Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Видалення ретінірованного зуба

Зміст
Видалення зуба — крайній захід у сучасній стоматології, але іноді виступає єдиним правильним рішенням. Коли до клініки Dental Art звертаються пацієнти з нестерпним болем і лікар діагностує прорізування ретинованої одиниці, її збереження частіше стає недоцільним. Неможливий нормальний ріст, вона травмує ясна або впирається в сусідній зуб (“сімку”), викликаючи сильний дискомфорт. Аномальне розташування та неприємна симптоматика — привід провести видалення ретинованого зуба. Ціна послуги залежить від складності клінічної картини.

Особливості порушення

Часто людина не здогадується, що в неї прорізується ретинований зуб. Він стає явним під час огляду на стоматологічному кріслі або при появі верхньої ділянки коронкової частини, а іноді - коли людина звертається з болями, їй роблять знімок та знаходять аномально розташований зуб мудрості. При цьому людина відчуває сильний біль, не розуміючи, чим викликаний такий стан. Патологічний ріст може бути помічений за будь-якою одиницею ряду, але частіше за все він характерний для «вісімки». Зуб мудрості має далеке розташування, його складно побачити.

Чи виникають інші симптоми при прорізуванні ретинованого зуба? Так, спостерігаються почервоніння ясен і набряклість у хворобливій області. У деяких людей підвищується температура тіла. Цей процес викликає поширення запалення в організмі.

Проблема набагато серйозніша, ніж здається на перший погляд. Якщо своєчасно не видалити ретинованний зуб, виникнуть ускладнення. Серед них:

 • зміщення й хиткість сусідніх одиниць;

 • біль під час жування та відкриття рота;

 • розвиток карієсу, періодонтиту, пульпіту у сусідньому зубі.

У складних клінічних ситуаціях присутні гнійні ускладнення й фолікулярні кісти.

Коли коронкова частина вже прорізалася та стала помітною, може утворитися «капюшон». Під яснами починають накопичуватися частинки їжі, наліт, бактерії. Виникає серйозний осередок інфекції, що небезпечно для здоров'я й відбивається на самопочутті.

Види аномального прорізування

Виділяють такі рівні ретенції:

 • випинання назад або вперед під кутом;

 • горизонтальне зростання;

 • розташування короткою частиною вниз.

При цьому ретиновані зуби можуть бути повністю або частково занурені в ясна. У першому випадку потрібна операція, вартість стоматологічних послуг буде вище через складність.

Ретиновані зуби не рекомендують залишати в таких випадках:

 • неможливість розв'язання проблеми ортодонтичними методами;

 • утворення кісти;

 • поява та прогресування запального процесу;

 • зниження чутливості щелепи;

 • наявність інших стоматологічних захворювань у проблемній області (пульпіт, запущений карієс, періодонтит та інше).

Однак є клінічні картини, коли операція протипоказана. Видалення ретинованих одиниць у Dental Art не проводять у таких випадках:

 • гостра стадія інфекційного процесу;

 • серйозні патології серцево-судинної й ендокринної систем;

 • загострення психічних хвороб;

 • запалення органів дихання;

 • загострення хронічних захворювань;

 • погане згортання крові.

Під час вагітності теж не рекомендовано проводити маніпуляцію.

Лікування патології зубного ряду

Як проводять видалення ретинованих одиниць, залежить від їх розташування. Іноді достатньо 15-20 хвилин, а часом доводиться розпилювати зуб на дрібні частини й поетапно витягувати їх одна за одною, що забирає багато часу та сил. Відповідно, ціна послуг стоматолога в описаних ситуаціях буде різною.

Алгоритм лікування такий:

 1. Огляд.

 2. Рентгенографія.

 3. Аналіз повної клінічної картини та складання плану лікування.

 4. Анестезія.

 5. Надріз слизової (ясен) й витяг ретинованого об'єкта.

 6. Заповнення лунки, яка утворилася синтетичним біоскладом або плазмою.

 7. Накладення швів.

 8. Призначення медикаментозного лікування.

Важливо дотримуватися всіх рекомендацій фахівця, щоб уникнути ускладнень. Через тиждень приходять на прийом для оцінки успішності процесу реабілітації та зняття швів (у разі потреби).

Швидке відновлення після болючої стоматологічної процедури

Після операції з видалення ретинованого зуба не слід їсти й пити протягом декількох годин. Також не можна курити, щоб уникнути серйозного запалення. Якщо видалення було складним, відзначають набряклість і біль, особливо під час відкриття роту. У такому разі реабілітація займає близько 2 тижнів. Дуже важливо стежити за гігієною порожнини рота, не забувати про систематичні полоскання, приймати знеболювальні й інші назначені препарати. Антибактеріальна терапія прискорює загоєння.

У період відновлення змінюють раціон, включаючи до нього каші, супи, кисіль, напої. Тверду їжу краще виключити зовсім, щоб уникнути травмування рани. Зуби дбайливо чистять 2-3 рази на день.

Переваги видалення ретинованого зуба у клініках Dental Art

Зуб прорізався або тільки починає з'являтися його коронкова частина поза рядом, з'явилося запалення ясен і турбує сильний біль? Приходьте до наших досвідчених фахівців на безкоштовну консультацію. Лікар оцінить клінічну картину, направить на діагностику або порекомендує здійснити екстрене лікування. У Dental Art проводили видалення «найскладніших» ретинованих зубів.

Вибирайте нас із таких причин:

 • досвідчені вузькопрофільні стоматологи;

 • ціна згідно з прайсом;

 • розроблення індивідуального плану лікування;

 • діагностика у стінах клініки;

 • гарантії на послуги;

 • гігієнічність і комфортна обстановка.

Наші клініки знаходяться в смт. Щасливе та в Києві. Адреси: ЖК «Комфорт Таун», Регенераторна, 4, корп. 16-1; Бориспільський район, Героїв Майдану, 11.


Інші послугиСтоматологічна хірургія
Видалення зуба (просте, атипове)
від 500 грн до 4 000 грн
Видалення зуба мудрості
від 500 грн до 4 000 грн
Видалення ретінірованного зуба
від 1 400 грн до 4 000грн
Резекція верхівки кореня зуба
3 800 грн
Лікування альвеоліту (кюретаж, альвостаз ...)
700 грн
Пластика вуздечки губи
1 500 грн
Трансплантація зуба
3 000 грн
Подовження анатомічної коронки
950 грн
Відповіді на питання за послугою
«Видалення ретінірованного зуба»
Фахівці за послугою
Соболев Артем Володимирович
Соболев
Артем Володимирович
Хірург-імплантолог. Досвід: 16 років
Петросян Борис Павлович
Петросян
Борис Павлович
Головлікар, хірург-імплантолог.
Досвід: 13 років
Наші відгуки
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Відеовідгук.
Мері
м.Київ
Был на приеме у доктора Бориса Петросяна. Удаляли 3 зуба мудрости. Один был очень в невыгодном положении. Операция прошла успешно, быстро и качественно. Заживает все отлично, четвёртый день сейчас. Спасибо доктору и его замечательной ассистентке. И всему коллективу, кто участвовал в процессе моего выздоровления. P.S. Был в день открытия после ремонта, классная, приятная клиника. Чисто и современно!
Ілля Карамавров
м.Київ
Попал в клинику случайно, до этого обслуживался в другой. Необходимо было сделать трансплантацию, то как это сделали быстро и професионально был приятно удивлен, думал дольше.. Я очень благодарен Борису Павловичу и Яне! Сделали не то что хорошо а професионально, быстро... Общее первое впечатление. Профессионализм, скорость, качество. Персонал очень доброжелателен, спасибо Вам😁 хочу отметить интерьер, простой лаконичный тут приятно находится, на больницу не намека, столик для деток. Хороших Вам клиентов, и добра🙏
Mars Fire
м.Київ
Прекрасная стоматология ! Вырывала два зуба мудрости. 1.врач с пониманием относился к моей истерике 2. Медсестра ,которая присутствовала, прям как ангел, своим нежным голосом приводила меня в чувство 3. Операция прошла на отлично, зажило все быстро Профессионально , с юмором, с пониманием👏. Спасибо !
Ганна
м.Київ
Самая лучшая стоматологическая клиника!! Рекомендую всем своим друзьям и знакомым. Доктора-профессионалы своего дела. Прекрасное отношение к пациентам. Отдельное спасибо докторам Иринэ и Борису Павловичу за профессионализм, внимательность и заботу во время проведения стомат.процедур! Лечение проходила в филиале (ЖК Комфорт Таун) в Киеве и цены, кстати, очень приятные!
Елена
м.Київ
Отличная клиника! Очень профессиональные врачи. Лечимся всей семьёй уже более трёх лет!
Станіслав Черкашин
м.Київ
Отличная клиника. За один прием уладили 2 испорченных зуба мудрости, сделали чистку, и поставили пломбу. Всё прошло супер. Отношение врачей и персонала дружелюбное, цены нормальные, все на уровне. Рекомендую!
Юлія
м.Київ
Ціна послуги
від 1 400 грн до 4 000грн
Запис на прийом