iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Ясна відійшли від зуба: що робити, як лікувати

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   «Доброго дня, у мене ясна відійшли від зуба». З цієї фрази починається розмова зі стоматологом у кожного другого пацієнта старше 30 років. У більшості випадків проблема успішно лікується, якщо своєчасно звернутися до лікаря. Але найчастіше пацієнти відтягують прийом до останнього, про що свідчить невтішна статистика. Рецесія ясен є однією з найпоширеніших причин втрати зубів. Тому важливо своєчасно звернутися до стоматолога вже при перших ознаках захворювання.

   Чому ясна відійшли від зуба?

   Це основний симптом пародонтиту. Найбільш поширені причини захворювання такі:

   • неналежна гігієна. Нерегулярне й нетривале чищення зубів, ігнорування профілактичних оглядів у стоматолога призводять до скупчення великої кількості мікробів на зубах. Вони руйнують тверді та м’які тканини, запускають запальні процеси на слизовій;
   • стоматологічні патології. Неправильний прикус, дефекти зубного ряду, скрегіт уві сні – усе це сприяє нерівномірному навантаженню на пародонт. У процесі жування частина фронтальних зубів, зубів верхньої та нижньої щелеп бере участь більше за інші. Результати – порушене кровопостачання, руйнування кісткової та м’якої тканин;
   • неправильне встановлення пломби або протеза. Їх краї, що нависають, травмують слизову, а нехтування гігієною прискорює розмноження бактерій у пошкодженій ділянці фронтального або жувального зуба, через що розвивається запальний процес. В індивідуальних випадках акрилові протези навіть при коректному встановленні можуть надмірно тиснути на ясна та призводити до їх відходження.

   Ризики виникнення пародонтиту підвищуються у разі наявності таких станів, як авітаміноз, захворювання шлунково-кишкового тракту, нервової та ендокринної систем, знижений імунітет, гіпоксія, куріння, цукровий діабет, генетична схильність.

   Супутні симптоми

   Ознаки пародонтиту залежать від його етіології. Найчастіше про активний розвиток захворювання свідчать такі симптоми:

   • ясна нещільно прилягають до зуба, запалилися й болять;
   • у пошкодженій ділянці з’явився набряк, а м’які тканини забарвилися у яскраво-червоний колір;
   • зуби почали розхитуватися;
   • ясна сильно кровоточать;
   • турбує неприємний запах з рота;
   • з-під ясен виділяється гній.

   Складність полягає в тому, що на початковій стадії захворювання майже ніяк себе не проявляє. Отже, саме на самому початку його вилікувати простіше, швидше та дешевше. Стоматологи рекомендують звертатися на прийом відразу ж, як тільки ви побачили, що ясна опухли, а під час чищення зубів виділяється кров. Не потрібно чекати! Ці симптоми самі по собі не пройдуть.

   Особливі випадки розвитку пародонтиту

   При вагітності й під час грудного вигодовування відходження ясен обумовлені фізіологічними змінами та гормональною перебудовою. Варто своєчасно звернутися до лікаря. Він пропише щадне лікування, оскільки в ці періоди дуже важливо, щоб у ротовій порожнині не було жодних запалень.

   Відходження ясен від зуба мудрості при прорізуванні є нормою. Однак ситуація вимагає постійного контролю. Якщо в місці, де зуб мудрості прорізається, з’явився сильний біль, набряклість і/або нагноєння, необхідно негайно проконсультуватися зі стоматологом. Крім пародонтиту, ситуація загрожує защемленням трійчастого нерва та пародонтозом.

   Оголення коренів у передніх зубів може статися через коротку вуздечку верхньої губи. На користь діагнозу говорять такі супутні фактори, як щілина між центральними різцями, неповноцінна функція жування або ковтання, порушення мовного апарату. Найчастіше коротка вуздечка спостерігається в дитини. В залежності від ступеня проблеми лікар порекомендує розтягувати її логопедичними вправами або дасть направлення на операцію.

   Як лікувати опущення ясен

   Після збору анамнезу та підтвердження діагнозу лікар підбирає терапію, у якій детально розписує, яких вжити заходів, що робити при погіршенні. Лікування повинне бути комплексним, спрямованим як на усунення основних причин захворювання, так і на зменшення ризиків рецидиву.

   Місцеве лікування

   Терапія починається з усунення травмувального фактора. Необхідно зняти неякісну пломбу, некоректно встановлений протез. Іноді пришліфовують, обточують невеликі ділянки зубів, що заважають щелепі зімкнутися. Оброблені зони покриваються захисними препаратами, тому процедура нешкідлива.

   В залежності від ступеня пародонтиту лікар може призначити:

   • професійне чищення зубів. Під час процедури видаляють твердий і м’який наліт, зокрема й під яснами. Це дозволяє відразу прибрати найсильніший травмувальний фактор при пародонтиті;
   • медикаментозну терапію. Протизапальні препарати знімають біль і набряклість, зменшують кровоточивість;
   • фізіотерапія. Оброблення ясен лазерним випромінюванням покращує кровопостачання, внаслідок чого до тканин надходить більше поживних речовин.

   При середньому або тяжкому ступені пародонтиту можуть призначити хірургічне втручання. Це радикальний, але найефективніший спосіб лікування. Під час операції уражена область очищається від нагноєння й інфікування, підсаджується кісткова тканина, закривається оголений корінь.

   Для повноцінного лікування оптимально протезувати всі відсутні зуби, щоб надалі жувальне навантаження розподілялося рівномірно по всій щелепі. Це знижує ризики рецидиву пародонтиту.

   Загальне лікування

   На додаток до місцевої терапії стоматолог прописує лікування супутніх захворювань, які впливають на стан ясен. Проводяться загальнозміцнювальні заходи, спрямовані на підвищення захисних сил організму та нормалізацію обміну речовин. Для закріплення ефекту рекомендується відмовитися від куріння й раціонально харчуватися.

   Важливо пам’ятати, що оперативне втручання та тривала терапія – рішення для пацієнтів при пародонтиті середнього або важкого ступеня. На початковій стадії захворювання лікується легко й успішно. Тому при перших же ознаках пародонтиту (наприклад, кров під час чищення зубів) необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-ендодонтіст, терапевт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Скільки каналів в зубах і коренів у зубів
   Болить зуб після лікування глибокого карієсу (пульпіту)
   Болить зуб після чистки каналів: лікування, пломбування та фото
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!