Сріблення або фторування: що краще
Молочні зуби більш схильні до карієсу, оскільки їхня емаль тонка і має пористу структуру. Важливо запобігти захворюванню або виявити його якомога раніше, адже у малюків воно швидко прогресує. Сучасна стоматологія пропонує різні методи профілактики й призупинення патологічного процесу, що дозволяють усунути проблему з мінімальним втручанням.
Серед маніпуляцій, які забезпечують захист емалі у дітей, варто виділити сріблення та фторування зубів. Обидві процедури припускають нанесення спеціального складу, але мають деякі відмінності. То що краще вибрати для свого малюка?
Чому важливо зберегти здоров’я молочних зубів
Багато батьків вважають, що лікувати зуби до їхньої зміни не потрібно, адже вони й так випадуть. Такий підхід украй нерозумний. Крім того, що моляри випадають аж у 12–14 років, зберегти здоров’я молочного зубного ряду варто з низки причин:
- гарне пережовування їжі дозволяє дитині розвиватися та сприяє правильному пережовуванню їжі, а отже, запобігає хворобам органів ШКТ;
- у ранньому віці формується дикція, тому важливо, щоб втрата молочних зубів не була передчасною;
- неповноцінність зубного ряду негативно впливає на прикус;
- при занедбаному карієсі молочних зубів можуть пошкодитися зачатки постійних;
- красива усмішка формує у малюка впевненість у собі.
Враховуючи ці причини, батькам важливо приділити особливу увагу здоров’ю порожнини рота своїх дітей.
Сріблення зубів: що являє собою ця процедура і навіщо її роблять
Срібло — це метал, який давно застосовується в стоматології завдяки своїй антисептичній дії. На підставі цієї властивості було придумано сріблення зубів, у процесі якого використовують препарати, що містять 30% розчин нітрату срібла. Речовина є абсолютно безпечною для маленького організму. Сріблення зубів показано на початковому етапі розвитку карієсу — стадії меловидної плями. При прогресуючому захворюванні процедура може лише посилити ситуацію. Протипоказанням до проведення сріблення також виступає алергія на застосовуваний препарат.
Суть методики полягає у створенні плівки з нерозчинних солей на емалі ураженої ділянки. Завдяки таким маніпуляціям перекривається доступ шкідливих бактерій до проблемного місця. Кислоти, які виробляють патогенні мікроорганізми, згодом можуть таки проникати до зуба, але часто в такий спосіб вдається «дотримати» його на момент випадіння.
Перед нанесенням речовини, що містить срібло, зуби малюкам спочатку очищають від нальоту. Процедуру повторюють 3-5 разів, відвідуючи лікаря щодня або через день. Через пів року — рік маніпуляції за необхідності повторюють.
Сріблення частіше проводиться на молочних зубах малюкам у віці 2-3 років, які бояться свердління. Варто врахувати, що при срібленні виникає косметичний дефект — оброблені ділянки темніють. Старші діти можуть негативно сприймати такий результат, нерідко через це у них виникають проблеми з однолітками.
Фторування: у чому суть процедури та для чого її проводять
Фторування зубів у дітей — це процедура зміцнення емалі за допомогою нанесення спеціальних фторвмісних складів. Проводять її з метою запобігання карієсу, зниження чутливості зубів. Методика застосовується також за наявності мікротріщин та інших дефектів емалі. Стоматолог може запропонувати кілька способів проведення. Так, просте фторування передбачає нанесення на зуби гелю чи лаку з фтором. Пацієнт може також надягати капу з гелем, що містить фтор і носити її 20-30 хв. Глибоке фторування виконується поетапно:
- зуби очищають від м’якого та твердого нальоту;
- висушують їхню поверхню;
- наносять фторвмісний розчин;
- емаль повторно підсушують;
- обробляють її захисним шаром гідроксиду міді та кальцію.
Проводячи такі маніпуляції хоча б двічі на рік, можна досягти максимального захисту зубів від карієсу та інших захворювань. Необхідно врахувати протипоказання щодо процедури — непереносимість організмом фтору, флюороз, що виникає при надлишку в організмі цього елемента, алергія на препарат.
Порівняння методик
Обидві процедури безболісні та безпечні. Вони не проводяться при глибокому каріозному ураженні. Дітям легше перенести їх, ніж лікування зубів. Попри деякі схожості, фторування вважається найсучаснішою методикою та оптимальною альтернативою срібленню. Її переваги:
- Крім зміцнення емалі, внаслідок проведення процедури знижується її чутливість.
- При фторуванні склад наноситься на всю поверхню зуба, тому забезпечує кращий захист. Метод сріблення передбачає обробку лише ураженої ділянки.
- Процедура немає вікових обмежень. Якщо сріблення частіше не призначають малюкам старше 3 років, то фторування можуть проводити навіть дорослим.
Після фторування посмішка виглядає так само як і до її проведення. Вище зазначалося, що при срібленні на емалі виникають небажані потемніння.
Кожна з процедур має свої плюси та мінуси. Якому з них віддати перевагу повинен підказати лікар-стоматолог. Не варто ігнорувати шансу зберегти здоров’я молочних зубів. Записатися на прийом можна за телефонами:
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |