iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Тимчасова пломба: скільки можна ходити і навіщо її ставлять

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Тимчасова пломба: для чого використовується в стоматології, скільки дозволено носити

   Сьогодні технології медицини дозволяють зберегти зуб навіть при серйозних ураженнях. Але в таких випадках провести лікування в один етап неможливо. Після початку терапії встановлюється тимчасова пломба, яка дозволяє запечатати порожнину на деякий час. Найчастіше така необхідність виникає при укладанні препарату або для закриття каналу.

   Чому використовують тимчасову пломбу

   Основне призначення тимчасової пломби – захистити оброблені тканини від слини і бактерій. Навіщо ще її встановлюють? Вона дає можливість лікарю поспостерігати за хворим зубом, уклавши в нього ліки, підготувати до протезування. Процедура показана при таких захворюваннях:

   1. Запущений карієс. Будь-який професійний стоматолог намагається якомога довше зберегти життєздатність зуба. Якщо є шанс не видаляти нерв, він обов’язково ним скористається. Лікар встановлює лікувальну прокладку. Тимчасова пломба дозволяє оцінити, чи добрався каріозний процес до пульпи, і встановити точний діагноз. Вона також запобігає просочування ліків в порожнину рота. Якщо з часом не з’являються болі, лікар встановлює постійну пломбу замість тимчасової.
   2. Пульпіт. Коли карієс добирається занадто глибоко, запалюється пульпа. Іноді перед видаленням нерва його умертвляють, після чого приступають до лікування каналів. Для цього спочатку в порожнину закладають спеціальні ліки, і зуб закривають тимчасовим пломбувальним матеріалом. Така методика вимагає декількох відвідин лікаря. Після видалення нерва зуб пломбують постійним складом.
   3. Періодонтит. Також потрібне використання тимчасової пломби при лікуванні каналів на етапі укладання лікувальної пасти. Періодонтит – захворювання, при якому запалення виходить за межі зуба. Уражаються тканини, які його оточують. Щоб зняти запалення і мати можливість в подальшому провести лікування, в порожнину закладають ліки і ставлять тимчасову пломбу.

   Якщо видима частина зуба сильно зруйнована, а корінь збережений, відновити його можна за допомогою культевой вкладки і коронки. Для цього спочатку пломбуються канали, після – обробляються залишки тканин зуба, робиться зліпок. На час, поки виготовляються ортопедичні конструкції, необхідно захистити препарований зуб від попадання їжі і шкідливих мікроорганізмів.

   Використовується тимчасова пломба, коли пацієнту потрібна невідкладна допомога. Наприклад, при травмі може пошкодитися коронка, оголитися нерв. В цьому випадку зуб пломбується з використанням тимчасових матеріалів, які видаляються, коли пацієнт повторно звертається за лікуванням. Причини застосування складів у дитини такі ж, як і дорослого. Подібним способом лікують молочні та постійні зуби.

   Яким вимогам повинні відповідати матеріали для короткострокового пломбування

   Тимчасові пломби швидко встановлюються і легко видаляються лікарем при необхідності. Щоб якісно виконати лікування, використовувані матеріали повинні відповідати ряду вимог:

   1. Стійкість до рентгенівських променів. При пломбуванні каналів лікар додатково призначає рентген-діагностику, щоб оцінити якість своєї роботи. Постійна пломба ставиться тільки в тому випадку, якщо не виявлено пустот.
   2. Надійне зчеплення з поверхнею. Після застигання в матеріалі не повинні утворюватися мікротріщини. Важливо також, щоб він не відходив від стінок. В іншому випадку в порожнину рота будуть потрапляти ліки, а в зуб проникнуть патогенні мікроорганізми.
   3. Достатня міцність. Хоча тимчасові склади поступаються за цим критерієм постійним, вони повинні витримувати жувальні навантаження.
   4. Еластичність. Важливо, щоб утворені в зубних тканинах пори були якісно заповнені.
   5. Безпека. Матеріал не повинен мати шкідливий вплив на організм, викликати алергічні реакції.

   Склади для такого способу пломбування швидко тверднуть. Залежно від використовуваного матеріалу терміни коливаються від 3 хв до 2-3 годин після установки.

   Які бувають види тимчасових пломб

   Сьогодні в стоматології використовуються різні матеріали для тимчасового пломбування:

   1. Штучний дентин. Складається з окису цинку, каоліну, сірчанокислого зневодненого цинку і води, завдяки якій склад має пастоподібну консистенцію. Нерідко застосовується з метою визначення відтінку для постійної реставрації. Твердне за 3 хв.
   2. Дентин-пасти. Мають такий же склад, як у штучного дентину. Головні відмінності – компоненти замішуються на ефірних маслах, затвердіння більш тривале, міцність краща.
   3. Цементи (полікарбоксилатний, цинк-евгенольний і цинк-фосфатний). Застосовуються для зубів, на які припадає підвищена жувальна навантаження (моляри, премоляри). Мають невисокі естетичні якості.
   4. Полімерні матеріали резиноподобной консистенції – світлотверднучі матеріали, використовувані для постійних пломб, але підходять і для тимчасового пломбування. Вони миттєво тверднуть, мають натуральний колір і не завдають шкоди організму.

   Вибір матеріалу залежить від місця розташування ураженого зуба і серйозності запального процесу.

   Скільки можна ходити з тимчасовою пломбою від стоматолога

   Всі матеріали, використовувані для короткострокового пломбування, мають нетривалий термін служби. Скільки можна ходити з такою пломбою, визначає лікар. Він враховує характер і ступінь занедбаності захворювання, а також вид використовуваного лікарського препарату. Тимчасові рамки можуть бути різні:

   • до 5-7 днів – коли лікування проводилося з використанням миш’якової пасти (сьогодні склад все рідше застосовується в стоматології через свою небезпечність);
   • від 3-4 днів до 2-3 тижнів – за умови, що в зуб закладалися ліки не на основі миш’яку;
   • 3-6 місяців – коли передбачено тривале лікування (носити стільки часу можна світлотверднучий матеріал).

   Наступний раз відвідати стоматологію треба точно в призначений час, навіть якщо пломба ще тримається. Особливо важливо дотримуватися цієї рекомендації, коли в зуб закладалися ліки. Продовження терміну використання тимчасового складу загрожує розвитком захворювань, що зводить роботу лікаря до нуля. Наприклад, якщо вчасно не видалити пломбу з миш’яком, виникне запалення на верхівці кореня зуба.

   Коли матеріал розкришився раніше терміну, потрібно відразу відвідати лікаря. Не варто зволікати з візитом в стоматологічний кабінет, якщо погіршилося самопочуття (з’явилися сильний біль і ознаки запалення). Тільки фахівець зможе визначити причину і підказати, що робити. Самостійно видаляти пломбу з ліками заборонено. Попадання пасти на м’які тканини може викликати хімічний опік.

   Рекомендації після установки тимчасової пломби

   Скільки ходять з тимчасовою пломбою, залежить також від пацієнтів. Щоб матеріал не випав раніше терміну, щоб не втратив свої якості, необхідно слідувати таким рекомендаціям:

   • ретельно доглядати за порожниною рота;
   • використовувати правильно підібрані засоби гігієни;
   • відмовитися від липких, в’язких і твердих продуктів (іриски, жуйка, нуга, сухарі, горіхи та ін.);
   • не гризти нігті або інші предмети.

   Коли пломбувальний матеріал затвердіє, можна приймати їжу. Лікар підкаже, через скільки часу можна їсти. Це залежить від використаного складу. Варто врахувати, що фарбувальні продукти (кава, червоне вино, соки, буряк, ягоди та ін.) можуть змінити колір пломби.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-терапевт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Люмініри на зуби: що це таке, фото до і після
   Клиноподібний дефект зубів: причини та лікування, фото
   Ерозія емалі зубів: причини і лікування захворювання на різних його стадіях
   Кришаться зуби: в чому причина та як врятувати їх
   Ультразвукова зубна щітка: плюси та мінуси, як вибрати найкращу
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!