iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Скільки часу болять ясна після видалення зуба

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Екстракція (видалення зуба) – операція, після якої може спостерігатися болючість у причинному місці. Як довго болять ясна після операції, у яких випадках варто терміново звертатися до лікаря, якщо біль не припиняється тривалий час? Як зменшити неприємні болючі відчуття? Які дії будуть ефективними для їхньої профілактики та лікування? На ці та інші запитання ви знайдете відповіді в цій статті.

   Як довго відчувається біль у яснах та дискомфорт у роті

   Біль, що виник після видалення зуба, – це нормальна реакція організму внаслідок травми ясен та екстракції зуба під час операції. Больові відчуття наростають у міру того, як знижується вплив знеболювання (місцевої анестезії), яке застосовується хірургом. Відчувається тупий біль, і з’являється набряк ясен. Така реакція в нормі поступово зникає через 1–3 дні після екстракції. Виривання зубів мудрості або молярів із двома коренями супроводжується тривалішою хворобливістю, що проходить лише через 3–5 діб.

   У місці видалення зуба відбувається формування згустку крові, що перешкоджає проходженню бактерій у відкриту лунку. У нормі кровоточивість має припинитися до трьох днів після операції. Біль може відчуватись і на 4–5 добу, особливо під час їжі чи вночі. Зазвичай болючі відчуття та дискомфорт у роті повністю проходять через тиждень після операції.

   Коли видаляють зуби мудрості та як довго гояться лунки

   Дещо складніше триває післяопераційний період після видалення третього моляра. Його видаляють, якщо пацієнт відчуває сильний біль при прорізуванні, що супроводжується підвищенням температури, набряклістю ясен. Крім того, видаляють «вісімку» в таких випадках:

   • травмування сусідніх зубів та ясен через неправильне розміщення третього моляра на щелепі;
   • руйнування коронки карієсом та неможливість лікування;
   • виникнення пульпіту, періодонтиту;
   • поява перикоронариту – запалення тканини навколо зуба, що прорізується;
   • за ортодонтичними показаннями.

   Кожна з цих причин по-різному визначає перебіг процедури видалення «вісімки», тривалість наступного періоду відновлення, рівень ризику можливих ускладнень. Такі операції вважаються складними внаслідок особливостей розташування та будови. Якщо операцію проведено правильно, без інфікування та ускладнень, біль у яснах відчувається протягом тижня, після чого повністю зникає на восьму добу. Тривалість загоєння може становити 2–3 тижні. Визначальними чинниками в цьому процесі служать загальний стан організму, ступінь складності самої операції. Свербіння в місці видалення означає нормальну регенерацію тканини.

   Особливості загоєння ясенної лунки після видалення зуба

   Яка послідовність загоєння та як виглядають ясна після видалення зуба? М’яка тканина зазвичай гоїться протягом двох-трьох тижнів після операції.

   Цей процес складається з таких етапів:

   1. Формується згусток крові в утвореній лунці видаленого зуба протягом першої доби після екстракції.
   2. Утворюється біла плівка фібрину (білка, що бере участь у загоєнні тканин) через три дні після операції. У разі появи значного почервоніння навколо ясенної лунки потрібно терміново звернутися до стоматолога.
   3. На 4–8 день після екстракції біль вже минає, набряклість зникає. Десна набуває рожевого кольору. На цьому етапі повинні бути відсутні будь-які виділення з лунки, біль, підвищена температура.
   4. На 8–10 день ясенна лунка стає білою внаслідок утворення нальоту на ній, під яким формується нова грануляційна тканина.
   5. Протягом 2–3 місяців відбуваються затвердіння ясен та заповнення лунки кістковою тканиною. Якщо вона загноїлася, то загоєння може тривати півроку.

   Набряклі ясна та відсутність згустку крові в лунці видаленого зуба свідчать про лікарську помилку, яка могла бути викликана неправильно обраною методикою екстракції, використанням нестерильного інструментарію, неповним видаленням зубних осколків. Якщо вона кровоточить, довго болить або спостерігається запалення, потрібна термінова допомога стоматолога.

   Що робити, якщо болять ясна в місці видалення зуба

   Після екстракції варто стиснути зубами марлевий тампон, закладений хірургом, і тримати його протягом 10–20 хв для утворення згустку крові. Він служить тимчасовим захистом від потрапляння в рану їжі, бактерій. Цей згусток не можна чіпати язиком, пальцями, зубною щіткою, а також треба виключити вживання грубої їжі, щоб уникнути механічного пошкодження рани. Їсти необхідно через три години після анестезії. Відразу після зняття тампона можна пити лише воду.

   Якщо набряклі ясна та спостерігається асиметрія обличчя, необхідно прикласти холодний компрес із льодом до щоки на 20 хвилин. Хоча холод повністю й не видаляє набряк, але звужує судини, знижуючи рівень припухлості. Такий компрес буде ефективним лише протягом перших трьох годин після операції.

   Бажано не полоскати рота три доби для збереження кров’яного згустку. Замість полоскання застосовують лікувальні ванни з використанням розчину антисептичних засобів, таких як «Хлоргексидин» 0,05% або «Мірамістин», які потрібно потримати в роті 30–60 секунд і виплюнути. Таку процедуру варто повторювати тричі на день після їди. Чистити зуби рекомендується лише через добу після операції новою щіткою, уникаючи місця розташування рани.

   Під час сну голова повинна знаходитися на піднятій подушці для запобігання зайвому тиску на щелепи та провокуванню кровотечі. Крім того, протягом першого тижня необхідно уникати перегрівання організму, фізичних навантажень, підняття важких речей, підвищення артеріального тиску. Їжа має бути теплою, оскільки гаряча розширює судини, провокуючи кровотечу

   Види ускладнень, їхня профілактика та лікування

   Ускладнення після стоматологічних втручань можуть бути спричинені не лише недотриманням правил асептики, а й зниженням імунітету пацієнта, недотриманням ним лікарських рекомендацій. При цьому запалення ясен дає такі ускладнення:

   • кровоточивість, що триває добу та більше;
   • тупий або пульсівний біль, який не проходить протягом тижня;
   • набряк щоки, що збільшується з часом;
   • складність відкривання рота через 3–4 дні після видалення зуба;
   • підвищення температури вище 38 градусів;
   • нагноєння альвеоли – ясенної лунки;
   • збільшення підщелепних лімфатичних вузлів.

   При запаленні лунки виникає альвеоліт як наслідок порушення цілісності згустку крові та проникнення туди бактерій. При цьому пацієнт відчуває безперервний тупий біль під час їжі, що супроводжується набряком щоки, почервонінням ясенної лунки, неприємним запахом із рота. Підвищується температура, виникає озноб. У цьому разі лунку промивають антисептиком. Таке запалення потребує професійного лікування, прийому кількох груп медичних препаратів.

   Набряк ясен та щоки, пульсівний біль, висока температура, гнійний абсцес – причини попадання бактерій в окістя, які викликають флюс (періостит). Запущене нагноєння закінчується сепсисом. Для запобігання такому стану необхідно терміново звернутися до лікаря, який розкриє гнійне утворення, продезінфікує його, призначить антибіотики.

   Для профілактики таких ускладнень рекомендується:

   • тимчасово виключити з раціону солодку, гостру, тверду, гарячу та холодну їжу;
   • відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголю);
   • користуватися новою зубною щіткою з м’якою щетиною;
   • не перебувати довго на сонці, засмагати;
   • відмовитися від гарячих ванн (переважно нетривалий теплий душ);
   • слідувати рекомендаціям стоматолога, який призначає антибактеріальні, протизапальні та знеболювальні засоби.

   Дотримання таких порад фахівця сприяє швидкому загоєнню рани, що дозволить уникнути ускладнень, які вимагають набагато більше часу, зусиль та засобів. Стоматологічна клініка Dental Art пропонує весь спектр послуг, котрі забезпечують комфортне та якісне лікування, догляд за ротовою порожниною.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Видалення зуба мудрості
   Лікування пульпіта
   Лікування періодонтиту
   Художня реставрація зубів
   Установка вінірів
   Імплантація зубів
   Лікування пародонтиту
   Лікування пародонтозу
   Установка брекетів
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Блювотний рефлекс при лікуванні зубів: як подолати проблему
   Перелом кореня зуба: чи можна врятувати зуб, які є методи діагностики та лікування
   Зубна щітка для брекетів та її фото – як користуватися йоржиком
   Що таке ясенна посмішка – чому з’являється, і як її виправити
   Занедбаний карієс: чим небезпечне захворювання і що робити для його усунення
   Кіста після видалення зуба: хто винний і як лікувати захворювання
   Брекети чи вініри – що краще вибрати
   Чому з’являються тріщини в куточках губ і як їх лікувати
   Чому натирають знімні зубні протези та що робити в такому разі
   Хірургічні шаблони імплантації зубів
   Фторування зубів у дітей: навіщо покривати емаль лаком і на який ефект чекати від процедури
   Отёк после удаления зуба это нормально, или нет
   Набряк після видалення зуба це нормально, чи ні
   Причини неприємного запаху з рота
   Причини неприємного запаху з рота
   Види седації, які застосовуються в стоматологічній практиці
   Седація – безпечна альтернатива загальному наркозу
   Кофердам – що це таке й навіщо застосовується при стоматологічному лікуванні
   Коронки на імпланти. Види, переваги та недоліки. Як встановлюються
   Через який час після видалення зуба можна ставити імплант
   Видалення зубів під час вагітності: рекомендації лікаря
   Брекети: чи боляче ставити, носити та знімати
   Цирконієві коронки: фото до та після
   Скільки коштують брекети на зуби: ціна для підлітка
   До скільки років ростуть зуби мудрості
   Стоматит при вагітності: як і чим можна лікувати
   Болить зуб при натисканні: чому, що робити
   Гіпоплазія емалі зубів у дітей: лікування та фото
   Чому у дитини з рота пахне ацетоном, як лікувати
   Запалення кореня зуба: симптоми захворювання та способи домашнього лікування
   Зуб мудрості росте і болить ясна: що робити, як зняти біль
   Лізуть зуби: симптоми у дитини, схема та послідовність
   Найбільш ефективні вітаміни для зубів дорослим та дітям
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!