з’явилася хвороблива біла ранка, потрібно приділити увагу поліпшенню стану ЦНС. Важливо уникати стресів.

      Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

      Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

      вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

      Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

      вул. Героїв Майдану, 11

      LifeCell: +380 (73) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

      Vodafone: +380 (66) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

      Автор
      матеріалу
      no image
      Лікар-стоматолог-ендодонтіст, терапевт
      Залишити відгук
      Оцініть
      Статті по темі
      Правильний догляд за зубами в домашніх умовах
      Після лікування зуба опухла щока як і чим лікувати
      Нарив на яснах: лікування в домашніх умовах
      Набрякла щока від зуба, але зуб не болить, що робити
      Що робити, якщо оголюються коріння зубів — Ваші зуби
      Дуже чутливі зуби: що робити для зняття болю
      Як часто потрібно міняти зубну щітку та як її вибирати
      Брекети і вагітність: чи можна ставити і носити
      Чому болить щелепа біля вуха і що робити
      Зламався передній зуб під корінь: що робити
      Виразки на внутрішній стороні губи: про що свідчать, як лікувати
      Кровотеча з рота: чому йде кров та що необхідно робити
      Зуб болить від гарячого та холодного: чим загрожує, що робити
      Лікування зубів під час вагітності: особливості
      Догляд за брекетами після установки: поради професіоналів
      Герпес на губах при вагітності: як і чим лікувати
      Як вибрати зубну пасту: правда і міфи
      Запах з рота від шлунка: лікування при гастриті, причини виникнення
      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!