iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Як відрізнити молочний зуб від постійного за їх особливостями

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Молочні зуби з’являються в людей з перших років життя й повністю замінюються постійними до 12-13 років. Отже, в 10-11 років ротова порожнина майже порівну заповнена постійними та молочними. А як зрозуміти, постійний зуб або молочний і з якими проблемами пов’язана зміна?

   Основні відмінності постійних і молочних

   Щоб не упустити виникнення ускладнень, необхідно відстежувати зміну молочних зубів постійними. А для цього важливо знати, чим відрізняється молочний від постійного. Основні відзнаки молочних такі:

   • менший розмір;
   • відсутність виражених виступів на поверхні;
   • потовщення емалі біля основи.

   Чи всі молочні зуби змінюються на постійні? Так, всі та навіть більше: кількість постійних перевищує молочні. Деякі одиниці в зубному ряду взагалі не бувають молочними та з’являються тільки в підлітків і навіть дорослих («зуби мудрості»). Постійних зубів, як відомо, 32 (максимальна кількість), число ж молочних не перевищує 20.

   Як дізнатися, той чи інший зуб є молочним або постійним? Насамперед подивіться на його колір. Природний колір зубного ряду ніколи не буває білосніжним, а завжди має певний відтінок. Так, у молочних цей відтінок синюватий, а в постійних — жовтуватий.

   Емаль постійних більш товста, міцна та гладка, менше схильна до утворення карієсу, їх корінь більш розвинений. Це й не дивно: молочні тому і випадають, що їх маленький корінь розсмоктується.

   Знаючи різницю між постійними та молочними, можна відстежувати своєчасність зміни, щоб вчасно помітити появу патології, наприклад формування неправильного прикусу, який згодом можна буде виправити тільки методами ортодонтії. Не варто намагатися видалити молочний зуб, що хитається, самостійно, краще довірити це професіоналам, щоб уникнути зайвих больових відчуттів у дитини та запалення зубної лунки.

   Які ускладнення можливі при зміні зубів

   У більшості випадків зміна зубів проходить безболісно та не чинить малюкові занепокоєнь, але бувають винятки, коли цей природний процес супроводжується:

   • слабкістю, погіршенням настрою;
   • сонливістю або, навпаки, гіперактивністю;
   • болючістю та запаленістю ясен;
   • свербежем та болями в ротовій порожнині.

   Температура іноді може підніматися до 38 градусів, викликаючи серйозне занепокоєння в батьків.

   У період, коли змінюються зуби, головне завдання батьків — вчасно помітити можливі відхилення:

   1. Формування неправильного прикусу. Кількість постійних більше, як і їх розмір, — на щелепі може просто не вистачати місця, і нові зуби «втискуються» у вільне місце.
   2. Зуби у два ряди. Таке явище називається «гіпердентія» виникає, коли постійні випереджають випадання молочних.
   3. Проблеми з емаллю. Перша ознака витончення емалі — гіперчутливість, що виражається у скаргах на оскому, «ломоту» в роті, що виникає від холодної або гарячої їжі, а також солодких і кислих продуктів. Якщо не почати зміцнювати емаль негайно, це загрожує такими захворюваннями, як карієс і пульпіт, що вимагають серйозного лікування.
   4. Затримка росту постійних зубів. Стан, протилежний попередньому, — випав молочний зуб, а постійний не росте. Це однозначний привід для звернення до лікаря, оскільки може свідчити, зокрема, про проблеми імунної системи.
   5. Сучасна стоматологія допомагає розв’язувати проблеми з прикусом ще до того, як він сформується. Наприклад, якщо молочний вже випав, а постійний «затримується», лікар встановить спеціальну конструкцію, яка «притримає» вільне місце. Після появи зуба, що «запізнився», конструкція безболісно забирається.

   Якщо ж постійний випереджає випадання молочного, останній видаляють. Видалення молочних зубів проводять і в таких випадках:

   • емаль повністю поїдена карієсом і не підлягає відновленню;
   • зуб розхитаний і болить при жуванні;
   • розвинувся пульпіт або періодонтит.

   Серед протипоказань до видалення молочних зубів такі:

   • наявність запальних процесів у порожнині рота — стоматиту та гінгівіту;
   • загострення інфекційних захворювань (грип, ГРВІ, ангіна);
   • проблеми з коагуляцією — згортанням крові;
   • наявність захворювань хронічного характеру.

   Чи потрібно знеболювання при видаленні молочного зуба? Це залежить від його стану та вирішується індивідуально для кожного пацієнта. Якщо корінь майже розсмоктався, то видалення і без анестезії проходить безболісно.

   Як дітям правильно доглядати за порожниною рота

   Дехто вважає, що оскільки молочні зуби з нами тимчасово, то й доглядати за ними не потрібно. Подібна думка абсолютно помилкова, догляд за порожниною рота слід починати навіть раніше, ніж проріжеться перший зуб. Після кожного годування ясна дитини протирають марлевою серветкою або використовують спеціальну щітку-напальчник з силікону.

   На ранніх стадіях це цілковито відповідальність батьків, але поступово необхідно привчати дитину до самостійного виконання гігієнічних процедур. Звичайно, для цього спочатку повинна сформуватися дрібна моторика. Поводженню із зубною щіткою навчають одночасно з користуванням ложкою. Що символічно, адже чистити зуби необхідно після кожного вживання їжі.

   На практиці дотримуватися цього правила вдається не завжди, тому стоматологи рекомендують таку схему чищення:

   • вранці перед сніданком;
   • увечері перед відходом до сну.

   Після денного вживання їжі частинки її видаляють за допомогою зубної нитки. Можна використовувати жувальну гумку, але обов’язково без цукру. Стоматологи також схвалюють вміст у жуйці ксиліту — ця речовина пригнічує діяльність шкідливих хвороботворних мікроорганізмів.

   Вважається, що дитина трирічного віку цілком здатна впоратися із зубною щіткою самостійно, але до 5-6 років потребує контролю батьків. Зокрема, необхідно стежити, щоб дитина не їла пасту, що має приємний смак і запах.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Чи можна лікувати зуби при грудному вигодовуванні
   Хитається кутній зуб: що робити у дитини та при вагітності
   Бруксизм у дитини: причини появи, діагностування та лікування
   Очні зуби в дітей: це які та де знаходяться
   Молочні зуби у дітей: схема випадання, терміни, фото
   Коли починати чистити зуби дитині: з якого віку
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!