iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Лізуть зуби: симптоми у дитини, схема та послідовність

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   У скільки років лізуть зуби у новонароджених? Цим питанням цікавляться майже всі батьки. Зачатки зубів формуються у малюка ще в утробі матері. Пробиватися назовні вони починають у віці 6–8 місяців. Цей процес пов’язаний зі зміною поведінки дитини, підвищенням температури, порушенням сну та ін. Саме тому молодим батькам потрібно знати, як лізуть зуби, що потрібно робити в цей період і як зрозуміти, що малюкові потрібна допомога.

   Молочні зуби з’являються тоді, коли дитині можна починати вводити прикорм. Як правило, вони прорізуються у пів року і повністю виходять до 30–36 місяців. Зазначимо, що у багатьох дітей спостерігаються відхилення в 1–2 місяці від вказаних дат, тому не варто переживати. Звертатися до дитячої стоматології слід лише в тому випадку, якщо є затримки понад 70–90 днів.

   Терміни появи

   Розглянемо, в якому порядку лізуть зуби у:

   1. В 6–8 місяців у дитини з’являються два нижніх різці. Як правило, вони виходять практично одночасно або із затримкою близько 2–4 тижнів один щодо одного.
   2. У 8 місяців утворюються центральні верхні різці. Нижні вже виходять на кілька міліметрів.
   3. У 10–12 місяців прорізуються бічні нижні та верхні різці.

   Приблизно в 15–20 місяців пробиваються жувальні зуби, а в 16–24 – ікла. Потім прорізуються інші: до трьох років зубний ряд повністю сформований. У цей час рекомендується відвідати стоматологію, щоб фахівець оглянув його та зробив відповідні висновки. Ви також можете завести спеціальний календарик або зошит, відзначаючи, у скільки починають лізти зуби, а також склавши відповідну схему. Це допоможе вам та лікарю контролювати правильність зростання.

   Як формується прикус

   Тепер, коли ви знаєте про те, у скільки починають лізти зуби у дітей, розберемося з тим, як формується прикус у малюка. Процес можна розбити на п’ять етапів:

   1. Початковий. Триває від народження до появи перших різців. У цей момент зачатки починають розвиватися, щелепа зростає.
   2. Стартовий. Триває до 3 років, тобто до того часу, доки з’явиться весь зубний ряд. Якщо зуби у дитини лізуть довго, після 40 місяців, варто звернутися до фахівця.
   3. Підготовчий. Триває приблизно від 3 до 6 років. У цей час формуються щелепа та весь зубний ряд. Відбувається підготовка до заміни молочних зубів на корінні.
   4. Формувальний. Молочні починають випадати, їх замінюють постійні. Продовжуються зростання та розвиток щелепи, вона набуває необхідної форми та міцності. Триває приблизно до 12 років.
   5. Завершальний. Починається з 12 років, завершується у 15. У цей період всі зуби змінюються на постійні. Щелепа повністю формується. Якщо на завершальному етапі молочні зуби не випали і лізуть постійні, необхідно звернутися до стоматолога. Він може ухвалити рішення про примусове видалення.

   Саме у такому порядку формується прикус. Зверніть увагу: деякі батьки не лікують зуби у дітей на третьому етапі, вважаючи, що молочні зуби все одно скоро випадуть. Це серйозна помилка, яка може призвести до того, що пошкодить зачатки постійних зубів. Тому при найменших ознаках карієсу або інших патологій відразу звертайтеся до лікаря.

   Симптоми прорізування

   Як зрозуміти, що лізуть зуби? Визначити це можна не лише за віком, а й за низкою симптомів. Серед них:

   1. Підвищення температури до 37,5–38 градусів. Як правило, вона тримається протягом 1–2 діб, після чого спадає. Якщо температура зберігається 4–5 днів, слід звернутися до педіатра.
   2. Підвищене слиновиділення. Коли починають лізти зуби, то у малюка дратується слизова оболонка. Це призводить до збільшення вироблення слини. Особливо це добре помітно під час сну: вона може стікати по краях рота.
   3. Порушення режиму сну, зміна поведінки. Малюк стає примхливим, часто плаче, не може заснути, тривожиться і повертається з боку на бік.
   4. Зниження апетиту. Через сверблячку та неприємні відчуття дитина відмовляється від їжі, при цьому намагається гризти щось тверде, щоб полегшити свій стан.
   5. Поява рідких виділень із носа. Вони можуть розпочатися і через ГРВІ, тому потрібно встановити їхню причину.

   Ось такі симптоми виявляються, коли лізуть зуби. Тривають вони протягом кількох днів або тижнів, після чого дитині легшає. У деяких випадках може спостерігатися розлад роботи шлунково-кишкового тракту, але зазвичай він швидко минає.

   Як полегшити процес

   Що робити, якщо лізуть зуби і малюк сильно вередує? Допоможуть наступні поради:

   1. Придбайте в аптеці спеціальні кільця-прорізувачі. Вони виконані з твердого матеріалу. Дитина їх гризтиме, щоб полегшити свербіння. Матеріал має охолоджувальний ефект і добре масажує слизову. Завдяки цьому покращується кровообіг, ясна насичуються киснем, неприємні відчуття зменшуються.
   2. В аптеці можна придбати спеціалізований гель-анестетик. Коли починають лізти зуби в дітей, його наносять на ясна. Він має охолоджувальний ефект і ефективно знімає роздратування.

   Не варто давати дитині знеболювальне. Якщо практикуєте грудне вигодовування, то також обмежте прийом різних препаратів у цей період. Якщо малюк вередує і плаче, а наявні засоби не допомагають, то можна зробити масаж ясен. Добре промийте руки у теплій воді з антибактеріальним милом, а потім пальцем помасажуйте ясна у місцях, де вони почервоніли та набрякли. Робіть це акуратно, але із зусиллям, щоб досягти мети. Дитина може кусати палець яснами. Це нормально – турбуватися не варто. Якщо у малюка підвищене слиновиділення, прибирайте рідину з щік, інакше вона може викликати роздратування.

   Заміна молочних корінними

   Як правило, процес починається у 5–6 років, закінчується – у 14–15. При цьому третій моляр (мудрості) може прорізатись до 20–25 років або залишитися повністю ретинованим. Які зуби лізуть у дітей першими? Зазвичай це нижні центральні різці та «шістки». Другі не мають молочних дублікатів та з’являються окремо, тому їх потрібно захистити від пошкоджень. У 8 років відбувається заміна різців, потім до 10 з’являються ікла.

   Процес зміни молочних на постійні зазвичай проходить без особливих мук. У деяких випадках варто звернутися до лікаря або просто пройти огляд. Зрозуміти, що зуб змінюється, можна за такими ознаками:

   1. Старий починає хитатися і втрачає стійкість. Це відбувається через розсмоктування кореня.
   2. Збоку від молочного пробивається постійний. Це нормальна ситуація, тож не варто переживати. Якщо кілька тижнів нічого не змінюється і дитина відчуває біль або дискомфорт, варто звернутися до стоматолога.

   Скільки часу лізе зуб? Процес суто індивідуальний. Як правило, повністю він виходить за 3–4 місяці, але може бути і довше. Не варто переживати, що між молочними молярами велика відстань. Щелепа росте, а корінні майже вдвічі більші. Вони займуть весь необхідний простір.

   Тепер ви знаєте як зрозуміти, що у дитини лізуть зуби і як полегшити цей процес. За будь-яких питань або проблем можна звертатися в нашу стоматологію Dental Art. Кваліфіковані лікарі дадуть вам детальні консультації, оглянуть малюка та нададуть допомогу в міру потреби.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Блювотний рефлекс при лікуванні зубів: як подолати проблему
   Перелом кореня зуба: чи можна врятувати зуб, які є методи діагностики та лікування
   Зубна щітка для брекетів та її фото – як користуватися йоржиком
   Що таке ясенна посмішка – чому з’являється, і як її виправити
   Занедбаний карієс: чим небезпечне захворювання і що робити для його усунення
   Кіста після видалення зуба: хто винний і як лікувати захворювання
   Брекети чи вініри – що краще вибрати
   Чому з’являються тріщини в куточках губ і як їх лікувати
   Чому натирають знімні зубні протези та що робити в такому разі
   Хірургічні шаблони імплантації зубів
   Фторування зубів у дітей: навіщо покривати емаль лаком і на який ефект чекати від процедури
   Отёк после удаления зуба это нормально, или нет
   Набряк після видалення зуба це нормально, чи ні
   Причини неприємного запаху з рота
   Причини неприємного запаху з рота
   Види седації, які застосовуються в стоматологічній практиці
   Седація – безпечна альтернатива загальному наркозу
   Кофердам – що це таке й навіщо застосовується при стоматологічному лікуванні
   Коронки на імпланти. Види, переваги та недоліки. Як встановлюються
   Через який час після видалення зуба можна ставити імплант
   Видалення зубів під час вагітності: рекомендації лікаря
   Скільки часу болять ясна після видалення зуба
   Брекети: чи боляче ставити, носити та знімати
   Цирконієві коронки: фото до та після
   Скільки коштують брекети на зуби: ціна для підлітка
   До скільки років ростуть зуби мудрості
   Стоматит при вагітності: як і чим можна лікувати
   Болить зуб при натисканні: чому, що робити
   Гіпоплазія емалі зубів у дітей: лікування та фото
   Чому у дитини з рота пахне ацетоном, як лікувати
   Запалення кореня зуба: симптоми захворювання та способи домашнього лікування
   Зуб мудрості росте і болить ясна: що робити, як зняти біль
   Найбільш ефективні вітаміни для зубів дорослим та дітям
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!