iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Очні зуби в дітей: це які та де знаходяться

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Часто в батьків виникає питання: очні зуби – це які? Відповісти на це питання неважко: це ікла верхньої або нижньої щелепи. При чому ж тут очі? Усе просто, достатньо знати, де ці зуби знаходяться. Розташовуються вони зліва та справа через один зуб від різців, тобто дуже близько з місцем пролягання лицьового нерва. Через це при травмі, захворюванні (а в дітей – при прорізуванні) виникають дискомфортні, а то й сильні больові відчуття, що іррадіюють в очі.

   Коли прорізуються очні зубки, особливості будови

   Очні зуби в дітей з’являються тільки після молярів і різців.

   Причому спочатку прорізуються верхні, потім – нижні. Через наближеність лунок іклів до лицьового нерва момент, коли лізе зуб, можна безпомилково визначити за помітним неспокоєм, який проявляє малюк. Зазвичай цей процес супроводжується:

   • погіршенням настрою й апетиту;
   • плачем і безсонням;
   • ринітом і підвищенням температури.

   Причому підвищення температури, особливо вкупі з нежитю, часто сприймається за симптоми інших захворювань.

   Закладаються майбутні очні зубки, як, втім, і всі інші, у період внутрішньоутробного розвитку. Але є й кардинальні відмінності:

   • ще з моменту початку свого формування ікла більш глибоко проникають у кісткову тканину щелепи;
   • корінна структура глибша, але при цьому менш виражена в ширину;
   • коронка зуба велика з краями, що з’єднуються під гострим кутом.

   При цьому внутрішня поверхня корони широка та плоска – її будова вберігає язик від контакту з гострими краями.

   Як полегшити прорізування очних зубків

   Як уже зазначалося, прорізування очних зубів пов’язане зі значним дискомфортом для малюка. Як полегшити цей стан? Стоматологи рекомендують низку методів:

   1. Масаж ясен.

   Добре вимивши руки (але без використання агресивних засобів дезінфекції) та з’ясувавши, який зуб турбує, слід протягом пари хвилин легко, без натиску масажувати ясна над іклом, що прорізується. Повторюється масаж 2-3 рази протягом дня.

   2. Спеціальні прорізувачі

   В аптеці зараз неважко знайти спеціальні іграшки-прорізувачі, що чинять охолоджувальний ефект. Перед використанням їх на 5-10 хвилин кладуть до холодильника (тільки не до морозильної камери!). Не слід боятися, що малюк прокусить іграшку: їх наповнювачем є абсолютно нешкідлива дистильована вода. Звичайно ж, у безпеці можна бути впевненим, тільки купуючи сертифікований виріб.

   3. Знеболювальні гелі.

   Для діток рекомендуються спеціальні гелі для знеболювання ротової порожнини – «Калгель», «Дентинокс», «Камістад» та їх аналоги. Ефект після нанесення настає протягом декількох хвилин, практично зводячи нанівець больові відчуття.

   4. Судинозвужувальні краплі.

   Це засіб показаний при нежиті, що супроводжує прорізування зубків. Рекомендуються спеціальні назальні краплі для дітей, як-от «Квікс», «Отривін», «Називін».

   5. Жарознижувальні засоби.

   Необхідні, якщо прорізування зубів супроводжується підвищенням температури тіла. Маленьким дітям зазвичай дають жарознижувальні («Ібупрофен», «Парацетамол») у вигляді солодкого сиропу або ставлять свічку.

   У будь-якому разі, перш ніж робити ті чи інші дії, проконсультуйтеся з педіатром.

   Можливі патології

   Очні зуби іноді доставляють занепокоєння не тільки маляткам, а й старшим дітям і навіть дорослим. Зміна молочних іклів постійними відбувається в період 9-12 років. У нормі цей процес і подальше зростання зубів безболісні. Поява ж неприємних відчуттів може бути ознакою захворювань, наприклад:

   • карієсу;
   • пародонтиту;
   • пульпіту;
   • запалень, пов’язаних з інфекційним ураженням ротової порожнини.

   Хоча не всі проблеми супроводжуються болем. Наприклад, аномалії росту та викривлення іклів можуть відбуватися абсолютно безболісно. Важливо вчасно діагностувати проблему та звернутися до лікаря-ортодонта. В іншому випадку може знадобитися складне лікування або навіть видалення.

   Очні зуби не вимагають особливого догляду, важливо стежити за здоров’ям і гігієною ротової порожнини загалом. Це запорука здоров’я зубів у майбутньому.

   Часті питання та відповіді

   Коли молочні очні зуби змінюються на постійні? Це відбувається в період 9-12 років, при цьому перші змінюються ікла на нижній щелепі, і відбувається це між 9 та 10 роками. Верхні постійні очні зуби затримуються в середньому на два роки й остаточно формуються в 11-12 років.

   Якими в черзі змінюються очні зубки? У нормі порядок зміни молочних зубів постійними такий:

   • 5-6 років – перші моляри;
   • 6-9 років – різці, центральні та бічні;
   • 10-12 років – премоляри;
   • ікла – очні зуби;
   • моляри – «сімки»;
   • після 18 років цей комплект поповнюється «вісімками» – «зубами мудрості».

   Чи може цей порядок бути порушений? Так, і таке трапляється не так вже й рідко, причому це може бути як індивідуальною особливістю, так і свідченням серйозних стоматологічних проблем. Процес зміни молочних зубів вимагає посиленого контролю з боку батьків і регулярного моніторингу стоматолога.

   Чому болить очний зуб? Зубний біль – завжди свідчення того чи іншого захворювання, і ікла не виняток. Можливих причин болю безліч, з-поміж них пульпіт, карієс, пародонтит і багато інших, але точний діагноз може поставити тільки лікар.

   Чи видаляють очний зуб? Досвідчений стоматолог завжди намагається підібрати ефективне лікування та зберегти його. Але іноді терапія не дає результатів й уникнути видалення неможливо. Якщо це сталося (або молочне ікло передчасно випало), можливе формування неправильного прикусу. Втрата ж постійного зуба загрожує порушенням жувальних функцій, артикуляції та негативно позначається на зовнішності, тому рекомендується якомога швидше провести протезування.

   Що робити, якщо ікло росте неправильно? Викривлення зубів, зокрема очних, – досить часте явище. Благо, сучасна ортодонтія в більшості випадків розв’язує цю проблему. Головне завдання батьків – своєчасно виявити дефект і звернутися до лікаря.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-терапевт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Чи можна лікувати зуби при грудному вигодовуванні
   Хитається кутній зуб: що робити у дитини та при вагітності
   Бруксизм у дитини: причини появи, діагностування та лікування
   Як відрізнити молочний зуб від постійного за їх особливостями
   Молочні зуби у дітей: схема випадання, терміни, фото
   Коли починати чистити зуби дитині: з якого віку
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!