iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Хитається кутній зуб: що робити у дитини та при вагітності

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Хитається постійний зуб у дитини, дорослого, вагітної жінки: що робити

   Від проблеми рухливості зубів не застрахований ніхто. Вона може виникнути як у людей, які недбало ставляться до гігієни порожнини рота, так і у тих, хто ретельно стежить за її здоров’ям. До групи ризику входять вагітні, підлітки, літні люди, а також ті, хто має хронічні захворювання. Якщо хитається кутній зуб, важливо якомога швидше звернутися до лікаря. Час в цьому випадку не на стороні пацієнта. Спеціаліст подбає про здоров’я порожнини рота й естетичну сторону питання.

   Чому розхитуються постійні зуби

   Природна рухливість зубів можлива тільки при зміні молочного прикусу. У дорослої людини такий симптом вказує на наявність патології. Нерідко вона пов’язана із запаленням ясен (гінгівіт, пародонтит), яке провокує ослаблення тканин, що утримують зуб. Розвивається запальний процес в більшості випадків через недостатній догляд за порожниною рота.

   Гінгівіт і пародонтит – найбільш часті причини розхитування постійних зубів. Але існує також багато інших чинників, що провокують проблему. Вони можуть бути як пов’язаними зі здоров’ям порожнини рота, так і не залежати від нього. Серед основних факторів варто виділити наступні:

   1. Травма. Нерідко проблема у дитини зустрічається з-за падіння, забиття. Діти дуже рухливі, тому вберегти їх від неприємних ситуацій виходить не завжди. Шкодити зубному ряду може і бруксизм – довільний скрегіт, який частіше проявляється уві сні.
   2. Стоматологічні патології. Це може бути карієс і періодонтит, кісти, гранульоми, флюс, періостит тощо. Інфекційні та грибкові патології порожнини рота також можуть спровокувати розхитування зубів у будь-якому віці. Виключити необхідно й неправильний прикус.
   3. Гормональні зміни. Проблеми з яснами нерідко виникають у підлітків і вагітних. У жінки, яка чекає дитину, гормональні перепади починаються з другого місяця вагітності та тривають до пологів. Ясна стають чутливими до наявності нальоту і зубного каменю. Навіть при ретельній гігієні вагітні можуть зіткнутися із запаленням ясенних тканин. Необхідна кількість кальцію надходить ембріону. Якщо жінка не вживає достатньо цього елемента, він вимивається із зубів. Хиткість частіше спостерігається на третьому триместрі вагітності.
   4. Хронічні хвороби: цукровий діабет, проблеми з щитоподібною залозою, порушення обмінних процесів в організмі, псоріаз та ін.
   5. Загальні причини: знижений імунітет, нераціональне харчування, через яке організму не вистачає необхідних вітамінів і мікроелементів, погана спадковість, вживання деяких антибіотиків та інших ліків.

   Чи може хитатися постійний зуб у дитини 7 років? Так. Пояснюється це несформованим коренем. Після прорізування коренева система зуба розвивається. Щоб міцно триматися йому в яснах, необхідний певний час – в середньому близько року.

   Точна діагностика – запорука успішного лікування

   Якщо ви помітили, що хитається постійний зуб, потрібно якомога швидше відправитися до стоматолога. Лікар після огляду відповідає, чи можна зберегти його, і при позитивному прогнозі вживає необхідних заходів. Може знадобитися рентген-діагностика. Доктор бере до уваги супутні симптоми: кровоточивість ясен, хворобливість, підвищену чутливість та ін.

   Перш ніж визначити, що робити, лікар оцінює ступінь рухливості зубів. Їх може бути чотири:

   1. Незначна. Діагностується інструментальними методами. Зуб рухається вперед-назад, відхиляється від сусідніх не більше ніж на 1 мм.
   2. Помірна. Амплітуда розхитування збільшується, може з’являтися дискомфорт. Патологію вже виявляє і сам пацієнт.
   3. Виражена. Хитання спостерігається в різних напрямках.
   4. Сильна. Зуб рухається навколо своєї осі, ледве тримається в лунці.

   Подальші дії фахівця залежать від причини, яка спровокувала проблему.

   Що робити при рухливості зубів

   Якщо є шанс зберегти цілісність зубного ряду, стоматолог обов’язково ним скористається. Як зміцнити зуб? В кожному випадку підхід індивідуальний. Наприклад, при діагностованому гінгівіті або пародонтиті спочатку проводиться професійна чистка. Призначаються також протизапальні мазі й антисептичні розчини, курс вітамінів. У деяких випадках потрібні антибіотики, біостимулятори. Коригується і раціон.

   При вагітності багато препаратів заборонені, тому лікування повинно проходити тільки за призначенням лікаря та під його суворим контролем. Жінка має порадитися також зі своїм гінекологом, що робити в цей період можна, а чого не варто. Важливо під час виношування дитини забезпечити належну гігієну, відкоригувати своє харчування.

   Кісту видаляють хірургічним шляхом. При травмі зуба стоматолог спробує врятувати хоча б якісь його тканини. У майбутньому вони будуть «фундаментом» для реставрації. При розхитуванні зубів, що викликано травмуванням, пародонтитом, виконують шинування. Дану методику застосовують і після носіння брекетів. Вона полягає в фіксації розхитаних зубів до нерухомих за допомогою спеціальної конструкції, яка може зніматися (ретенційна капа) і бути незнімною (стрічка, нитка, композитна речовина).

   При неправильному прикусі звертаються до ортодонта. Для зниження навантаження на нестабільні зуби використовують різні конструкції – брекети, капи, трейнери.

   Тільки в крайніх випадках, коли рухливість сильна та стандартні методики безсилі, хиткий зуб видаляють з подальшою імплантацією. Якщо не виконати протезування, почне зміщуватися весь зубний ряд. Пацієнтів з такою проблемою може цікавити, як вирвати постійний зуб, який хитається, самостійно. Варто усвідомити, що процедуру за всіма правилами виконує лише фахівець в умовах клініки. Будь-які некваліфіковані дії можуть призвести до травм і спричинити небезпечні ускладнення.

   Запобіжні заходи

   Щоб не довелося думати, що робити, якщо хитаються зуби, варто знати як запобігти виникненню проблеми. Достатньо дотримуватись простих правил:

   1. Чистити зуби двічі на день. Особливо потрібно стежити за якістю гігієни порожнини рота у дитини. Необхідно користуватися зубною ниткою, ополіскувачем.
   2. Збалансувати раціон. У ньому завжди повинні бути фрукти, овочі, кисломолочні продукти, м’ясо та інші корисні продукти. Вагітним варто збільшити кількість їжі, яка містить кальцій.
   3. Регулярно відвідувати стоматолога. Дитині – раз в 3-4 місяці, дорослому – двічі на рік. Вагітним профілактичні огляди потрібно проходити кожні три місяці. Стоматологічне лікування відкладають зазвичай на ІІ триместр.
   4. Періодично виконувати гігієнічну чистку. Разом з зубними відкладеннями будуть видалятися тисячі бактерій.
   5. Відмовитися від шкідливих звичок – куріння, алкоголю. Потрібно перестати гризти тверді предмети – нігті, ручку тощо.
   6. Контролювати стан всіх органів і систем. Вчасно лікувати загальні захворювання.

   При появі проблеми важливо не відкладати візит до стоматологічного кабінету. Чи можуть зуби зміцнитися самостійно? Відповідь негативна. Тому чим швидше ви звернетеся до лікаря, тим оптимістичніше буде прогноз щодо збереження цілісності зубного ряду.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Дитячий лікар-стоматолог
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Чи можна лікувати зуби при грудному вигодовуванні
   Бруксизм у дитини: причини появи, діагностування та лікування
   Як відрізнити молочний зуб від постійного за їх особливостями
   Очні зуби в дітей: це які та де знаходяться
   Молочні зуби у дітей: схема випадання, терміни, фото
   Коли починати чистити зуби дитині: з якого віку
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!