Фронтальна реставрація зубів у стоматологічних клініках Dental Art
Фотополімерна реставрація зубів — це повне анатомічне відновлення форми, функцій і кольору за допомогою фотополімерів. Щоб виконати фотополімерну реставрацію, стоматолог повинен виконати ювелірну роботу. Необхідно відтворити форму з урахуванням оптичних властивостей і кольору шар за шаром: емаль, дентин і різальний край.
Відреставрований зуб не має виділятися на фоні інтактних (нереставрованих) і повинен мати природне забарвлення: придеснева ділянка — темніше, край — світліше і прозоріше, а перехід — плавним. Цю роботу слід робити фахівцеві з великим досвідом, інноваційними знаннями й на сучасному обладнанні. Такі професіонали працюють у клініці Dental Art.
Коли потрібна фотополімерна реставрація?
Фотополімерна пломба застосовується, якщо внаслідок механічного впливу або карієсу зуб зруйнований, але мінімум 60% тканини збереглося. При більш значній площі пошкодження використовують альтернативні методи — керамічну коронку, керамічну накладку або вінір.
Показання до реставрації фронтальних зубів:
- підвищена стираність;
- відколи та тріщини;
- множинний карієс;
- незадовільний колір емалі;
- невеликі міжзубні щілини.
Протипоказання — невилікуване запалення. Спочатку потрібно прибрати карієс — і тільки потім реставрувати.
Переваги фотополімерів
Фотополімери — одні з найкращих матеріалів для пломбування та реставрації фронтальної групи зубів, і ось чому:
- Швидкість. Незначні дефекти можна відреставрувати за 1 сеанс.
- Естетичність. Широка палітра відтінків дозволяє підібрати матеріал під колір зубного ряду. Відреставрована частина не буде виділятися на загальному тлі.
- Надійність. Термін експлуатації — близько 10 років.
- Зручність. Особливості матеріалу дозволяють відтворити розмір і форму зуба, і навантаження на жувальну поверхню рівномірно розподілене, пломба відчуватися не буде.
Середній час установки — 1 година.
Як відбувається процес реставрації полімерними матеріалами
Стоматолог проводить реставрацію поетапно:
- За бажанням клієнта ставить анестезію.
- За допомогою бормашини й інших стоматологічних інструментів згладжує нерівності та очищає поверхню зуба для найкращого зчеплення з матеріалом.
- Клиночком відокремлює міжзубний сосочок — проміжок між зубами — і фіксує матрицю, щоб уникнути прилягання до сусіднього зуба.
- Відтворює штучну емаль і просвічує її ультрафіолетом для затвердіння.
- Коригує отриману форму до зникнення відчуття чужорідного елемента в роті.
- Згладжує шорсткість, що залишилася, шліфувальним диском, полірувальними гумками та щіточками.
При сильних руйнуваннях може знадобитися кілька сеансів. Для закріплення ефекту рекомендуємо відмовитися на 24 години після процедури від вживання фарбувальних продуктів (кави, чаю, вина і т. ін.).
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |
Результати реставрації полімерними матеріалами
До:
Після:
Методика реставрації фронтальних зубів фотополімером забезпечує довгостроковий результат. Середній термін служби матеріалу — близько 5-10 років. Такий спосіб нарощування сьогодні вважається одним з найнадійніших. Важлива умова для забезпечення тривалого терміну служби матеріалу — ретельний догляд за порожниною рота. При недотриманні правил гігієни фотополімер швидше зношується, тому потребує ранньої заміни.
Фронтальну частина зубного ряду з використанням фотополімеру реставрують поетапно:
- обстежують пацієнта;
- виявляють показання для застосування фотополімера при лікуванні;
- роблять місцеву анестезію (при необхідності);
- встановлюють коффердам для ізоляції проблемного зуба від порожнини рота;
- видаляють тканини, які створюють нерівності і можуть заважати накладенню фотополімерного матеріалу;
- очищають поверхню зуба, що покращує її зчеплення з фотополімером;
- обробляють поверхню тканин спеціальної кислотою для кращого зчеплення;
- наносять адгезив і пошарово вносять фотополімерний матеріал;
- пошарово наносять матеріал;
- усувають дефект, скол і формують нормальну форму анатомії зуба;
- направляють УФ-лампу на відновлений зуб, завдяки чому відбувається затвердіння матеріалу;
- пришліфовують по прикусу новий зуб, щоб реставрація не заважала, полірують з метою усунення нерівностей, гострих кутів і шорсткостей.
Завдяки стоматологічній реставрації відновлюються зруйновані ділянки. До процедури вдаються при наявності наступних дефектів:
- світлі або темні плями на емалі;
- тріщини, викликані каріозним процесом або механічною травмою;
- відколи зуба, які з’явилися в результаті травмування, впливу перепадів температур;
- деформації, що виникли через аномалії прикусу;
- диастема — щілина між передніми різцями.
Методика застосовується для відновлення передніх і жувальних зубів з використанням пломбувальних матеріалів. Пряма реставрація дозволяє наростити зуб, який зруйнований більш ніж на третину. В процесі використовуються світлозатверджуючі композити. У ряді випадків така методика є єдиним способом зробити посмішку красивою, максимально зберігши при цьому здорові тканини.
Композити мають властивість стиратися з часом, поверхня матеріалу стає шорсткою. З цієї причини новий зуб потрібно регулярно полірувати. Така процедура дає можливість усунути мікропори. В результаті наліт буде менше накопичуватися на поверхні зуба, емаль стане більш стійкою до фарбувальних пігментів. Завдяки цьому ефект, отриманий після реставрації, збережеться набагато довше.
Стоматологи рекомендують 1–2 рази на рік відвідувати стоматологічну клініку для виконання професійного чищення зубів і полірування композитів. Лікар також оцінить їх стан.
У цьому випадку не варто зволікати з візитом до стоматолога. Якщо, крім естетичного дефекту, з’являється хвороблива реакція на температурні і механічні подразники, то це може свідчити про оголення дентину або навіть нерва (при великому ураженні). Лікар повторно проведе реставрацію. Якщо зробити це неможливо, запропонує альтернативну методику — протезування з використанням вінірів, вкладок або коронок.