Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Резекція верхівки кореня зуба

Зміст

Щоби позбутися інфікованої ділянки кореня зуба і вберегти її здорову частину, стоматологи застосовують такий метод лікування, як резекція. Процедура полягає в тому, щоби дістатися до пошкодженої ділянки через кісткову тканину щелепи і відсікти її разом з новоутворенням. Часто резекція верхівки кореня — це єдина можливість уникнути видалення всього зуба.

Коли потрібна операція

Хірургічне втручання потрібне в декількох випадках:

 1. Після неякісного пломбування каналів. Якщо процедура була проведена з порушенням техніки, в корені може залишитися інфекція. Згодом вона розвивається і переходить в тканини періодонтиту. Потім утворюється гранульома, яка переростає в кісту.

 2. При переломі інструменту всередині каналу під час лікування, якщо його неможливо витягнути або обійти.

 3. При дуже зігнутому корені, якщо його неможливо добре пролікувати.

 4. У тому випадку, коли в зубі є культьова вкладка і на ньому ж стоїть мостовидний протез і немає потреби в його заміні.

Резекція також рекомендована, якщо є значне викривлення каналів, у період загострення періодонтиту, у випадку перелому кореня, а також якщо виявлене чужорідне тіло всередині каналу (таке трапляється, коли ламається ендодонтичний інструмент).


Процедура проведення резекції

Виконується вона за стандартною схемою: огляд, рентген, складання плану лікування. І тільки потім, визначивши доцільність резекції, призначається день операції.

Відбувається вона поетапно:

 1. Підготовка. Якщо здоровий канал хворого зуба не запломбований, напередодні резекції стоматолог повинен провести якісне лікування кореневих каналів. Коли в порожнині утворився великий набряк, необхідно його позбутися (зробити це можна, зробивши послаблюючий надріз, або курсом прийому антибіотиків).

 2. Анестезія. Операція виконується під місцевим знеболенням.

 3. Відкриття доступу до джерела запалення. Для цього робиться невеликий розріз на яснах.

 4. Відсікання частини верхівки кореня разом з інфікованою ділянкою та ретроградне пломбування кореневого каналу, що був причиною проблеми.

 5. Промивання лунки й наповнення її спеціальним остеопластичним матеріалом.

 6. Вшивання ясен.

Шви знімаються через 7–14 днів.

Період реабілітації

Відновлення після операції триває близько тижня. У цей період варто відмовитися від занять спортом або будь-яких інших фізичних навантажень. Організму потрібно набратися сил і зміцніти, щоб прискорити процес реабілітації.

У перший день може виникати невеликий набряк. Щоби зменшити його, стоматологи рекомендують ряд медичних препаратів.

Оскільки таке хірургічне втручання має дуже складний характер, пацієнту знадобиться пройти курс лікування антибіотиками. Також рекомендовано приймати імуностимулюючі препарати, пробіотики. Призначаються вони індивідуально і виключно вашим лікарем!

Потрібно також уважно стежити за гігієною порожнини рота: регулярна й ретельна чистка, ротові ванночки, використання зубної нитки — обов’язкові елементи догляду. У період реабілітації зуби і ясна дуже вразливі, і найменше скупчення бактерій може призвести до рецидиву.

Важливо! Після резекції вам, скоріш за все, доведеться замінити зубну щітку й пасту. Адже вони мають бути максимально м’якими й безпечними. Правильний вибір допоможе зробити стоматолог або гігієніст.


Комфортне й безпечне лікування з Dental Art

Процедура резекції потребує від фахівця уважності й акуратності. Крім того, важливо, щоб у процесі використовувалися якісні матеріали. Тільки так операція відбудеться максимально безболісно, не буде ризику рецидиву, а період реабілітації триватиме недовго.

Великий досвід і сучасне оснащення дають змогу виконувати будь-які маніпуляції оперативно, безпечно й безболісно. Ми створили всі умови, щоби кожному пацієнту забезпечити комфортне перебування.

Наші філії розташовані на вулицях Регенераторна (ЖК «Комфорт Таун») і Героїв Майдану. Таким чином, ми охоплюємо Деснянський, Харківський р-ни, Дарницю й Позняки. У нас діє система знижок, є бонуси для постійних клієнтів, а консультації ми проводимо безкоштовно. «Дентал Арт» робить усе, щоб у кожного жителя Києва була можливість мати красиві та здорові зуби.


Наші клініки знаходяться за адресами:

Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Харківська площа)
LifeCell:
+380 (73) 528-20-98

Kyivstar:
+380 (68) 528-20-98

Vodafone:
+ 380 (66) 528-20-98
Бориспільський р-н, смт. Щасливе,
вул. Героїв Майдану, 11
Kyivstar:
+380 (96) 744-64-90
Знижка в Щасливому — 10% на всі послуги
Інші послугиСтоматологічна хірургія
Видалення зуба мудрості
від 1 000 грн до 4 000 грн
Видалення зуба (просте, атипове)
від 500 грн до 4 000 грн
Видалення ретінірованного зуба
від 1 400 грн до 4 000грн
Подовження анатомічної коронки
950 грн
Трансплантація зуба
3 000 грн
Пластика на м'яких тканинах
від 3 500 грн до 7 500 грн
Пластика вуздечки губи
1 500 грн
Резекція верхівки кореня зуба
3 800 грн
Лікування альвеоліту (кюретаж, альвостаз ...)
700 грн
Відповіді на питання за послугою
«Резекція верхівки кореня зуба»
Як прискорити відновлення і уникнути ускладнень після резекції верхівки кореня зуба?
Реабілітаційний період проходить без ускладнень у тих пацієнтів, які строго дотримуються рекомендацій лікаря. Це забезпечує спокійний процес відновлення і дозволяє уникнути проблем. 
Основні правила реабілітації:
 1. Відразу після операції необхідно подбати про зменшення набряклості, для цього до щоки прикладають холод.
 2. Слід вчасно приймати антибіотики відповідно до призначення лікаря.
 3. Варто уникати підвищеної фізичної активності та занять спортом.
 4. Потрібно чистити зуби 2 рази на день, ні в якому разі не забувати про гігієну ротової порожнини.
В післяопераційному догляді немає нічого особливого, дотримання цих простих правил дозволить уникнути інфікування і появи серйозного запального процесу.
Коли проводять резекцію верхівки кореня зуба?
Операція рекомендована пацієнтам з наступними діагнозами:
 1. Кіста. Новоутворення з розмірами від 0,5 до 2 см, яке вимагає негайного оперативного втручання. Якщо вчасно не звернутися до стоматолога, можна втратити зуб.
 2. Періодонтит. У пацієнтів з цим діагнозом активно прогресує запалення, опухають ясна, з'являються кровоточивість і сильні болі. З проблемної області виділяється гній. Запалення тканин небезпечне тим, що відбувається повільне, але впевнене руйнування щелепної кістки.        
 3. Гранульома. Несвоєчасне лікування призводить до утворення кісти. Через відсутність яскравої симптоматики на яснах складно помітити «кульку» розміром до 5 мм. Неприємні відчуття виникають тільки в періоди її активного росту, тоді починають турбувати біль і набряклість. Діагностують гранульому на рентгені. 
Резекція дозволяє запобігти прогресуванню захворювання, появі яскравої симптоматики і різкому погіршенню самопочуття. Однак на початкових стадіях часто можна вилікувати проблемний зуб ендодонтично.
Як проходить резекція зуба?
За кілька днів до операції фахівець пломбує канали, які необхідно лікувати, після чого безпосередньо перед резекцією вводить анестезію (місцево). З метою забезпечення доступу до кореня моляра здійснює розріз ясен, формує спеціальний отвір на слизовій у відкритій кістковій тканині. Ці маніпуляції дозволяють успішно провести резекцію. Наступні етапи операції такі:
 1. Відсікання і видалення ураженої верхньої області зуба.
 2. Заповнення лунки синтетичним матеріалом-аналогом.
 3. Ушивання тканин.
 4. Установка дренажу для забезпечення відведення сукровичних виділень на шви.
Резекція – одна з серйозних хірургічних маніпуляцій, тому довірте її професіоналам нашої клініки. 
Фахівці за послугою
Васильев Роман Игоревич
Васильєв
Роман Ігорович
Хірург-імплантолог.
Досвід: 12 років
Соболев Артем Володимирович
Соболев
Артем Володимирович
Хірург-імплантолог.
Досвід: 18 років
Петросян Борис Павлович
Петросян
Борис Павлович
Головлікар, хірург-імплантолог.
Досвід: 14 років
Наші відгуки
Стояла дилема вибору, щодо того щоб вибрати лікаря або бюджетного варіанту або територіально, але ціна вище. Зупинилася на другому, так як будучи, хоч і не частим відвідувачем цієї клініки, але в базі є і будучи в положенні 37 тижнів, візитом залишилася вкрай задоволена, особливо педантичне і трепетне ставлення у лікаря Владислава В'ячеславовича Медведського. Задоволена його компетентною консультацією і приємного ставлення до пацієнта його асистентки. дякую heart_eyes

Ксенія Валенська-Вяземська
м.Щасливе
Дякую усіх лікарів, котрі проводили лікування. Всі класні, гарний професіоналізм. Дуже сподобався хірург Борис Павлович та Артем Володимирович, та окрема подяка Анні Ашотовні.
Сергій Заярський
м.смт. Щасливе
Можу вже написати відгук про клініку smile  Два роки тому встановила брекети.  Вибрала цю клініку за рекомендацією знайомої, а ще тому що: тут лікар не умовляв мене видаляти здоровий зуб "для краси" confused  Я обійшла всі стоматології в комплексі, з одного раніше був негативний досвід, але це інша історія ... В іншій вирішили  видалити зуб, кажучи що по іншому ну ніяк!  Навіть не розглядали інші варіанти лікування, а для мене це було неприйнятно!  Повинна була носити брекети років 2 - 2,5, в принципі технічно так і вийшло, АЛЕ!  Через карантин довгий час ортодонт був відсутній, і фактично жодних коригувань не проводили.  Але коли з'явився новий - справа не те що зрушила, а просто моментально практично все встало на свої місця, і тепер залишилося тільки закріпити результат)) В березні знімаю) І за термінами, виходить що навіть швидше ніж обіцяли, якщо врахувати форс-мажор з  карантином.  Доктором Гоменюк Мар'яною дуже задоволена heart_eyes  Рекомендую!  Відгук ще доповню, так як попереду ще імплантація, поділюся враженням)
Степаненко Наталія
м.Київ
 Чудова стоматологія. Рекомендую лікаря Юлію Олександрівну, гарний фахівець heart_eyes
Ірина Штукована
м.смт. Щасливе
Дякуємо доктору Владиславу! Сьогодні лікував зуби мій син...сподобалось! Чудовий професіональний підхід та увага до пацієнта smiley
Олександр Кліменко
м.смт. Щасливе
Дякую Іріне та Ангеліні за чистку зубів. Справжні чарівниці. Відчувається максимальна турбота та професіоналізм спеціалістів. Рекомендую до відвідування.  smile
Дмитро Кріщенович
м.Київ
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Мері
м.Київ
Ціна послуги
3 800 грн
Запис на прийом