iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Коли починати чистити зуби дитині: з якого віку

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Не секрет, що мало отримати хороші зуби від природи, набагато важливіше зберегти їхнє здоров’я. І допомагає в цьому гігієна ротової порожнини. Як чистити зуби дитині правильно, коли слід починати це робити?

   Коли можна починати чистити зуби дитині

   На питання, коли починати чистити зуби дитині, стоматологія дає однозначну відповідь: чим раніше, тим краще. Дитина швидко звикне до даної процедури, скоро почне робити її сама без нагадування, включивши до повсякденних ранкових ритуалів.

   Як привчити малюка до гігієни зубів? В цілому «дорожня карта» виглядає так:

   1. З моменту прорізування першого молочного зуба зубки починають чистити спеціальною щіточкою з м’яким ворсом, який не травмує ясна. Також рекомендується купити в аптеці пасту для найменших. Вона не агресивна, має приємний смак і запах, абсолютно безпечна в разі проковтування.
   2. Приблизно в 1 рік малюк спробує перехопити ініціативу у свої руки. Такі спроби слід всіляко заохочувати, але враховувати при цьому, що дитячої моторики ще не вистачає для повноцінного чищення, тому основна робота все ще лежить на батьках.
   3. У 2 роки дитина може починати чистити зубки самостійно, але все ще під невпинним батьківським контролем. Важливо пояснити дитині, що зубна щітка – це не іграшка. Якщо забруднити ворсисту частину, можна занести до рота інфекцію та захворіти. Також необхідно всіляко уникати попадання пасти (навіть дитячої) в очі!
   4. З трирічного віку можна починати використовувати фторовмісні пасти. Фториди – важлива складова зубної емалі, що відповідає за її міцність та регенерацію. Рекомендується поступово розширювати межі дитячої самостійності, але продовжувати стежити, щоб малюк зайвий раз не ковтав пасту, ретельно полоскав рот після чищення.
   5. До віку 5 років дитина повинна навчитися чистити зуби сама. Зазвичай діти вже роблять це двічі на день без нагадування. З 6 років починається зміна молочних зубів постійними. Їх треба берегти.
   6. У віці 7 років в дитячому побуті повинна з’явитися зубна нитка. Не буде зайвим пояснити, що не можна колупати в роті сторонніми предметами, оскільки дуже легко пошкодити емаль.
   7. У віці 9 років можна відмовитися від окремої дитячої пасти. У період 9–12 років завершується зміна молочних зубів, активно йде формування зубної емалі, тому рекомендується використовувати пасту з вмістом фториду натрію не менше 0,135–0,15% (Sodium fluoride 1350–1500 ppm).

   А що робити, якщо дитина не хоче чистити зуби? В цілому для дітей нормально не мати інтересу до рутинного процесу. Завдання батьків полягає в тому, щоб його проявити. Є декілька хитрощів, як навчити малюка займатися гігієною рота:

   1. Ігрова форма. Можна, наприклад, розповісти дитині захоплюючу історію, як добра Щітка бореться зі злим мікробами, охороняючи зубки. Фантазуйте!
   2. «Роби, як я». Кращий метод виховання – особистий приклад. Перетворіть чистку у веселе спільне заняття. Це не тільки захоплююче, але і корисно, адже дитина буде спостерігати, як чистити зуби правильно.
   3. «Як дорослий». Майже всі діти прагнуть скоріше стати дорослими. Ідея зробити щось справжнє напевно буде прийнята на ура.

   Головне, не змушувати дитину через силу, щоб не викликати відразу до необхідного заняття.

   Засоби для гігієни зубів і ясен у дітей

   Головні засоби гігієни порожнини рота – це, звичайно, зубна паста та щітка. І до першого, і до другого предмету існує ряд вимог:

   1. Зубна щітка повинна легко поміщатися в дитячій долоньці. Не можна, щоб вона вислизала.
   2. Ворс повинен бути м’яким, не довше 2 см. Осипання ворсинок не допускається.
   3. Щоб малюкові було зручно чистити зубки, головка щітки повинна бути маленькою. Зазвичай вона з двома рядами пучків ворсу.
   4. Коли дитина починає чистити зуби самостійно, рекомендується вибирати щітку з ручкою ергономічної форми (з потовщенням на кінці).
   5. Орієнтиром дозування пасти є нігтик самої дитини. Саме такого розміру повинна бути нанесена на щітку крапля пасти.

   Бажано, щоб гігієнічний засіб мав приємні смак і аромат, не дратував ротову порожнину.

   Як правильно доглядати за першими зубами у дитини

   Зі скількох років починати доглядати за порожниною рота? Буквально з народження, ще до появи перших зубів! Після кожного сеансу годування рекомендується протирати ясна, небо і язик малятка чистою марлею, щоб не допустити утворення нальоту.

   У 6 місяців починають прорізуватися зубки, приходить час першої зубної щітки. Звичайно, це ще не повноцінна щітка, а спеціальний напальчник з латексу з ворсом і очищувачем язика. Наліт зчищають плавними круговими рухами без натиску, пасту в цьому віці не використовують.

   Для малюків з підвищеною чутливістю ясен замість щіточок можна використовувати серветки, спеціально призначені для гігієни ротової порожнини. Вони просякнуті гіпоалергенним складом, що містить ксиліт, який пригнічує розмноження хвороботворних бактерій. Відмінний засіб для профілактики карієсу на ранніх стадіях!

   Велика перевага серветок полягає в тому, що їх можна попередньо помістити в холодильник (тільки не в морозилку!). Охолоджені серветки знижують неприємні відчуття у малюка під час прорізування зубів.

   До пізнього дошкільного віку вірним супутником дитини повинна стати зубна нитка, призначена для вичищення залишків їжі з міжзубних проміжків.

   Основні правила гігієни порожнини рота у дітей

   А тепер дамо кілька загальних порад, що стосуються дитячої гігієни порожнини рота:

   1. Зуби слід чистити мінімум двічі на день: перед сніданком і перед сном. Ідеально, якщо виробити звичку здійснювати цю процедуру після кожного прийому їжі.
   2. Купивши зубну щітку, перед першим використанням її обдають окропом. Зберігають предмет гігієни в склянці щетиною вгору, а для використання в дорозі – в спеціальному футлярі.
   3. Будь-яка зубна щітка з часом зношується. Дитяча з м’яким ворсом втрачає свої властивості за 1–3 місяці, після чого підлягає заміні.
   4. Якщо протягом дня немає можливості почистити зуби після їжі, краще утриматися від вживання солодкого. Частинки солодощів – відмінне живильне середовище для розмноження різноманітних мікробів.

   Батьки повинні регулярно оцінювати стан зубів дитини, але цього недостатньо. Обов’язково звертатися до лікаря-стоматолога не рідше ніж раз на півроку з метою профілактики, а також в разі потреби, тобто при перших ознаках захворювань зубів.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Чи можна лікувати зуби при грудному вигодовуванні
   Хитається кутній зуб: що робити у дитини та при вагітності
   Бруксизм у дитини: причини появи, діагностування та лікування
   Як відрізнити молочний зуб від постійного за їх особливостями
   Очні зуби в дітей: це які та де знаходяться
   Молочні зуби у дітей: схема випадання, терміни, фото
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!