iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Лікування кісти зуба (гранульоми)

Зміст

    Лікування гранульоми (кісти зуба) у клініці «Дентал Арт»: довірте здоров’я ротової порожнини професіоналам

    Якщо карієс є захворюванням, з яким стикався практично кожен, то діагноз «кіста зуба» знайомий не всім. Звучить він загрозливіше, і це недарма. Небезпека патології полягає в тому, що вона тривалий час протікає безсимптомно, а коли з’являється біль, зуб уже перебуває під загрозою. Фахівці клініки Dental Art зроблять все можливе, щоб зберегти цілісність зубного ряду пацієнтів. Але, на жаль, це вдається не завжди.

    Гранулема та кіста: що це

    Починається захворювання з розвитку гранульоми – вузликового запалення періодонтальних тканин, що оточують зуб. Описати її можна як пружний горбок, який локалізується здебільшого в зоні кореня, переважно на його верхівці. У такий спосіб організм захищає себе від інфекції, коли вона потрапляє у тканини щелепи. До вогнища запалення кровоносних судин і судин з лімфою спрямовуються імунні клітини. Результат цього процесу – поява своєрідного мішечка із серозною рідиною. У ньому активно розвиваються бактерії, але не поширюються організмом.

    Візуалізується гранульома, коли має 3–8 мм у діаметрі. Якщо її не лікувати, новоутворення збільшується у розмірах. Так розвивається кіста. Це вже капсула з щільними стінками, яка може мати діаметр від 1 см і більше.

    Чому з’являється гранульома

    Основна причина виникнення новоутворення – потрапляння інфекції до коренів зуба. Сприяти цьому можуть різні фактори:

    • глибокий карієс та його ускладнення – пульпіт, періодонтит;
    • помилка лікаря при лікуванні зубів – наприклад, при депульпації може бути не повністю усунута інфекція з кореневих каналів;
    • ускладнення після видалення зуба;
    • механічна травма щелепи, перелом коронки чи кореня;
    • неправильне прорізування вісімки.

    Помилково вважати, що кіста зустрічається лише у дорослих. З’явитися новоутворення може і в дітей, хоча трапляється таке рідко. У маленьких пацієнтів хвороба розвивається, наприклад, після видалення молочного зуба.

    Загострення може спостерігатися і через стрес, зниження імунітету, переохолодження, різку зміну клімату, гормональні порушення.

    Чим небезпечна кіста зуба

    Хоча організм намагається локалізувати інфекцію, вона нікуди не дівається, і таїть у собі небезпеку. Новоутворення на початкових етапах ніяк не поводиться. Тому зазвичай виявляється випадково, коли робиться рентген для лікування інших зубів. Наявність новоутворення загрожує інфікуванням кісткової тканини, запаленням шийних та лицевих м’язів, порушенням функцій серця.

    Якщо не вживати заходів, капсула збільшується у розмірах, поступово руйнуючи кістки щелепи. Через це можна не тільки втратити зуб, але й унеможливити імплантацію. Щоб її провести, спочатку потрібно наростити кісткову тканину, що збільшує часові та грошові витрати. Новоутворення також підвищує ризик розвитку онкології. Тому лікування кісти зуба має розпочатися відразу після її виявлення.

    Симптоми захворювання

    Ознаки патології виникають на пізніх етапах її розвитку, коли новоутворення розростається, а запальний процес підвищує свої масштаби. Насторожити мають такі симптоми:

    • слабкий або інтенсивний біль у проблемному зубі – він може виникати сам по собі або при жуванні, накушуванні;
    • підвищення температури;
    • набряк – набухати можуть ясна, щока;
    • збільшення шийних та щелепних лімфовузлів;
    • головні болі;
    • загальна слабкість та нездужання;
    • наявність гнійної нориці на яснах чи щоці.

    При виявленні навіть кількох цих ознак необхідно якнайшвидше звернутися до фахівця. Ціна відсутності своєчасної допомоги – втрата зуба. Пам’ятайте про це.

    Види гранульоми

    Залежно від місця локалізації виділяють різні типи кістозних новоутворень:

    1. Кореневі. Можуть виникати між коренями, біля них або на їх верхівці. Як правило, такі новоутворення формуються дуже повільно.
    2. Десневі. Локалізуються із зовнішньої або внутрішньої поверхні ясен. На ранніх етапах розвитку виглядають як гнійне запалення.
    3. Коронкові. Капсула з серозним вмістом може формуватися під коронкою, коли карієс або його ускладнення не повністю виліковані. Крім того, такий патологічний стан можливий при неправильному встановленні коронки, внаслідок чого під неї потрапляють частки їжі.

    Локалізуватися кіста може на різних ділянках зубного ряду, зокрема на зубі мудрості, коли він частково прорізався або взагалі не прорізався.

    Діагностика патології

    Найкращим способом виявлення гранульоми або кісти є рентген-діагностика. За знімком можна оцінити розмір новоутворення, його локалізацію. Чим раніше буде виявлено патологію, тим більше шансів на успішне лікування.

    Іноді призначається КТ (комп’ютерна томографія). За результатами діагностики складається план лікування. Скільки коштує видалення кісти, залежить від її розмірів, локалізації, стану та характеру пошкодження зубів.

    Лікування гранульоми або кісти зуба у клініці «Дентал Арт»

    Ще донедавна кіста була вироком – зуб видаляли. Сьогодні у ряді випадків стоматологічна клініка Dental Art застосовує такі протоколи лікування, що дозволяють зберегти цілісність зубного ряду. Можливість їх використання наші лікарі оцінюють з огляду на тип новоутворення, стадію його розвитку, вік пацієнта, стан інших зубів та ясневих тканин.

    Терапевтичне лікування

    Без хірургічного втручання можна обійтися, якщо розмір капсули не перевищує 8 мм, забезпечена хороша прохідність каналів, перебіг патології нічим не ускладнений. Терапевтичне лікування передбачає такі дії:

    1. Розтин зуба та очищення каналу кореня. Оскільки капсула з’єднана з верхівкою, гнійний вміст почне витікати після таких маніпуляцій.
    2. Очищення порожнини та антисептичне оброблення. У деяких випадках в порожнисту капсулу вводять антибіотик та препарати, які розсмоктують її.
    3. Заповнення порожнини спеціальною пастою, що сприяє відновленню кістки.
    4. Пломбування каналів.

    Приблизно через пів року проводиться контрольний прийом, щоб унеможливити рецидив захворювання. Якщо на знімку новоутворення не візуалізується, лікування можна вважати успішним. Така методика демонструє свою ефективність приблизно у 3/4 випадків.

    Також домогтися зменшення і в подальшому зникнення кісти можна, якщо якісно пролікувати кореневі канали.

    Хірургічне лікування

    У разі неможливості провести терапевтичне лікування або його неефективності наші лікарі застосовують одну з таких хірургічних методик:

    1. Цистектомія. У зоні локалізації кісти роблять розріз ясен. Капсулу розкривають та вичищають її вміст. Порожнину, що утворилася, обробляють антисептичними розчинами.
    2. Резекція верхівки кореня зуба. Стоматолог спочатку розкриває його, розширює, очищає канали і пломбує їх. Потім він січе верхівку кореня з новоутворенням. Порожнина, що утворилася після таких дій, заповнюється спеціальним матеріалом. Зуб пломбується.
    3. Гемісекція. Методика показана у запущених випадках. Вона передбачає видалення кореня, у якому є капсула, разом із частиною зуба, після чого знадобиться встановлення коронки.

    Деякі клінічні випадки передбачають лікування лише за допомогою видалення зуба. Щоб уникнути таких наслідків, слід періодично відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів.

    Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

    Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

    вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

    Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

    вул. Героїв Майдану, 11

    LifeCell: +380 (73) 528-20-98

    Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

    Vodafone: +380 (66) 528-20-98

    Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

    Фахівці за послугою
    Недуга
    Олександр В'ячеславович
    Посада: Лікар-стоматолог-ендодонтіст, терапевт
    Сердюк
    Микита В'ячеславович
    Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
    Саріджа
    Тетяна Іванівна
    Посада: Лікар-стоматолог-терапевт
    Інші послуги Терапевтичне лікування, діагностика
    Прицільний знімок зуба
    200 грн
    Шинування зубів
    2 900 грн
    Лікування флюсу
    від 2 600 грн
    Лікування зубів під час вагітності
    от 2 100 грн до 2 400 грн
    Встановлення капи при бруксизмі
    от 4 000 грн до 5 600 грн
    Пломбування каналів зубів (обтурація)
    от 1 950 грн до 4 950 грн
    Лікування карієсу зубів
    від 2 100 грн до 2 400 грн
    Художня реставрація зубів
    3 500 грн
    Глибоке фторування зубів
    900 грн
    Нарощування зубів
    від 1 800 грн до 2 800 грн
    Лікування пульпіта
    від 2 750 грн до 7 100 грн
    Лікування періодонтиту
    від 2 750 до 7 100 грн
    Лікування каналів під мікроскопом
    від 3 100 до 7 100 грн
    Ендодонтичне лікування
    від 2 750 грн до 5 100 грн
    Первинна консультація стоматолога, план лікування
    400 грн
    Ціна послуги
    від 3 150 грн


      Запис на прийом

      У випадку відміни пацієнтом запланованого візиту менше ніж за 24 години до назначеного прийому, наступний прийом можливий тільки за умови внесення передплати в розмірі вартості первинної консультації лікаря.

      Час запланованого прийому може незначно зміщуватися в залежності від завантаженості лікаря. Ми не хочемо змушувати Вас чекати і будемо робити все, від нас залежне, щоб Ваш візит в клініку був комфортним і зайняв мінімум часу.

      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!