Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Видалення зуба мудрості

Зміст
Видалення зуба мудрості в Dental Art - це мінімум болю і швидке відновлення. Але чи потрібна вам ця процедура, і чи складно насправді позбутися третіх молярів, не перетворюючи похід до стоматолога в справжнє випробування?

Зуб мудрості, він же «вісімка», виростає значно пізніше за інші. Його вважають рудиментарним, тобто таким, що вже не використовується. Їжа сучасної людини м'якіша, і нам просто не потрібні такі потужні щелепи, як раніше. Зате неправильний ріст «вісімок» може завдати чимало неприємностей - від перманентного дискомфорту до запалення ясен. Та й місця для них в щелепі сучасної людини вже практично не передбачено, і треті моляри цілком здатні зіпсувати навіть спочатку нормальний прикус, витісняючи сусідів.

Коли без видалення не обійтися: показання 

«Вісімки» відрізняються від інших, адже не мають сусіднього зуба з одного боку, у них не буває молочних попередників, а прорізування відбувається в уже сформованій кістковій тканині.
Обов'язково потрібно видаляти в таких випадках:
 • неправильне розташування - якщо «вісімка» сховалася в ясенній кишені, може виникнути особлива кіста, а як наслідок, почнеться руйнування коренів сусіднього зуба (а то й кількох);
 • ускладнене прорізування, яке супроводжується запаленнями, хворобливістю;
 • періодичні ниючі болі - навіть якщо вони не сильно виражені і з'являються рідко, це привід для візиту до стоматолога;
 • зуб прорізався в повному обсязі, і тепер його складно нормально почистити - виникнення проблем з яснами і самою «вісімкою» це лише питання часу через постійне скупчення бактерій;
 • великий глибокий карієс на «вісімці» або на сусідньому зубі (в деяких випадках);
 • розвиток періодонтиту, пульпіту – лікувати їх консервативно буде складно через ускладнення доступу;
 • рецидивуючі запалення ясен над і під зубом мудрості.
Наші стоматологи уважно оглядають зуби мудрості, оцінюють загальну клінічну картину і вибирають подальшу стратегію в залежності від типу проблеми.

Чи потрібно видаляти, якщо нічого не турбує?

Є думка, що можна не видаляти зуби мудрості, якщо вони не болять і не приносять ніякого дискомфорту. Але небезпека «вісімок» в тому, що патологічні процеси можуть довго не давати про себе знати, поки ситуація не погіршиться.
У більшості людей (до 93%) зуби мудрості з'являються в проміжку між 12 і 25 роками. Є й ті, у кого вони не виходять з ясен ніколи, а у невеликої частини населення і зовсім не формуються.
В юному і молодому віці видалення зубів мудрості проходить найлегше. Якщо залишити «вісімки», цілком можливо, що вони дадуть про себе знати не найприємнішими симптомами вже в більш зрілому віці, коли кісткова тканина буде максимально міцною.
Однак, ніяких показань до видалення немає, якщо зуб:
 • прорізався повністю, його можна нормально чистити, він не заважає і не завдає дискомфорту;
 • правильно розташований і не порушує прикус;
 • немає карієсу, або він легко піддається лікуванню.
Оптимальний вихід - проконсультуватися з лікарем-стоматологом, який визначить, чи може зуб принести проблеми в подальшому.

Етапи видалення, можливі складнощі

Щоб бути впевненим, що процедура пройде легко і швидко, довірте видалення зуба мудрості стоматологам Dental Art в Дніпровському районі. Ми підходимо до питання з різних сторін, перед операцією обов'язково обстежуємо і визначаємо розташування зуба. У видаленні «вісімки» дуже важливо не тільки діяти акуратно з яснами, а й сусіднім зубом, адже він часто стикається з корінням «сімки». Майстерність хірурга не дозволить виникнути ситуації з пошкодженням близьких до зуба нервів.
Операція з видалення зуба мудрості проводиться в кілька етапів:
 1. Обстеження. Визначається положення зуба, пацієнта обов'язково направляють на рентген (робимо на місці). Складається план лікування.
 2. Анестезія. Застосовується місцеве знеболення після попередніх алергопроб.
 3. Видалення. Так як «вісімка» може бути частково прихована під яснами, в більшості випадків потрібно відшаровування. Це допоможе запобігти сильному травмуванню ясен. Далі хірург розгойдує зуб за допомогою щипців і витягує його. Якщо в лунці залишаються уламки кореня, то вони обов'язково прибираються. Ретельне вичищення лунки - обов'язковий етап, при правильному виконанні якого виключається можливість подальших проблем.
 4. Загоєння. Відразу після процедури в лунку закладається протизапальні ліки, вони допоможуть запобігти запаленню. Іноді потрібно зашити ясна, якщо рана після видалення велика (залежить від розмірів зуба, розташування та інших індивідуальних нюансів).
Якщо «вісімка» не прорізалася або розташована аномально, просто розхитати її не вийде. В такому випадку ясна потрібно розрізати. Для операції використовується спеціальне знеболювання, яке зводить дискомфорт до мінімуму.

Видалення верхніх і нижніх «вісімок»: в чому відмінності

«Вісімки», розташовані на нижній щелепі, видаляти складніше. Основна причина цього – щільність альвеолярного відростка у них вище, та й розгалуженість коренів більш виражена. У цьому випадку високий ризик відлому фрагмента, який також обов'язково потрібно витягти.

Можливі ускладнення

Так як видалення зуба - це в будь-якому випадку втручання в цілісність тканин, зі свого боку ми зробимо все, щоб ускладнень не виникало. Певною мірою проявиться набряк, больовий синдром. Але при правильному прийомі медикаментів, прописаних лікарем, і догляді за порожниною рота, все це швидко загоїться.

Протипоказання до процедури

Видалення зуба мудрості - це хірургічна операція, тому проводити її можна не всім і не завжди.
Почекати доведеться, якщо:
 • пацієнтка вагітна;
 • є гострий інфекційний процес або загострення хронічного захворювання;
 • є порушення імунітету.
У такому випадку лікар прийме рішення про терапію і призначить процедуру пізніше. З обережністю проводиться робота з пацієнтами, у яких є хвороби серця і судин.

Реабілітація: як відновитися легко

Щоб відновлення пройшло без проблем, варто дотримуватися лікарських рекомендацій. А саме:
 • приймати ліки, призначені стоматологом;
 • постаратися менше їсти протягом 24 годин після операції. Це дозволить уникнути запалення лунки;
 • якщо у пацієнта низький больовий поріг, рекомендується проконсультуватися з лікарем з приводу знеболюючих;
 • можна користуватися ополіскувачами, але не полоскати, а проводити ванночки (необхідно набрати в рот ополіскувач, потримати і виплюнути);
 • при чищенні зубів не торкатися зони видалення.
Рекомендується перші 5-7 днів не займатися спортом, не курити, не вживати алкоголь. Варто утриматися від гарячої їжі і напоїв. Процес відновлення залежить від індивідуальних особливостей організму, тому може тривати різний період часу.

Переваги видалення зуба мудрості в клініках Dental Art

Не бійтеся позбавлятися рудиментарних зубів, навіть якщо вони не болять. Сучасна стоматологія «Дентал Арт» позбавить вас будь-яких дискомфортних відчуттів. Навіть при складному розташуванні наші стоматологи впораються з видаленням. Анестетики останнього покоління не дадуть болю ні єдиного шансу. Ми зробимо все, щоб перевернути ваше уявлення про стоматологію та відвідуванні лікаря, до нас ви захочете приходити регулярно. А це гарантує виявлення проблем на ранніх етапах. Лікувати в такому випадку значно простіше і дешевше.
Довірте свої зуби Dental Art - з нами ваше уявлення про стоматологію зміниться!
Інші послугиСтоматологічна хірургія
Видалення зуба (просте, атипове)
від 500 грн до 4 000 грн
Видалення зуба мудрості
від 500 грн до 4 000 грн
Видалення ретінірованного зуба
від 1 400 грн до 4 000грн
Резекція верхівки кореня зуба
3 800 грн
Лікування альвеоліту (кюретаж, альвостаз ...)
700 грн
Пластика вуздечки губи
1 500 грн
Трансплантація зуба
3 000 грн
Подовження анатомічної коронки
950 грн
Відповіді на питання за послугою
«Видалення зуба мудрості»
Фахівці за послугою
Соболев Артем Володимирович
Соболев
Артем Володимирович
Хірург-імплантолог. Досвід: 16 років
Петросян Борис Павлович
Петросян
Борис Павлович
Головлікар, хірург-імплантолог.
Досвід: 13 років
Наші відгуки
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Відеовідгук.
Мері
м.Київ
Был на приеме у доктора Бориса Петросяна. Удаляли 3 зуба мудрости. Один был очень в невыгодном положении. Операция прошла успешно, быстро и качественно. Заживает все отлично, четвёртый день сейчас. Спасибо доктору и его замечательной ассистентке. И всему коллективу, кто участвовал в процессе моего выздоровления. P.S. Был в день открытия после ремонта, классная, приятная клиника. Чисто и современно!
Ілля Карамавров
м.Київ
Попал в клинику случайно, до этого обслуживался в другой. Необходимо было сделать трансплантацию, то как это сделали быстро и професионально был приятно удивлен, думал дольше.. Я очень благодарен Борису Павловичу и Яне! Сделали не то что хорошо а професионально, быстро... Общее первое впечатление. Профессионализм, скорость, качество. Персонал очень доброжелателен, спасибо Вам😁 хочу отметить интерьер, простой лаконичный тут приятно находится, на больницу не намека, столик для деток. Хороших Вам клиентов, и добра🙏
Mars Fire
м.Київ
Прекрасная стоматология ! Вырывала два зуба мудрости. 1.врач с пониманием относился к моей истерике 2. Медсестра ,которая присутствовала, прям как ангел, своим нежным голосом приводила меня в чувство 3. Операция прошла на отлично, зажило все быстро Профессионально , с юмором, с пониманием👏. Спасибо !
Ганна
м.Київ
Самая лучшая стоматологическая клиника!! Рекомендую всем своим друзьям и знакомым. Доктора-профессионалы своего дела. Прекрасное отношение к пациентам. Отдельное спасибо докторам Иринэ и Борису Павловичу за профессионализм, внимательность и заботу во время проведения стомат.процедур! Лечение проходила в филиале (ЖК Комфорт Таун) в Киеве и цены, кстати, очень приятные!
Елена
м.Київ
Отличная клиника! Очень профессиональные врачи. Лечимся всей семьёй уже более трёх лет!
Станіслав Черкашин
м.Київ
Отличная клиника. За один прием уладили 2 испорченных зуба мудрости, сделали чистку, и поставили пломбу. Всё прошло супер. Отношение врачей и персонала дружелюбное, цены нормальные, все на уровне. Рекомендую!
Юлія
м.Київ
Ціна послуги
від 500 грн до 4 000 грн
Запис на прийом