Фторування зубів у стоматологічних клініках Dental Art
Глибоке фторування – це насичення зубів фтором і кальцієм. Процедура знижує ризик виникнення карієсу на 50-60%. А ще:
- Знижує чутливість зубів до гарячих/холодних страв і напоїв.
- Продовжує термін експлуатації пломб.
- Підвищує міцність і стійкість емалі в 10 разів.
- Запобігає розвитку демінералізації після зняття вінірів і брекетів.
Фторування не має вікових обмежень і проводиться за призначенням стоматолога курсом від 1 до 4 разів на рік. План лікування видається на первинній консультації у клініці Dental Art.
Як проходить фторування зубів
Фторування може проводитися як самостійна процедура або в ролі додаткової після ультразвукового чищення зубів для посилення ефекту. Метод буває простим і глибоким (з додатковим насиченням кальцію). За 10-15 хвилин стоматолог виконує такі дії:
- Проводить глибоку або стандартну чистку.
- Осушує поверхню зубів за допомогою спеціальної апаратури.
- Наносить пензликом препарат із вмістом фтору.
- Сушить лак.
Іони фтору глибоко проникають у кристалічну решітку зубної тканини, запечатують дрібні тріщини й захищають від розвитку карієсу. По завершенні необхідно прополоскати рот водою. Процедура проходить швидко та не має жодних обмежень з пиття та їжі.
Показання до фторування зубів
Процедуру призначає стоматолог після збору анамнезу. Зазвичай фторування показане в таких ситуаціях:
- схильність до карієсу;
- підвищена чутливість зубів і ясен;
- після відбілювання, брекетів і вінірів.
Процедура особливо корисна дітям, підліткам і вагітним, оскільки саме вони потребують додаткового насичення кісткової тканини корисними елементами. А молочні зуби в дітей більш чутливі до перепадів температур й інтенсивних смаків, тому фторування допоможе зробити вживання їжі комфортнішим.
Важливий психологічний фактор для дитини: безболісна процедура дозволить малюкові познайомитися зі стоматологічними маніпуляціями. Надалі дитина не буде боятися крісла дантиста.
Протипоказання до фторування зубів
Глибоке фторування категорично не рекомендується застосовувати в таких випадках:
- алергічні реакції на фтор;
- карієс;
- надлишок фтору в організмі;
- цукровий діабет.
Якщо в роті є запалення, то спочатку їх необхідно пролікувати, а потім уже – наносити фторувальний лак для надійного захисту зубів і профілактики.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |
Фторування зубів по-іншому називають ремінералізацією. Процедура полягає в нанесенні на зуби гелю, який містить фтор, а також такі корисні елементи, як кальцій і фосфор. Емаль, насичуючись мінералами, стає міцнішою. Ефективність методики визнана багатьма поколіннями стоматологів. Вона безпечна і безболісна, тому часто її проводять дітям. Процедура не займе багато часу, зате внесе істотний внесок в здоров’я ваших зубів.
Глибоке фторування зубів — більш ефективна процедура, оскільки концентрація іонів фтору при її виконанні в 5 разів вище, ніж при поверхневій. Виконують її за одне відвідування лікаря. Спочатку проводять професійну чистку зубів. Потім просушують їх поверхню, по черзі наносять два запечатувальних препарати. Вони, взаємодіючи один з одним, утворюють мікрокристали і потрапляють в пори емалі. Таким чином відбувається їх запечатування.
Іони фтору знижують вплив кислого середовища в порожнині рота. Завдяки цьому процес розмноження бактерій, які провокують розвиток карієсу, сповільнюється.
Після простої ремінералізації вживати їжу можна через 3–5 годин. Нанесення фторвмісного гелю або лаку на поверхню зубів сприяє утворенню плівки, яка перші години після процедури може пошкодитися через механічний, хімічний або термічний вплив.
Формально — так. Після процедури утворюється захисна плівка на емалі, яка протистоїть впливу негативних чинників, включаючи тютюновий дим. Але варто врахувати, що куріння підсилює слиновиділення, тому після проведення поверхневого фторування варто утриматися від сигарет протягом 2–3 годин.
Вагітність не виступає протипоказанням до фтортерапії. Лікарі навіть рекомендують її майбутнім мамам як профілактику карієсу. Завдяки фторуванню ризик його розвитку знижується на 65%. Це відмінний спосіб попередити ряд інших стоматологічних проблем.