iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Брекети чи вініри – що краще вибрати

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Брекети або вініри: як отримати здорову та красиву посмішку

   Сучасна стоматологія дозволяє покращити естетичні якості посмішки. Для цього застосовуються різні методики з використанням вінірів, кап, реставрацій, брекетів. Реклами обіцяють В кожному випадку отримати ідеальну посмішку. Порівнювати брекети та вініри не завжди коректно, оскільки вони вирішують різні завдання. Щоб зрозуміти, які конструкції підійдуть у конкретному випадку, необхідно розібратися, для чого потрібна кожна з них.

   Брекети: з якою метою використовуються

   Брекети — це ортодонтичні конструкції, які дозволяють позбутися різних дефектів прикусу. З їхньою допомогою можна вирівняти зуби, усунути щілини між ними або скупченість. Тим, хто сумнівається, чи потрібні брекети за наявності проблем ортодонтичного характеру, варто врахувати їхні переваги. Пацієнти, які вирішують встановити подібні конструкції, отримують можливість:

   1. Зберегти здоров’я зубів. При дефектах прикусу через нерівномірне навантаження емаль може сточуватися при жуванні. А за наявності великих щілин складно підтримувати на належному рівні гігієну — у них застряє їжа.
   2. Швидко провести імплантацію. Якщо надалі пацієнту знадобиться виконати протезування на імплантах, зробити це можна буде негайно. Правильний прикус — одна з умов проведення такої процедури.
   3. Поліпшити загальний стан організму. Усунувши дефекти прикусу, можна позбутися інших проблем зі здоров’ям: суглоби щелепи перестануть клацати, пройдуть головні болі, нормалізується дихання уві сні. Носіння брекетів дозволяє виправити асиметрію нижньої частини обличчя, попередити раннє утворення зморшок.

   Такі ортодонтичні конструкції насамперед ставлять із лікувальною метою. Поліпшення естетичних якостей посмішки – другорядне завдання. Чи можна за допомогою брекетів змінити колір емалі чи виправити форму, розмір зубів? На жаль, з цими проблемами такі конструкції не можуть впоратися. Часто пацієнтів цікавить питання, чи ставлять брекети на один зуб. Ні на один, ні на два розташованих поруч конструкцію не закріплюють. Це буває в дуже поодиноких випадках. У такому разі потрібна система для трьох зубів. Сусіди при цьому є опорою для дуги. Саме вона переміщатиме проблемний центральний зуб. В основному система брекетів ставиться на всю зубну дугу щелепи.

   Вініри: для чого використовуються

   Вініри — це найтонші накладки з керамічного матеріалу, які встановлюються в основному на зуби, які розташовані в зоні посмішки. Вони дозволяють вирішити проблеми естетичного характеру:

   • сколи;
   • тріщини емалі;
   • жовтизна або пігментація;
   • щілина між передніми зубами;
   • незадовільна форма чи розмір.

   Чи можна встановити вініри на криві зуби? Такі накладки дозволяють впоратися з проблемою, якщо кривизна невелика. Їхньою установкою займається стоматолог-ортопед. Він визначає форму та розмір конструкцій. Їхнє завдання — зробити посмішку красивою, не порушуючи при цьому жувальні функції, змикання зубів та роботу суглобів.

   Порівняння брекетів та вінірів

   Як уже говорилося, брекети та вініри вирішують різні проблеми. Перші вирівнюють зубні ряди, усувають недоліки нахилених зубів; другі приховують дефекти, які псують естетику посмішки. Перед установкою кожної з конструкцій потрібна повна санація ротової порожнини. Скільки займе підготовка, залежить від конкретного випадку. Докладніше про неї розкажуть у стоматологічній клініці.

   Більше дізнатися, чим відрізняються вініри та брекети, можна з наступної таблиці.

   Критерії вибору Брекети Вініри
   Термін вирішення проблеми Лікування триває приблизно 1–2 роки. Термін носіння залежить від складності клінічної картини та особливостей кісткової тканини Зазвичай накладки встановлюють протягом двох відвідувань впродовж тижня-двох залежно від необхідної кількості. Термін служби вінірів становить 10 років і більше
   Травматичність Цілком безпечні. Встановлюються на поверхню зубів із допомогою спеціального клею. Така фіксація герметична, що виключає розвиток у місці кріплення карієсу Вимагають мінімального (на 0,3 мм) обточування емалі, яке не впливає на здоров’я зубів. Але варто врахувати, що, якщо з якихось причин пацієнт захоче зняти вініри, тоді для їхньої заміни необхідні теж вініри або коронки. Після того як відпрепарували зуб, без вініра/коронки вже не можна ходити
   Безпека Металеві конструкції можуть викликати алергію. Але питання, чи можна встановити брекети алергікам, не виникає. У таких випадках використовують сапфірові або керамічні конструкції Не провокують алергічних реакцій
   Комфорт Встановлення брекетів — безболісний процес. У перший тиждень носіння може відчуватися дискомфорт або тупий біль. Подібні відчуття усуваються за допомогою анальгетиків. Препарування зубів виконується під впливом анестетика. Наступні етапи встановлення вінірів не викликають дискомфорту
   Стан зубів після процедури При носінні брекет-систем важливо особливо ретельно дотримуватися гігієни. У цьому разі після зняття конструкції стан зубів не зміниться Вініри не лише маскують дефекти. Вони виконують ще захисну функцію, запобігаючи впливу на емаль хімічних та температурних подразників. На таких накладках не накопичується бактеріальний наліт, вони не змінюють колір під впливом харчових барвників. Але після їхнього встановлення також необхідно дотримуватись правил гігієни, щоб не було розвитку карієсу в місцях з’єднання вініру з поверхнею зуба
   Ціна

    

   Залежить від матеріалу, який фіксуватимуть, а також від складності клінічної картини. Чим сильніше викривлення, тим складнішими будуть додаткові методи, які застосовуються ортодонтом для вирівнювання зубів. Клінічна картина також впливає на тривалість носіння брекетів: чим довше вони носяться, тим дорожче пацієнтові обходиться лікування, оскільки щомісяця потрібно приходити до лікаря на заміну гумок, дуг та ін. Визначається кількістю накладок. Вартість однієї досить висока

   Ціна в кожному випадку розраховується індивідуально. Трапляється, що пацієнт не хоче носити брекети, хоча вони йому показані, і помилково вважає, що вініри вирішать його проблему викривлених здорових зубів. Але варто врахувати, що дешевшими й кориснішими в цьому разі будуть все-таки брекети.

   Що вибрати: брекети чи вініри

   Клінічна картина в кожному випадку індивідуальна. Щоб зрозуміти, що вибрати — брекети або вініри, необхідно оцінити наявні проблеми. Обидві технології впливають на вигляд зубів. Але якщо зуби сильно викривлені, то встановити вініри неможливо. А впоратися, наприклад, з незадовільним кольором емалі не під силу брекетам. У цьому разі можна після виправлення прикусу провести процедуру відбілювання. При легкій аномалії, яка не впливає на фізіологію прикусу, немає сенсу в тривалому ортодонтичному лікуванні.

   Щоб отримати гарну та здорову посмішку, можна застосувати комплексний підхід. Перед встановленням вінірів за допомогою брекет-системи виправляють прикус. Після цього встановлюють керамічні накладки, які дозволяють досягти високих естетичних якостей посмішки.

   Як краще вчинити в тому чи іншому випадку, підкаже лікар.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Видалення зуба мудрості
   Лікування пульпіта
   Лікування періодонтиту
   Художня реставрація зубів
   Установка вінірів
   Імплантація зубів
   Лікування пародонтиту
   Лікування пародонтозу
   Установка брекетів
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Блювотний рефлекс при лікуванні зубів: як подолати проблему
   Перелом кореня зуба: чи можна врятувати зуб, які є методи діагностики та лікування
   Зубна щітка для брекетів та її фото – як користуватися йоржиком
   Що таке ясенна посмішка – чому з’являється, і як її виправити
   Занедбаний карієс: чим небезпечне захворювання і що робити для його усунення
   Кіста після видалення зуба: хто винний і як лікувати захворювання
   Чому з’являються тріщини в куточках губ і як їх лікувати
   Чому натирають знімні зубні протези та що робити в такому разі
   Хірургічні шаблони імплантації зубів
   Фторування зубів у дітей: навіщо покривати емаль лаком і на який ефект чекати від процедури
   Отёк после удаления зуба это нормально, или нет
   Набряк після видалення зуба це нормально, чи ні
   Причини неприємного запаху з рота
   Причини неприємного запаху з рота
   Види седації, які застосовуються в стоматологічній практиці
   Седація – безпечна альтернатива загальному наркозу
   Кофердам – що це таке й навіщо застосовується при стоматологічному лікуванні
   Коронки на імпланти. Види, переваги та недоліки. Як встановлюються
   Через який час після видалення зуба можна ставити імплант
   Видалення зубів під час вагітності: рекомендації лікаря
   Скільки часу болять ясна після видалення зуба
   Брекети: чи боляче ставити, носити та знімати
   Цирконієві коронки: фото до та після
   Скільки коштують брекети на зуби: ціна для підлітка
   До скільки років ростуть зуби мудрості
   Стоматит при вагітності: як і чим можна лікувати
   Болить зуб при натисканні: чому, що робити
   Гіпоплазія емалі зубів у дітей: лікування та фото
   Чому у дитини з рота пахне ацетоном, як лікувати
   Запалення кореня зуба: симптоми захворювання та способи домашнього лікування
   Зуб мудрості росте і болить ясна: що робити, як зняти біль
   Лізуть зуби: симптоми у дитини, схема та послідовність
   Найбільш ефективні вітаміни для зубів дорослим та дітям
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!