Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Герметизація фісур

Зміст

Герметизація фісур – найефективніша профілактика дитячого карієсу

Дитячі зуби  і молочні, і постійні  прорізуються вже міцними. Їх емаль здатна боротися з мікробами та іншими агресивними чинниками в ротовій порожнині. Але в них є вразливе місце  поглиблення і борозенки на жувальних зубах, які називаються фісури. 

Вони потрібні, щоб полегшити процес пережовування. Тканина фісур тонка і недостатньо мінералізована, її повне дозрівання відбувається поступово протягом декількох років. А до цього фісури  це ідеальне місце для скупчення залишків їжі і розмноження бактерій, і саме тут в більшості випадків зароджується дитячий карієс.

Глибокі борозни складно вичистити звичайною щіткою, до того ж не всі діти спокійно витримують стандартні 2 хвилини чищення. Тому стоматологи клініки Dental Art пропонують «запечатати» борозенки до їх мінералізації.

Герметизація фісур  це заповнення їх спеціальним герметиком для профілактики карієсу. До складу герметика входять кальцій і фтор, які насичують зуб і прискорюють процес мінералізації. Процедура виконується швидко і за доступною вартістю.

В якому віці роблять герметизацію фісур?

Першу герметизацію фісур роблять в перші 6 місяців після прорізування молочних зубів. У міру розвитку і зміни «дитячого» зубного комплекту на «дорослий» процедуру повторюють у віці 68 років, 1011 років та 1213 років.

Переваги процедури

Герметизація фісур  проста, швидка і безболісна процедура, яка залишає у дітей тільки позитивні емоції. Процедура має багато плюсів:

 1. Дитячі зуби захищені від карієсу на 12 роки, після чого герметик можна замінити.
 2. Чистити зуби з герметиком простіше.
 3. «Запечатати» зуби легше і дешевше, ніж лікувати карієс.

Застиглий герметик безпечний для здоров'я  він нетоксичний, не порушує розвиток зубів, не дає додаткове навантаження на зуби, не викликає дискомфорту. 

Герметик може бути безбарвним, молочно-білого кольору або кольоровим. Останній варіант зручний тим, що батьки можуть стежити за його станом і в міру стирання планувати наступний похід до стоматолога.

Протипоказання

Герметизація фісур не застосовується в наступних випадках:

 • V-образна відкрита форма жолобків;
 • каріозні ураження в ротовій порожнині;
 • попередній шар герметика ще не стерся.

Якщо у вашої дитини є алергічні реакції на кальцій або фтор, обов'язково розкажіть про це лікареві.

Неінвазивна або інвазивна герметизація?

Неінвазивна герметизація застосовується, якщо фісури досить широкі і повністю проглядаються. Здійснюється поетапно:

 1. Стоматолог ізолює ділянку спеціальною латексною хусткою  кофердамом, який захищає зуб від попадання слини, а решту ротової порожнини  від попадання герметика.
 2. Проводить звичайну або професійну чистку.
 3. Полірує зуб спеціальною щіточкою.
 4. Наносить антисептичний розчин і кислотовмісний гель. 
 5. Змиває гель і висушує фісури за допомогою спеціального обладнання.
 6. Завдає спеціальний адгезив на поверхню фісури.
 7. Обробляє герметиком і підсвічує його під фотополімерною лампою.

Інвазивна герметизація застосовується при фісурному карієсі або якщо поглиблення занадто вузькі, щоб їх можна було переглянути і впевнитись у відсутності карієсу. Від неінвазивної процедура відрізняється тим, що спочатку доктор прибирає всі уражені карієсом тканини.

Давайте перевіримо зубки вашої дитини! Запишіться на безкоштовну консультацію  і доктор клініки Dental Art дбайливо і професійно проведе огляд.

Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Харківська площа)
LifeCell:
+380 (73) 528-20-98

Kyivstar:
+380 (68) 528-20-98

Vodafone:
+ 380 (66) 528-20-98
Бориспільський р-н, смт. Щасливе,
вул. Героїв Майдану, 11
Kyivstar:
+380 (96) 744-64-90
Знижка в Щасливому — 10% на всі послуги
Інші послугиДитячий прийом
Лікування карієсу у дітей
від 600 грн до 1 250 грн
Пломбування каналів у дітей
від 100 грн
Герметизація фісур
500 грн
Видалення молочного зуба
від 350 грн до 650 грн
Відповіді на питання за послугою
«Герметизація фісур»
Фахівці за послугою
Герега Людмила Григориевна
Герега
Людмила Григорівна
Лікар-терапевт. Досвід: 10 років
Бовт Юлия Александровна
Бовт
Юлія Олександрівна
Лікар-терапевт.
Досвід: 5 років
Наші відгуки
Дякуємо доктору Владиславу! Сьогодні лікував зуби мій син...сподобалось! Чудовий професіональний підхід та увага до пацієнта smiley
Олександр Кліменко
м.смт. Щасливе
Дякую Іріне та Ангеліні за чистку зубів. Справжні чарівниці. Відчувається максимальна турбота та професіоналізм спеціалістів. Рекомендую до відвідування.  smile
Дмитро Кріщенович
м.Київ
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Мері
м.Київ
Був на прийомі у Бориса Петросяна. Видаляли 3 зуба мудрості. Один буд в дуже невигідному положенні. Операція пройшла успішно, швидко та якісно. Загоюється все добре, четвертий день зараз. Дякую лікарю та його асистенці. Та всьому колективу, хто приймав участь в процесі мого одужання. P.S Був в день відкриття після ремонта, класна, приємна клініка. Чисто та сучасно!
Ілля Карамавров
м.Київ
Потрапив у клініку випадково, до цього обслуговувався в іншій. Необхідно було зробити трансплантацію, те, як це зробили: швидко та професійно - був вприємно вражений, вважав довше... Я дуже вдячний Борису Павловичу та Яні!  Зробили не те щоб добре, а дуже добре, професійно, швидко.... Загальне враження. Професіоналізм, швидкість, якість. Персонал дуже доброзичливий, дякую Вам 😁  Хочу відмітити інтер'єр: простий, лаконічний, є дитячий столик - тут приємно знаходитися, на лікарню нема і натяку. Хороших Вам клієнтів, та добра🙏
Mars Fire
м.Київ
Чудова стоматологія ! Видаляла два зуба мудрості.
1.Лікар з розумінням ставився до моєї істерики.
2. Асистент лікаря, що була присутня, наче янгол, своїм ніжним голосом приводила мене у почуття.
3. Операція пройшла на ура, все загоїлося швидко. 
Професіонально, с гумором, з розумінням 👏. Дякую 
Ганна
м.Київ
Найкраща стоматологічна клініка!! Рекомендую всім своїм друзям та знайомим. Лікарі - професіонали своєї справи. Чудове ставлення до пацієнта. Окрема подяка Іринє та Борису Павловичу за професіоналізм, уважність та турботу під час проведення стоматологічних процедур. Лікування проходила у філіалі (ЖК Комфорт Таун) в Києві і ціни, доречі, дуже приємні! 
Олена
м.Київ
Ціна послуги
500 грн
Запис на прийом