Яснева посмішка: особливості дефекту та способи його усунення
Посмішка має велике значення у нашому спілкуванні — на роботі, у повсякденному чи особистому житті. Її краса залежить не лише від здоров’я зубів. Існують різні патології та анатомічні особливості, які призводять до естетичних недоліків. Одним з них є яснева посмішка. Це проблема не медичного, а косметичного характеру. Зустрічається вона досить часто, тому актуальна для багатьох. Сьогодні розповімо, чому з’являється і чи можна виправити такий дефект.
Яснева посмішка: що це, причини розвитку
Яснева посмішка не є патологією. Це, швидше, психологічна перешкода, яка заважає повноцінному життю. Хоча варто зауважити, що багато хто сприймає її як цікаву особливість зовнішності. У цьому випадку, коли людина посміхається, над верхніми зубами видніються ясневі тканини на 2 мм і більше. Ідеальною вважається посмішка, при якій видно близько ⅔ частини верхніх фронтальних зубів і більше, а губа повністю закриває ясна. Яснева посмішка ніяк не впливає на функції зубощелепної системи та здоров’я зубів. Але може підлягати корекції, якщо завдає психологічного дискомфорту.
З’являється дефект, як правило, у дитячому віці. На це можуть бути різні причини:
- занадто коротка вуздечка верхньої губи;
- підвищений тонус мімічних м’язів;
- дефекти прикусу;
- аномалія скелета щелепи;
- гіперплазія тканин пародонту;
- надто коротка верхня губа;
- велика довжина альвеолярного відростка;
- короткі різці верхньої щелепи – в нормі вони повинні мати не менше ніж 9 мм у висоту.
Посилюватись проблема може за наявності у дитини шкідливих звичок, таких як смоктання пальця або сторонніх предметів, ротове дихання.
Діагностика при ясневій посмішці
Щоб діагностувати дефект, пацієнту достатньо посміхнутися. Спеціаліст може також застосовувати додаткові методи діагностики:
- робить фото з різних ракурсів, з посмішкою та без неї;
- виготовляє відбитки – така маніпуляція потрібна, якщо має бути ортодонтичне лікування;
- рентген-дослідження – дозволяє оцінити стан кістки, розташування пазух, анатомічні особливості розвитку скронево-нижньощелепних суглобів.
Тільки комплексна діагностика дозволить визначити лікарю, що робити у такому разі. Якщо є прояви такого дефекту у малюка, варто якнайшвидше звернутися до стоматологічної клініки. Коли, наприклад, яснева посмішка виникла через патології прикусу, вони можуть викликати й інші проблеми, зокрема підвищене стирання зубів, порушення в роботі щелепних суглобів. Виправити дефект легше і швидше у ранньому віці.
Методи корекції ясневої посмішки
Сьогодні існують різні способи виправлення ясневої посмішки. Якщо стоїть питання, як прибрати дефект, відповідну методику вибирають з урахуванням причин його появи та бажаного результату.
Косметичні процедури
Косметологія для виправлення ясневої посмішки пропонує різні способи:
- Збільшення губ філерами. Після процедури верхня губа збільшується і стає менш рухомою, тому при усмішці вона не підніматиметься і оголюватиме ясна. Методика забезпечує добрий естетичний результат, але не вирішує проблему повністю.
- Ін’єкції ботоксу. Як і в попередньому випадку, верхня губа після процедури стає менш рухливою та перестає підніматися при посмішці. Уколи роблять в область носогубки, тому як бонус пацієнт отримує порятунок від зморшок. Ефект від ботоксу триває 8–12 місяців.
Такі процедури часто проводять, коли пацієнт не впевнений, чи сподобається йому результат і чи захоче зберегти його назавжди.
Ортодонтичне лікування
Якщо причина ясневої посмішки криється в патології прикусу, найкращим рішенням тоді буде його виправлення з використанням брекетів. Систему встановлюють дітям та дорослим. У дитини ортодонтичне лікування проходить швидше. Дорослому носити брекети потрібно в середньому 1–2 роки.
Хірургічні маніпуляції
Радикальні методи видалення ясневої посмішки припускають застосування таких методик хірургічної стоматології:
- Френулопластика (пластика вуздечки). Процедура є однією з найпростіших у хірургічній стоматології. Вона передбачає підрізання вуздечки, що дозволяє послабити її натяг, а значить, і знизити активність губи, трохи подовжити її.
- Пародонтальна пластика. Виконується при гіперплазії ясневих тканин. Зайві у такому разі видаляються. У зоні дотику ясен із зубами робиться чудовий контур. Якщо ж необхідно прибрати значну частину ясен, тоді ця процедура проводиться комплексно з протезуванням, тобто якщо короткі зуби, і довелося значно підрізати ясневий контур, тоді подовжується коронкова частина зуба за допомогою гарного вініра.
- Ушивання кругового м’яза рота. Це вже складніша хірургічна процедура, але ефект від її проведення більш ніж задовільний. Методика показана за високої активності цього м’яза.
До практики щелепно-лицьової хірургії вдаються, коли яснева посмішка з’являється через деформацію лицьового скелета. Проводитися може одна з двох видів операцій: остеотомія (для верхньої щелепи) та остектомія (для нижньої щелепи).
Забезпечення естетичних якостей посмішці – одна з задач стоматології. Досвідчені фахівці допоможуть вирішити проблеми не лише зі здоров’ям ротової порожнини, а й косметичного характеру.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |