Вагітність – особливий період у житті кожної жінки. У цей час відбуваються глобальні для організму фізіологічні, гормональні зміни. Будь-яке лікувальне втручання, кожна маніпуляція повинні проводитися лише після ретельного обстеження, індивідуальної діагностики. Видалення зуба – одна зі стандартних стоматологічних процедур, але майбутній матері проводити її бездумно не можна.
Правильний догляд за зубами під час вагітності
Виношування плода потребує масштабних ресурсів організму жінки. Токсикози, підвищене навантаження на системи тіла, зміни метаболізму спричиняють дефіцит мінеральних солей, мікроелементів (особливо кальцію), білків, вітамінів. Живильні речовини, яких бракує, при вагітності компенсуються завдяки внутрішнім резервам матері. Гормональна перебудова часто стає причиною запалення ясен (особливо з 2 до 8 місяців).
Видалений зуб під час вагітності може стати причиною запального процесу, який потребує серйозного лікування, надмірного навантаження на організм, вимагає застосування лікарських препаратів. Процедура екстракції проводиться лише у виняткових випадках, які є небезпечними для життя пацієнтки. Якщо критичної необхідності немає, лікування відкладають до моменту настання 2 триместру або на післяпологовий період. Отримати якісні послуги стоматології можна лише в перевіреному лікувальному закладі з сучасним обладнанням та позитивними рекомендаціями клієнтів. Чи видаляють зуби під час вагітності без серйозних показань лише через бажання пацієнтки? Однозначно ні, для проведення операції необхідна вагома причина.
Знизити ризик псування, втрати зубів, прогресування карієсу допоможуть:
- системна гігієна ротової порожнини (чистити зуби необхідно не рідше ніж 2 рази на день не менше ніж 3 хвилин, варто використовувати ополіскувачі, зубну нитку);
- вибір зубних паст багатофункціональної дії, щіток з оптимальною жорсткістю;
- збалансована дієта (акцент на сирі, молоці, сметані).
Чинниками ризику є незбалансований раціон, нестача корисних речовин. Для запобігання розвитку, загостренню стоматологічних захворювань важливо звернутися до стоматолога відразу після встановлення вагітності. Під час виношування варто відвідати спеціаліста на 6–8, 16–18, 26–28, 36–38 тижні (якщо встановлені фактори ризику, кількість зустрічей збільшується). Необхідно розуміти, що як у 1, так і в 3 триместрі від уважного ставлення до зубної системи залежить не лише стан жінки, а й стоматологічний статус малюка. Зубні патології на різних етапах вагітності можуть порушити нормальний процес мінералізації, формування зачатків молочних зубів. Як видаляють кісткові утворення? Процедура стандартна: місцева анестезія, фіксація, витягування з лунки.
Показання та безпека видалення зубів на різних етапах виношування плода
Санувати порожнину рота найкраще на етапі планування вагітності. Але якщо потрібна допомога стоматолога, то ігнорувати візит до нього небезпечно. Фахівець практично в будь-якому триместрі призначить необхідне терапевтичне, ортодонтичне чи хірургічне лікування (обов’язково з урахуванням ризиків). Найсприятливішим періодом для стоматологічної терапії вважають 2 триместр (4–7 місяць), коли формування систем дитини закінчено. Цей же принцип застосовують і в разі проблем із зубом мудрості. Саме на цьому етапі бажано усунути стоматологічні патології, що супроводжуються болем, запаленням. Для зняття болю застосовують особливі види знеболювальних ліків із мінімальною концентрацією адреналіну, судинозвужувальних компонентів, вони практично не надходять у кров.
Показання до екстракції зуба під час вагітності:
- пульпіт, періодонтит із розвитком інфекції;
- каріозний процес, який пошкодив корінь;
- злоякісне утворення;
- перелом зубного кореня;
- стрімкий розвиток пародонтозу при неефективності терапевтичного лікування.
Видалення зуба є одним із хірургічних методів лікування, який вимагає застосування анестетиків або наркозу, антибіотикотерапії, тому в 1 триместрі його практично ніколи не проводять. Спеціалісти стоматологічних клінік мережі Dental Art допоможуть безпечно та ефективно провести лікування зубів під час вагітності.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |