Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Видалення ретінірованного зуба

Зміст
Видалення зуба — крайній захід у сучасній стоматології, але іноді виступає єдиним правильним рішенням. Коли до клініки Dental Art звертаються пацієнти з нестерпним болем і лікар діагностує прорізування ретинованої одиниці, її збереження частіше стає недоцільним. Неможливий нормальний ріст, вона травмує ясна або впирається в сусідній зуб (“сімку”), викликаючи сильний дискомфорт. Аномальне розташування та неприємна симптоматика — привід провести видалення ретинованого зуба. Ціна послуги залежить від складності клінічної картини.

Особливості порушення

Часто людина не здогадується, що в неї прорізується ретинований зуб. Він стає явним під час огляду на стоматологічному кріслі або при появі верхньої ділянки коронкової частини, а іноді - коли людина звертається з болями, їй роблять знімок та знаходять аномально розташований зуб мудрості. При цьому людина відчуває сильний біль, не розуміючи, чим викликаний такий стан. Патологічний ріст може бути помічений за будь-якою одиницею ряду, але частіше за все він характерний для «вісімки». Зуб мудрості має далеке розташування, його складно побачити.

Чи виникають інші симптоми при прорізуванні ретинованого зуба? Так, спостерігаються почервоніння ясен і набряклість у хворобливій області. У деяких людей підвищується температура тіла. Цей процес викликає поширення запалення в організмі.

Проблема набагато серйозніша, ніж здається на перший погляд. Якщо своєчасно не видалити ретинованний зуб, виникнуть ускладнення. Серед них:

 • зміщення й хиткість сусідніх одиниць;

 • біль під час жування та відкриття рота;

 • розвиток карієсу, періодонтиту, пульпіту у сусідньому зубі.

У складних клінічних ситуаціях присутні гнійні ускладнення й фолікулярні кісти.

Коли коронкова частина вже прорізалася та стала помітною, може утворитися «капюшон». Під яснами починають накопичуватися частинки їжі, наліт, бактерії. Виникає серйозний осередок інфекції, що небезпечно для здоров'я й відбивається на самопочутті.

Види аномального прорізування

Виділяють такі рівні ретенції:

 • випинання назад або вперед під кутом;

 • горизонтальне зростання;

 • розташування короткою частиною вниз.

При цьому ретиновані зуби можуть бути повністю або частково занурені в ясна. У першому випадку потрібна операція, вартість стоматологічних послуг буде вище через складність.

Ретиновані зуби не рекомендують залишати в таких випадках:

 • неможливість розв'язання проблеми ортодонтичними методами;

 • утворення кісти;

 • поява та прогресування запального процесу;

 • зниження чутливості щелепи;

 • наявність інших стоматологічних захворювань у проблемній області (пульпіт, запущений карієс, періодонтит та інше).

Однак є клінічні картини, коли операція протипоказана. Видалення ретинованих одиниць у Dental Art не проводять у таких випадках:

 • гостра стадія інфекційного процесу;

 • серйозні патології серцево-судинної й ендокринної систем;

 • загострення психічних хвороб;

 • запалення органів дихання;

 • загострення хронічних захворювань;

 • погане згортання крові.

Під час вагітності теж не рекомендовано проводити маніпуляцію.

Лікування патології зубного ряду

Як проводять видалення ретинованих одиниць, залежить від їх розташування. Іноді достатньо 15-20 хвилин, а часом доводиться розпилювати зуб на дрібні частини й поетапно витягувати їх одна за одною, що забирає багато часу та сил. Відповідно, ціна послуг стоматолога в описаних ситуаціях буде різною.

Алгоритм лікування такий:

 1. Огляд.

 2. Рентгенографія.

 3. Аналіз повної клінічної картини та складання плану лікування.

 4. Анестезія.

 5. Надріз слизової (ясен) й витяг ретинованого об'єкта.

 6. Заповнення лунки, яка утворилася синтетичним біоскладом або плазмою.

 7. Накладення швів.

 8. Призначення медикаментозного лікування.

Важливо дотримуватися всіх рекомендацій фахівця, щоб уникнути ускладнень. Через тиждень приходять на прийом для оцінки успішності процесу реабілітації та зняття швів (у разі потреби).

Швидке відновлення після болючої стоматологічної процедури

Після операції з видалення ретинованого зуба не слід їсти й пити протягом декількох годин. Також не можна курити, щоб уникнути серйозного запалення. Якщо видалення було складним, відзначають набряклість і біль, особливо під час відкриття роту. У такому разі реабілітація займає близько 2 тижнів. Дуже важливо стежити за гігієною порожнини рота, не забувати про систематичні полоскання, приймати знеболювальні й інші назначені препарати. Антибактеріальна терапія прискорює загоєння.

У період відновлення змінюють раціон, включаючи до нього каші, супи, кисіль, напої. Тверду їжу краще виключити зовсім, щоб уникнути травмування рани. Зуби дбайливо чистять 2-3 рази на день.

Переваги видалення ретинованого зуба у клініках Dental Art

Зуб прорізався або тільки починає з'являтися його коронкова частина поза рядом, з'явилося запалення ясен і турбує сильний біль? Приходьте до наших досвідчених фахівців на безкоштовну консультацію. Лікар оцінить клінічну картину, направить на діагностику або порекомендує здійснити екстрене лікування. У Dental Art проводили видалення «найскладніших» ретинованих зубів.

Вибирайте нас із таких причин:

 • досвідчені вузькопрофільні стоматологи;

 • ціна згідно з прайсом;

 • розроблення індивідуального плану лікування;

 • діагностика у стінах клініки;

 • гарантії на послуги;

 • гігієнічність і комфортна обстановка.

Наші клініки знаходяться за адресами:

Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Харківська площа)
LifeCell:
+380 (73) 528-20-98

Kyivstar:
+380 (68) 528-20-98

Vodafone:
+ 380 (66) 528-20-98
Бориспільський р-н, смт. Щасливе,
вул. Героїв Майдану, 11
Kyivstar:
+380 (96) 744-64-90
Знижка в Щасливому — 10% на всі послуги

Інші послугиСтоматологічна хірургія
Видалення зуба мудрості
від 1 000 грн до 4 000 грн
Видалення зуба (просте, атипове)
від 500 грн до 4 000 грн
Видалення ретінірованного зуба
від 1 400 грн до 4 000грн
Подовження анатомічної коронки
950 грн
Трансплантація зуба
3 000 грн
Пластика на м'яких тканинах
від 3 500 грн до 7 500 грн
Пластика вуздечки губи
1 500 грн
Резекція верхівки кореня зуба
3 800 грн
Лікування альвеоліту (кюретаж, альвостаз ...)
700 грн
Відповіді на питання за послугою
«Видалення ретінірованного зуба»
Як проводять видалення зуба при наявності у пацієнта алергії на анестезію?
Людям, які страждають від алергії на препарати, найкраще пройти обстеження для оцінки реакцій організму на сучасні анестетики. Сьогодні є багато ефективних складів для ін'єкцій, в більшості випадків вдається підібрати безпечне знеболювальне. Результати дослідження стануть в нагоді не тільки перед стоматологічною операцією, а й в подальшому житті. Безпечний анестетик дозволить видалити зуб безболісно і без наслідків.
Чи можуть виникнути ускладнення в алергіка? Ні, за винятком випадків, коли людина не знає про індивідуальні особливості організму. Якщо зробили «заборонену» анестезію, стан різко погіршиться, може виникнути необхідність в реанімаційних маніпуляціях. Саме тому фахівці нашої клініки завжди направляють пацієнта на здачу тесту на алергічну реакцію. 
Знеболення можливе навіть при абсолютній непереносимості препаратів. Проводити операцію без анестезії нерозсудливо у 21 столітті. Фахівці шукають вірний спосіб, як видалити зуб максимально комфортно для пацієнта. Попереднє введення антигістамінних препаратів – один з них. Це роблять строго за рекомендацією алерголога, після чого питання про застосування місцевої анестезії вирішується. Якщо антигістамінний засіб не знизить прояв алергії, розглядають проведення операції під загальним наркозом або седацією (комбіноване знеболення). Знову ж таки, при прийнятті остаточного рішення до уваги беруть рекомендації алерголога. 
Підіб'ємо підсумки:
 1. Людині з алергією слід пройти тест на алергічну реакцію напередодні візиту в стоматологічну клініку.
 2. Варто планувати операцію тільки у фахівця високого професійного рівня.
Пацієнти з алергією на знеболювальні препарати, які звертаються в нашу стоматологічну клініку, залишаються задоволеними. Лікарі індивідуально підходять до проблеми, підбирають найбільш слушне рішення з огляду на складність клінічної картини і бюджет. 
Що робити після операції для швидкого загоєння і успішного відновлення?
Після видалення зуба необхідно:
 1. Через 20–30 хвилин прибрати марлевий тампон.
 2. Перші 3 години не їсти і не пити, щоб сформувався згусток (рідина і їжа перешкоджають цьому процесу).
 3. Протягом 3 днів дотримуватися дієти, виключити з раціону тверду, гарячу, солону і гостру їжу, в іншому випадку не уникнути появи серйозного запального процесу і болючої набряклості.
На початку реабілітаційного періоду стоматологи не рекомендують відвідувати лазні, сауни і спортзали. Температурний вплив і підвищена фізична активність провокують випадання кров'яного згустку і підвищення тиску, що погіршує самопочуття і ускладнює процес загоєння. Якщо щось турбує або бентежить, краще відразу звернутися до лікаря, а не самостійно вирішувати як допомогти собі. 
Категорично НЕ МОЖНА робити наступне:
 • чистити і промивати лунку;
 • травмувати тканини в післяопераційній області;
 • робити примочки, наносити мазі і полоскати ротову порожнину без рекомендацій лікаря (надійний спосіб занести інфекцію);
 • надавати тепловий вплив на післяопераційну область;
 • спати на щоці з боку, де видалили зуб;
 • широко відкривати рот і сміятися, особливо якщо наклали шви.
Відзначимо важливість ретельного догляду за порожниною рота. Чистити зуби потрібно 2 рази на день м'якою щіткою, уникаючи обробки області, де проводили операцію. 
Фахівці за послугою
Васильев Роман Игоревич
Васильєв
Роман Ігорович
Хірург-імплантолог.
Досвід: 12 років
Соболев Артем Володимирович
Соболев
Артем Володимирович
Хірург-імплантолог.
Досвід: 18 років
Петросян Борис Павлович
Петросян
Борис Павлович
Головлікар, хірург-імплантолог.
Досвід: 14 років
Наші відгуки
Стояла дилема вибору, щодо того щоб вибрати лікаря або бюджетного варіанту або територіально, але ціна вище. Зупинилася на другому, так як будучи, хоч і не частим відвідувачем цієї клініки, але в базі є і будучи в положенні 37 тижнів, візитом залишилася вкрай задоволена, особливо педантичне і трепетне ставлення у лікаря Владислава В'ячеславовича Медведського. Задоволена його компетентною консультацією і приємного ставлення до пацієнта його асистентки. дякую heart_eyes

Ксенія Валенська-Вяземська
м.Щасливе
Дякую усіх лікарів, котрі проводили лікування. Всі класні, гарний професіоналізм. Дуже сподобався хірург Борис Павлович та Артем Володимирович, та окрема подяка Анні Ашотовні.
Сергій Заярський
м.смт. Щасливе
Можу вже написати відгук про клініку smile  Два роки тому встановила брекети.  Вибрала цю клініку за рекомендацією знайомої, а ще тому що: тут лікар не умовляв мене видаляти здоровий зуб "для краси" confused  Я обійшла всі стоматології в комплексі, з одного раніше був негативний досвід, але це інша історія ... В іншій вирішили  видалити зуб, кажучи що по іншому ну ніяк!  Навіть не розглядали інші варіанти лікування, а для мене це було неприйнятно!  Повинна була носити брекети років 2 - 2,5, в принципі технічно так і вийшло, АЛЕ!  Через карантин довгий час ортодонт був відсутній, і фактично жодних коригувань не проводили.  Але коли з'явився новий - справа не те що зрушила, а просто моментально практично все встало на свої місця, і тепер залишилося тільки закріпити результат)) В березні знімаю) І за термінами, виходить що навіть швидше ніж обіцяли, якщо врахувати форс-мажор з  карантином.  Доктором Гоменюк Мар'яною дуже задоволена heart_eyes  Рекомендую!  Відгук ще доповню, так як попереду ще імплантація, поділюся враженням)
Степаненко Наталія
м.Київ
 Чудова стоматологія. Рекомендую лікаря Юлію Олександрівну, гарний фахівець heart_eyes
Ірина Штукована
м.смт. Щасливе
Дякуємо доктору Владиславу! Сьогодні лікував зуби мій син...сподобалось! Чудовий професіональний підхід та увага до пацієнта smiley
Олександр Кліменко
м.смт. Щасливе
Дякую Іріне та Ангеліні за чистку зубів. Справжні чарівниці. Відчувається максимальна турбота та професіоналізм спеціалістів. Рекомендую до відвідування.  smile
Дмитро Кріщенович
м.Київ
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Мері
м.Київ
Ціна послуги
від 1 400 грн до 4 000грн
Запис на прийом